Ljungby RK 2011-03-27
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2011-03-26 kl. 09:43
Klass 4 - Dressyr Lätt C:2
Klass 3 - Dressyr Lätt B:1
Klass 2 - Dressyr Lätt B:3
Klass 1 - Dressyr Lätt A:3

Klass 4 - Dressyr Lätt C:2
13 anmälda
Domare C: Anna Jägryd
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
1Ebba OdénRoyka
09:00Ljungby RKNagano - Joost29
2Sara KarlssonMasai
09:07Ljungby RK 25
3Jenny JönssonMarchesa (SWB)
09:15Gemlaortens SKRosevelt - Partisan24
4Elin KrantzenRadium (43)(SWB)
09:22Ljungby RKFigaro R - Bernstein27
5Kerstin JacobssonShelby Cobra
09:30Värnamobygdens RFSorba (SWB) - Arioste (SF)20
6Lova OlssonCandyman
09:37Ljungby RKCondor II - Valentino31
7louise gröndahlEuroboy
09:45Tingsryds R&KKStanford - Willibald16
8Greta GranholmCelebration 23
09:52Båstads RKCefalo - Sir Shostakov15
9Maria SjöstrandNon Stop (SWB)
10:00Värnamobygdens RFDirco Hästak - Nebraska36
10Stephanie GustafssonAtlantic Pearl
10:07Ljungby RKCarnaby Patrick Hooligan(conn) - Ahorn17
11Maria FribergContiki
10:15Ljungby RKCrelido - Calino13
12Saga BergholtzNerium
10:22Vartorps RSPluto Nero5
13Maria Doweyko-JurkowskaFiona
10:30Olofströms RKokänd - okänd10
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt B:1
19 anmälda
Domare C: Anna Jägryd
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
1Saga BergholtzNerium
11:00Vartorps RSPluto Nero5
2Sara KarlssonMasai
11:07Ljungby RK 25
3Greta GranholmCelebration 23
11:15Båstads RKCefalo - Sir Shostakov15
4Maria FribergContiki
11:22Ljungby RKCrelido - Calino13
5Elin KrantzenRadium (43)(SWB)
11:30Ljungby RKFigaro R - Bernstein27
6Ebba OdénRoyka
11:37Ljungby RKNagano - Joost29
7Maria Doweyko-JurkowskaFiona
11:45Olofströms RKokänd - okänd10
8Alice RunossonCaravaggio Da Bay
11:52Växjöortens FKCagancho - Irco Mena34
9Hanna FälthGilda (F. 2) (SWB)
12:00Värnamobygdens RFBocelli - Briar14
10Maria SjöstrandNon Stop (SWB)
12:07Värnamobygdens RFDirco Hästak - Nebraska36
11Eva Jacobsson BörjessonAristoteles
12:25Gemlaortens SKBiggles (SWB) - Magritte21
12louise gröndahlEuroboy
12:32Tingsryds R&KKStanford - Willibald16
13Kerstin JacobssonShelby Cobra
12:40Värnamobygdens RFSorba (SWB) - Arioste (SF)20
14Stephanie GustafssonAtlantic Pearl
12:47Ljungby RKCarnaby Patrick Hooligan(conn) - Ahorn17
15Hanna BenjaminssonJulia
12:55Ljungby RKLast Liberty - Cavalotti4
16Lova OlssonCandyman
13:02Ljungby RKCondor II - Valentino31
17Theres ErikssonCortina (SWB)
13:10Ljungby RKPans Kardinal - Stanford11
18Elin KrantzenMalmertz Elsa
13:17Ljungby RKQuite Easy - Carthago28
19Jessica PalmIndependence (SWB)
13:25Ljungby RKAkribori - Cortez32
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:3
14 anmälda
Domare C: Helena Eriksson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
-1Anielle BjörkWenice LS
14:00Vetlandaortens RFCosmopolite S (SWB) - Bomarc ox39
1Jenny CarlssonPomperipozza
14:08Tingsryds R&KKCortus - Gibraltar9
2Jenny JönssonCappellini
14:16Gemlaortens SKCathageno - Great Pleasure23
3Alice RunossonCaravaggio Da Bay
14:24Växjöortens FKCagancho - Irco Mena34
4Emelie BengtssonHighland Pride
14:32Alvesta RKHighlight - Pericles xx3
5Helene OlssonCoffee Bean Q
14:40TranemoryttarnaEverest - Cortez30
6Janette PerssonTimo
14:48TranemoryttarnaGabor - Sultan33
7Hanna BenjaminssonJulia
14:56Ljungby RKLast Liberty - Cavalotti4
8Elin KrantzenMalmertz Elsa
15:04Ljungby RKQuite Easy - Carthago28
9Sofie ErlandssonTrue Blue Anthony
15:12Braås P&RKBlue Hors Hertug - Caracas12
10Katarina BraunerhjelmBozzdon
15:20Lyngåkra RSBocelli (SWB) - Bourbon6
11Jessica PalmIndependence (SWB)
15:28Ljungby RKAkribori - Cortez32
12Hanna FälthGilda (F. 2) (SWB)
15:36Värnamobygdens RFBocelli - Briar14
13Malin SchillRaider
15:44Växjöortens FKAsterix - ACs Viking35
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt A:3
14 anmälda
Domare C: Helena Eriksson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
-1Anielle BjörkWybor
16:15Vetlandaortens RFExbor - Bomarc38
1Sofie ErlandssonTrue Blue Anthony
16:22Braås P&RKBlue Hors Hertug - Caracas12
2Jenny CarlssonPomperipozza
16:30Tingsryds R&KKCortus - Gibraltar9
3Katarina BraunerhjelmBozzdon
16:37Lyngåkra RSBocelli (SWB) - Bourbon6
4Jonna HärtelJam winston
16:45Grännabygdens RFWetano - Maraton18
5Janette PerssonTimo
16:52TranemoryttarnaGabor - Sultan33
6Elin KrantzenQaramelle
17:00Ljungby RKBocelli (SWB) - Pontus26
7Malin SchillRaider
17:07Växjöortens FKAsterix - ACs Viking35
8Helene OlssonCoffee Bean Q
17:15TranemoryttarnaEverest - Cortez30
9Emelie BengtssonHighland Pride
17:22Alvesta RKHighlight - Pericles xx3
10Camilla JohanssonKing of the Hills
17:30Ostkustens DRK2 - Panama22
11Linda StenbergFlorazzo E
17:37Ljungby RKRagazzo 998 - Herkules37
12Jessica AronssonLili Marlen
17:45Ljungby RKLauries Crusador xx - Wolkenstein II2
13Jonna HärtelPiet A.
17:52Grännabygdens RFWobke 403 - Anne 34019
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport