http://www.equipe.nu/resultat/top_small.gif

Ljungby RK 2010-09-17 - 2010-09-19

 

EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-09-19 kl. 17:06
Klass 10 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 10 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 10 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 10 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 10 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 9 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori B Avd. A
Klass 9 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori C Avd. A
Klass 9 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori C Avd. B
Klass 9 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori D Avd. A
Klass 9 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori D Avd. B
Klass 8 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 8 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 8 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 7 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 7 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 7 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 7 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 7 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 6 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. A:0 Kategori B Avd. A
Klass 6 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. A:0 Kategori C Avd. A
Klass 6 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. A:0 Kategori D Avd. A
Klass 5 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. A:1a Kategori B Avd. A
Klass 4 - Hoppning 1.20-1.30 (Msv A) bed. A:1a Kategori C
Klass 4 - Hoppning 1.20-1.30 (Msv A) bed. A:1a Kategori D
Klass 3 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori B Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori C Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori C Avd. B
Klass 3 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori D Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori D Avd. B
Klass 2 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 1 - Hoppning 1.05-1.25 (Msv B+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C
Klass 1 - Hoppning 1.05-1.25 (Msv B+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D

 

Meetingpris från Equipe Saddles

 

Kat B: Louise Sjöqvist – Dublin

Kat C: Cornelia Saxentorp – Sceilig Siofra

Kat D: Alexandra Revell – Aslow

 

 

Klass 10 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A

10 anmälda, 10 startande, 3 placerade

Premier

Överdomare: Peter Steen

Hoppdomare: Ann Rodhelind

Banbyggare: Fredrik Malm

 

Plats

Ryttare

Häst

Premie

Fas I

Fas II

 

Uppfödare

Härstamning

Fel

Tid

Fel

Tid

1

Sophie Sigeholt

Sörbys Magnific

130,00 kr

 

 

 

Flyinge RF

Silverlea Top Hat RNF - Fredriksbergs Chopin RNF

0

51,13

0

31,83

2

Tilda Wilms

Black Velvet

130,00 kr

 

 

 

Fjärås Hoppryttare

Okänd

0

48,63

0

32,45

3

Tom Svitzer

Kajsa Kavat

130,00 kr

 

 

 

Åsbo Ponnyklubb

Okänd

0

56,22

0

32,97

 

4

Annie Svensson

Hobbe

 

 

 

 

Lammhults RK

Okänd

0

55,09

0

38,67

5

Maja Kippel

Persian Love

 

 

 

 

Ljungby RK

Okänd

0

55,72

0

41,22

6

Wilma Heie

CTS Cocopops

 

 

 

 

Strömstads RK

Okänd

0

49,49

4

32,70

7

Filippa Mannonen

Laeryds Opal

 

 

 

 

Svarttorps RS

Rhosaur Rascal - Mosedragets Rex

0

54,82

4

36,48

8

Saga Eklund

Pigall IV

 

 

 

 

RK Udden

Wärnanäs Peng - Ekelunds Bingo

4

50,58

 

 

9

Linnea Segersten

RMS Quicksilver

 

 

 

 

Tvååkers K&RK

Henfynyw Tywysog - Revel Japhet

7

72,84

 

 

10

Sophie Sigeholt

Phoenix

 

 

 

 

Flyinge RF

Okänd

8

74,34

 

 

 

till toppen

 

Klass 10 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A

26 anmälda, 23 startande, 6 placerade

Premier

Överdomare: Peter Steen

Hoppdomare: Ann Rodhelind

Banbyggare: Fredrik Malm

 

Plats

Ryttare

Häst

Premie

Fas I

Fas II

 

Uppfödare

Härstamning

Fel

Tid

Fel

Tid

1

Elvira Henningsson

Silbermond 8

130,00 kr

 

 

 

Ljungby RK

Okänd - Okänd

0

46,54

0

29,30

2

Petronella Bengtsson

Ängsgårdens Karl

130,00 kr

 

 

 

Åsbo Ponnyklubb

Vernons Veuve Clicquot - Vernons Pepping Tom

0

48,10

0

30,97

3

Linnea Olsson

Lady De Paradis

130,00 kr

 

 

 

Jump Club RSF

ULM De Dumenjos

0

50,35

0

32,08

4

Victoria Jönsson

Hembys One Moore

130,00 kr

 

 

 

Snapphanarnas RF

Miclas Activ - Skogs Max

0

48,11

0

32,16

5

Alexandra Olsson

Pontus

130,00 kr

 

 

 

Varbergs RK

Okänd

0

51,34

0

32,22

6

Emmie Jönsson

Winnetou

130,00 kr

 

 

 

Nybro Ridklubb

Okänd

0

49,86

0

32,52

 

7

Matilda Strååth

Sweet Sue

 

 

 

 

Gemlaortens SK

Don xx

0

56,30

0

32,83

8

Evylyn Manestam

Puddle

 

 

 

 

Värnamo Kappeled

Westside Mirah

0

55,86

0

33,28

9

Fanny Götesson

Bagheera

 

 

 

 

Råby Ridklubb

Verona´s Bo-Gi RP - Lofty Roderic RC

0

51,97

0

35,11

10

Hanna Christensen

Sturevallens Mister

 

 

 

 

Värnamobygdens RF

Sörbys Magnific - Hedlanda Good Boy

0

50,49

0

36,23

11

Ebba Nyholm

Ekhagens Marco Polo

 

 

 

 

Ölands RF

Öxenholm Mango - Pommac

0

52,38

0

36,63

12

Hanna Eriksson

Kina

 

 

 

 

Jönköpings FK

Star Kingdom RWD9 - Cognac RW51

0

55,13

0

37,28

13

Chloé Nelson

Grytåsa Ketty

 

 

 

 

Lillhagens RK

Grytåsa Kallemero - Okänd

0

51,24

0

40,88

14

Evelina Lindh

Timon

 

 

 

 

Fjärås Hoppryttare

Okänd

0

47,28

4

32,79

15

Martina Wallentin

Tintoretto

 

 

 

 

Vellinge HSF

Minotauros - Benjamin II

0

52,95

4

34,07

16

Beatrice Magnusson

Bostorp Basun

 

 

 

 

Ljungby RK

Wärnanäs Peng - Anglian Gerald

0

54,09

4

37,58

17

Julia Dahnelius

Munsboro Destiny

 

 

 

 

Dagstorpsorten

 

0

47,81

4

45,32

18

Ronja Bergsjö

Sweet Rocky

 

 

 

 

Ljungby RK

Sweet Demand - Okänd

4

54,53

 

 

19

Olivia Munkberg

La Tene

 

 

 

 

Helsingborgs FRK

Okänd

5

62,98

 

 

20

Cornelia Georgsson

Primo Baggio

 

 

 

 

Flyinge RF

Dueblo - Anglian Gereld

6

66,97

 

 

21

Alexander Sandbring

Munsboro Baby Blue

 

 

 

 

Skästa RC

Okänd - OKÄND

8

51,88

 

 

22

Linnea Eriksson

Bon Jovi

 

 

 

 

Tingsryds R&KK

Okänd

Ute.

 

 

 

22

Nelly Carlsson

Hembys Okinawa

 

 

 

 

Ballingslövs RF

Bellamonte RNF - Miclas Activ RNF

Ute.

 

 

 

 

till toppen

 

Klass 10 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B

2 anmälda, 2 startande

Överdomare: Peter Steen

Hoppdomare: Ann Rodhelind

Banbyggare: Fredrik Malm

 

Plats

Ryttare

Häst

Premie

Hoppning

 

Uppfödare

Härstamning

Fel

Tid

 

1

Emma Salin

Comanchie Girl

 

 

 

Vallentuna RK

Okänd - Okänd

0

57,02

2

Isabella Giegold

Electron

 

 

 

Österlens RK

Leuns Veld´s Elegant - Zeldenrust´s Neptun

5

62,38

 

till toppen

 

Klass 10 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A

15 anmälda, 15 startande, 4 placerade

Premier

Överdomare: Peter Steen

Hoppdomare: Ann Rodhelind

Banbyggare: Fredrik Malm

 

Plats

Ryttare

Häst

Premie

Fas I

Fas II

 

Uppfödare

Härstamning

Fel

Tid

Fel

Tid

1

Linnea Legander

Poetic Bianca

130,00 kr

 

 

 

Långasjö HSK

Poetic Justice - Okänd

0

53,28

0

29,87

2

Emelie Grönberg

Ubi

130,00 kr

 

 

 

Flyinge RF

Salamon - Magnum

0

55,67

0

32,50

3

Jackie Georgsson

Jelle

130,00 kr

 

 

 

Flyinge RF

Okänd - Okänd

0

54,66

0

34,23

4

Ebba Larsson

Jazz De Rhonon

130,00 kr

 

 

 

Lillhagens RK

 

0

54,46

0

34,87

 

5

Julia Sjödin

Zambah

 

 

 

 

Värnamobygdens RF

Carnaby Patrick Hooligan - Värnbergs Orion

0

52,92

0

35,88

6

Julia Sjöstedt

Flammabyggets Hamlet

 

 

 

 

Sydslättens RF

Poetic Justice

0

53,95

0

36,60

7

Martina Wallentin

Nevada

 

 

 

 

Vellinge HSF

Bachelor - Contango

0

55,26

4

42,80

8

Nicole Bieder

Rips Sir Ivanhoe

 

 

 

 

Dagstorpsorten

Willoway Goldigger RNF - Casimirsborgs A. RNF

0

57,61

4

46,63

9

Juliana Ardenius

Ross Cara

 

 

 

 

Borås FK

Ross Lobeen - Abbeyleix Owen

0

58,39

Ute.

 

10

Elvira Henningsson

Queen´s Toxica

 

 

 

 

Uddevalla RF

Cardento - Junker

4

52,11

 

 

11

Elina Aggerstam

Dreamboy 31

 

 

 

 

Lammhults RK

Okänd

4

54,43

 

 

12

Alva Lola Wallén Keller

Hektor

 

 

 

 

Wisby Ridklubb

Okänd - Okänd

7

71,98

 

 

13

Alice Lundvall

Pecinas Safir

 

 

 

 

Ljungby RK

Gentleman - Ballerino

8

56,80

 

 

14

Olivia Munkberg

Perfect Doll

 

 

 

 

Helsingborgs FRK

Okänd - Okänd

8

60,04

 

 

15

Nicole Bieder

Rocky Boy

 

 

 

 

Dagstorpsorten

Anjershof Rocky - Twickels Hercules

11

73,87

 

 

 

till toppen

 

Klass 10 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B

9 anmälda, 8 startande, 2 placerade

Överdomare: Peter Steen

Hoppdomare: Ann Rodhelind

Banbyggare: Fredrik Malm

 

Plats

Ryttare

Häst

Premie

Hoppning

 

Uppfödare

Härstamning

Fel

Tid

1

Nathalie Pike

Brad Pitt

 

 

 

Dagstorpsorten

 

0

52,63

1

Ebba Rodhelind

T-Tezz

 

 

 

RK Udden

Veronas Gerswin - Gimmic

0

51,67

1

Julia Björstrand

Poetic Star

 

 

 

Lammhults RK

Poetic Justice - Misza

0

61,55

1

Petronella Bengtsson

Tanja

 

 

 

Åsbo Ponnyklubb

Kenaf

0

56,87

 

5

Matilda Österdahl

Célèste

 

 

 

RK Udden

Garryhack Frederick - Holens Ingolf

4

54,72

5

Ebba Aronsson

Bonnie Bee

 

 

 

Tanums Ridklubb

Shamrock Rembrant

4

56,77

5

Emma Simonsson

Charming Boy

 

 

 

Fagereke RF

Coreggio

4

52,88

8

Molly Arvidsson

Millord

 

 

 

Helsingborgs FRK

Thor - Buck

18

83,86

 

till toppen

 

Klass 9 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori B Avd. A

30 anmälda, 28 startande, 7 placerade

Premier

Överdomare: Peter Steen

Hoppdomare: Ann Rodhelind

Banbyggare: Fredrik Malm

 

Plats

Ryttare

Häst

Premie

Hoppning

 

Uppfödare

Härstamning

Fel

Tid

1

Maja Frisk

Happy

130,00 kr

 

 

Vetlandaortens RF

Okänd

0

47,88

2

Ellinor Malmgren

Den Deels Monica

130,00 kr

 

 

Kullabygdens RF

Eyarth Harlequin WSB - Twyford Matador WSB

0

47,91

3

Hanna Eriksson

Lawendel

130,00 kr

 

 

Jönköpings FK

Partner - Port

0

50,56

4

Marlene Nilsson

Skovbjergs Marcus

130,00 kr

 

 

Österlens RF

Cennen Schubert - Treharne Christopher

0

51,02

5

Linnéa Bidefors

Shanaia

130,00 kr

 

 

Valsängs RF

Okänd

0

51,56

6

Maja Frisk

Miss Moneypenny

130,00 kr

 

 

Vetlandaortens RF

Wärnanäs Peng - Douthwaite Signwriter

0

51,74

7

Klara Mattsson

Munsboro Hyland

130,00 kr

 

 

Björneröd RKS

Okänd

0

51,86

 

8

Ellinor Malmgren

Golden Star

 

 

 

Kullabygdens RF

Okänd

0

52,92

9

Ebba Sanden

Pablo

 

 

 

Särö RF

Okänd

0

52,94

10

Maja Frisk

Little Boy

 

 

 

Vetlandaortens RF

Okänd

0

53,84

11

Tom Svitzer

Kajsa Kavat

 

 

 

Åsbo Ponnyklubb

Okänd

0

54,94

12

Sophie Sigeholt

Owen Roe

 

 

 

Flyinge RF

Okänd

0

55,68

13

Linnea Segersten

Pigall

 

 

 

Tvååkers K&RK

Octavius - Quartz

0

56,74

14

Maja Feuk

Trestenas Prozit

 

 

 

Lillhagens RK

Stackarps Billbau - Kirby Cane Grayling

0

57,00

15

Jack Skedebäck

Jumping Jazz

 

 

 

Fagereke RF

Okänd

0

58,23

16

Josefine Bjur

Vångsundas Paris

 

 

 

Umeå RF

Bjärbys Picasso RW - Candide RW

0

62,79

17

Ida Franzén

Tennessee

 

 

 

Tidaholmsbygden

Vermont RP - Laeryds Domenic RWN

0

65,53

18

Evelina Lindh

Kulltorps Batman

 

 

 

Fjärås Hoppryttare

Paddock Camargue - Wärnanäs Peng

4

52,83

19

Therese Nemeth

Black Jack

 

 

 

Borås FK

Okänd - Okänd

4

54,32

20

Filippa Mannonen

Laeryds Opal

 

 

 

Svarttorps RS

Rhosaur Rascal - Mosedragets Rex

4

59,25

21

Antonia PetterssonHäggström

Harry Potter

 

 

 

Mölndals RK

Paddock Camarque - Linksbury Royalist

4

63,21

22

Axelina PetterssonHäggström

Rico

 

 

 

Mölndals RK

Okänd

4

66,83

23

Tom Svitzer

Oliver

 

 

 

Åsbo Ponnyklubb

Stegstedgårds Mc Kenzie

4

66,89

24

Wilma Heie

CTS Cocopops

 

 

 

Strömstads RK

Okänd

20

74,84

25

Saga Eklund

Pigall IV

 

 

 

RK Udden

Wärnanäs Peng - Ekelunds Bingo

Ute.

 

25

Sophie Sigeholt

Phoenix

 

 

 

Flyinge RF

Okänd

Ute.

 

25

Annie Svensson

Hobbe

 

 

 

Lammhults RK

Okänd

Ute.

 

25

Maja Feuk

Moflos Sciller

 

 

 

Lillhagens RK

Bostorps Bravad - Linksbury Royalist

Ute.

 

 

till toppen

 

Klass 9 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori C Avd. A

58 anmälda, 53 startande, 14 placerade

Premier

Överdomare: Peter Steen

Hoppdomare: Ann Rodhelind

Banbyggare: Fredrik Malm

 

Plats

Ryttare

Häst

Premie

Hoppning

 

Uppfödare

Härstamning

Fel

Tid

1

Alice Björkhill

Vicky Tölo

130,00 kr

 

 

Sydslättens RF

Warnanäs Peng RW - Laeryds Domenic RWM

0

46,57

2

Malin Alexandersson

Ämedie

130,00 kr

 

 

Borås FK

Hedlanda Good Boy - Merrie Master

0

52,93

3

Amanda Brandin

CTS Jordan

130,00 kr

 

 

Malmö Civila

Murphys Rebel

0

53,73

4

Julia Dahnelius

Nygaards fölfod

130,00 kr

 

 

Dagstorpsorten

Baunelys Dipper - Huvholmens Golden Flash

0

54,08

5

Alexander Sandbring

Munsboro Hawk Eye

130,00 kr

 

 

Skästa RC

Okänd - Okänd

0

54,91

6

Sanna Ingren-Ohlsson

Hembys Sapfo

130,00 kr

 

 

Flyinge RF

Miclas Activ - Skogs Max

0

55,14

7

Linnea Ohm

Lizzy

130,00 kr

 

 

Vellinge HSF

Okänd

0

55,15

8

Ebba Aronsson

Lavally Dawn Gipsey

130,00 kr

 

 

Tanums Ridklubb

Okänd

0

56,45

9

Erika Bergqvist

Munsboro Sniper

130,00 kr

 

 

Skästa RC

Okänd

0

57,02

10

Sandra Olsson

Colm

130,00 kr

 

 

Djursholms RK

Okänd

0

57,05

11

Agnes Bergqvist

Orchids Jumellea

130,00 kr

 

 

Lillhagens RK

Kantjes Ronaldo - Ralph

0

57,96

12

Lovisa Mattsson

Little Roxi

130,00 kr

 

 

Björneröd RKS

Hagens Ryan - Värnbergs Orion

0

58,64

13

Julia Persson

Poetic Annie

130,00 kr

 

 

Vetlandaortens RF

Poetic Justice - Nice-n-Easy RC

0

59,21

14

Lisa Blom

Jules Dion

 

 

 

Västerviksorten

Okänd - Okänd

0

59,79

 

15

Kajsa Andreen

Mirelle

 

 

 

Kalmar HästspHSK

Okänd

0

59,93

16

Frances-Corinne Jenderholt

Stormflickan

 

 

 

Edsbro RF

Minotauros

0

60,55

17

Alexandra Olsson

Pontus

 

 

 

Varbergs RK

Okänd

0

61,03

18

Signe Ehlton

Charente

 

 

 

Edsbro RF

Okänd - Okänd

0

61,25

19

Lisa Ehlton

True Mine

 

 

 

Edsbro RF

Minotauros RP - Inter

0

61,82

20

Hugo Wihlmark

Hembys Parsifal

 

 

 

Mjölby Ridklubb

Miclas Activ - Skogs Max

0

61,88

21

Martina Wallentin

Tintoretto

 

 

 

Vellinge HSF

Minotauros - Benjamin II

0

62,66

22

Julia Westergren

Everest Fire Fly

 

 

 

Kalmar HästspHSK

Sulaatik´s Fireball - Frisian Forest Marco Polo

0

66,22

23

Ebba Nyholm

Ekhagens Marco Polo

 

 

 

Ölands RF

Öxenholm Mango - Pommac

0

66,57

24

Moa Lindgren

Little Larry

 

 

 

Uddevalla RF

Okänd

0

67,65

25

Cornelia Georgsson

Primo Baggio

 

 

 

Flyinge RF

Dueblo - Anglian Gereld

0

72,97

26

Klara Svensson

Champagne

 

 

 

Grevagårdens RF

Okänd - Okänd

0

76,25

27

Malin Alexandersson

Målunds Marika

 

 

 

Borås FK

Fredriksminde Hazy Marvel - Öxenholm Markbook

4

52,37

28

Wilma Wilms

Utter Nutter

 

 

 

Fjärås Hoppryttare

Okänd - Okänd

4

55,77

29

Danai Doverholt

Kungsbro Dental

 

 

 

Södra Dalarnas RF

Candide RW - Rotherwood State Occasion

4

56,32

30

Emma Salin

Black Coffee

 

 

 

Vallentuna RK

Okänd - Okänd

4

57,25

31

Jenny Christensen

Unicorn

 

 

 

Trolleholms RF

Guns Firecracker - Ekelunds Bingo

4

58,56

32

Julia Dahnelius

Munsboro Destiny

 

 

 

Dagstorpsorten

Okänd

4

62,02

33

Evelina Lindh

Timon

 

 

 

Fjärås Hoppryttare

Okänd

4

65,11

34

Jack Skedebäck

Fury de Cornubois

 

 

 

Fagereke RF

Norton de la Boverie - Nantano

4

65,30

35

Amanda Persson

Queens Tearose

 

 

 

Ranarps RK

Okänd

4

67,76

36

Matilda Strååth

Sweet Sue

 

 

 

Gemlaortens SK

Don xx

4

68,00

37

Jack Skedebäck

Cipa´s Olanda

 

 

 

Fagereke RF

Okänd

4

68,83

38

Maja Frisk

Minigårdens Nala

 

 

 

Vetlandaortens RF

Hellekis Timjan RW - Crezent ox FA

4

69,02

39

Natalie Pettersson

Honey

 

 

 

Ranarps RK

Peeping Tom - Örnes Sunboy

8

64,69

40

Isabella Giegold

Poetics Rodrigo

 

 

 

Österlens RK

Poetic Justice - Okänd

8

68,19

41

Olivia Munkberg

La Tene

 

 

 

Helsingborgs FRK

Okänd

8

75,23

42

Olivia Cowzer

Clonea Gladiator

 

 

 

Snapphanarnas RF

Okänd

8

76,31

43

Paulina Berg

Hamlet av Ryabacken

 

 

 

Värnamobygdens RF

Harras - Noel

10

82,19

44

Ronja Bergsjö

Sweet Rocky

 

 

 

Ljungby RK

Sweet Demand - Okänd

10

85,01

45

Kajsa Andreen

Nosy Nobby

 

 

 

Kalmar HästspHSK

Nature Boy - Traumfürst

14

100,61

46

Emmie Jönsson

Winnetou

 

 

 

Nybro Ridklubb

Okänd

16

67,48

47

Linnea Eriksson

Bon Jovi

 

 

 

Tingsryds R&KK

Okänd

Ute.

 

47

Alexander Sandbring

Munsboro Baby Blue

 

 

 

Skästa RC

Okänd - OKÄND

Ute.

 

47

Hanna Christensen

Sturevallens Mister

 

 

 

Värnamobygdens RF

Sörbys Magnific - Hedlanda Good Boy

Ute.

 

47

Linnea Olsson

Lady De Paradis

 

 

 

Jump Club RSF

ULM De Dumenjos

Ute.

 

47

Laura Skött

Ard chuan special

 

 

 

 

 

Ute.

 

47

Evylyn Manestam

Puddle

 

 

 

Värnamo Kappeled

Westside Mirah

Ute.

 

 

Julia Dahnelius

Munsboro Destiny

 

 

 

Dagstorpsorten

 

 

 

 

till toppen

 

Klass 9 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B

4 anmälda, 4 startande, 1 placerade

Överdomare: Peter Steen

Hoppdomare: Ann Rodhelind

Banbyggare: Fredrik Malm

 

Plats

Ryttare

Häst

Premie

Hoppning

 

Uppfödare

Härstamning

Fel

Tid

1

Julia Westergren

Latoya

 

 

 

Kalmar HästspHSK

 

0

72,60

1

Emma Salin

Comanchie Girl

 

 

 

Vallentuna RK

Okänd - Okänd

0

72,82

 

3

Isabella Giegold

Electron

 

 

 

Österlens RK

Leuns Veld´s Elegant - Zeldenrust´s Neptun

4

75,73

4

Hanna Eriksson

Kina

 

 

 

Jönköpings FK

Star Kingdom RWD9 - Cognac RW51

Ute.

 

 

till toppen

 

Klass 9 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori D Avd. A

54 anmälda, 52 startande, 13 placerade

Premier

Överdomare: Peter Steen

Hoppdomare: Ann Rodhelind

Banbyggare: Fredrik Malm

 

Plats

Ryttare

Häst

Premie

Hoppning

 

Uppfödare

Härstamning

Fel

Tid

1

Ebba Larsson

Emerald Victor

130,00 kr

 

 

Lillhagens RK

Okänd - Okänd

0

50,89

2

Ida Gustavsson

Cruella De Vil

130,00 kr

 

 

Karlshamns RK

Minotauros RP - Dawn of Spring

0

52,94

3

Emma Swerre

Lover De Vauper

130,00 kr

 

 

Dagstorpsorten

Thunder Dublin - Silver Storm

0

54,04

4

Olivia Raae

Silver Popper

130,00 kr

 

 

Helsingborgs FRK

Okänd

0

54,49

5

Danai Doverholt

Tango

130,00 kr

 

 

Södra Dalarnas RF

Okänd

0

56,63

6

Erica Andersson

Herkules

130,00 kr

 

 

Ranarps RK

Highnoon - Oreon

0

57,08

7

Anna Skårberg

Pitou

130,00 kr

 

 

Billdals RK

Okänd

0

57,81

8

Maria Tansbo

Pointimo

130,00 kr

 

 

Hamre Ridklubb

Pilgrims Red - Dressman I

0

58,02

9

Josephine Wahlgren

The Winner takes it all

130,00 kr

 

 

Vellinge HSF

East - Cesar

0

58,41

10

Daisy Pearson

Rhystyd Olivia

130,00 kr

 

 

Wittvångs HS

Derwen Revelation - Nebo Daniel

0

59,43

11

Julia Fredholm

Alexander

130,00 kr

 

 

Helsingborgs FRK

Okänd - Okänd

0

59,50

12

Emelie Grönberg

Ubi

130,00 kr

 

 

Flyinge RF

Salamon - Magnum

0

61,17

13

Hanna Sörlin

Rathcoona´s Challenger

130,00 kr

 

 

Vikbolandets RF

Chorusle Cashel - Westside Fred

0

61,42

 

14

Filip Antonsson

Two Beers

 

 

 

Uddevalla RF

Okänd

0

62,95

15

Ellie Jonsson

Mini Me

 

 

 

Mantorpsryttarna

Minotarius RP - Exodus ox FA

0

63,37

16

Viktoria Jonasson Sterner

Norrhaga Merlin

 

 

 

Melleruds RK

Maraschino - Saimir

0

63,55

17

Emma Salin

Lishmar Zack

 

 

 

Vallentuna RK

Ard Zachary - Fort Dara

0

64,55

18

Linn Bengtsson

Chappi

 

 

 

Karlshamns RK

Okänd

0

65,02

19

Lovisa Hallèn

Alpha

 

 

 

Stålebo RK

Okänd

0

66,57

20

Lisa Ivemark

Chanel

 

 

 

Billdals RK

Okänd - Okänd

0

71,46

21

Lizzie Kristiansson

Golden Star

 

 

 

Flyinge RF

Poetic Justice - Chamrock

0

73,06

22

Ronja Stenhöös

Gullabos Santory

 

 

 

Hässleholms HSF

Gullbos Herkules - Höjmarkens Ikaros

0

73,71

23

Erika Bergqvist

Munsboro morinho

 

 

 

Skästa RC

 

0

73,87

24

Jennifer Roos

Ballyclough Castle Storm

 

 

 

Sydslättens RF

Okänd - Okänd

4

56,60

25

Sanna Jigblad

Puzzled

 

 

 

Nääs RF

Okänd - okänd

4

57,13

26

Ida Gustavsson

Wild Midnight

 

 

 

Karlshamns RK

Grange Flynn Sparrow RC - Hazy Dawn DEN

4

60,08

27

Elin Westin

Flying Boy

 

 

 

Kumla Ridklubb

Okänd

4

62,87

28

Alexandra Revell

Dream Magic Samott

 

 

 

Billdals RK

Okänd - Okänd

4

62,90

29

Camilla Skøtt

Hugo Boss

 

 

 

Denmark

 

4

65,28

30

Linnea Lundin

Mr Swampy

 

 

 

Grönadals RK

Okänd - Okänd

4

66,79

31

Klara Svensson

Munsboro Silver Lining

 

 

 

Grevagårdens RF

Okänd - Okänd

4

66,90

32

Julia Westergren

Its King Amal

 

 

 

Kalmar HästspHSK

Okänd

4

67,31

33

Ebba Krämer

Senda

 

 

 

Munkaljungby

Minotauros RP - Dancer Boy xx

4

67,84

34

Jackie Georgsson

Jelle

 

 

 

Flyinge RF

Okänd - Okänd

4

69,58

35

Julia Sjöstedt

Flammabyggets Hamlet

 

 

 

Sydslättens RF

Poetic Justice

4

69,68

36

Olivia Backsell

Menlough Clover Flash

 

 

 

Jump Club RSF

Okänd

4

74,04

37

Frances-Corinne Jenderholt

View Spot On

 

 

 

Edsbro RF

Okänd

4

76,17

38

Elina Aggerstam

Dreamboy 31

 

 

 

Lammhults RK

Okänd

4

76,86

39

Ellinor Persson

Sherlock 29

 

 

 

Dagstorpsorten

Okänd - Okänd

5

78,16

40

Malin Alexandersson

Octavia

 

 

 

Borås FK

Rolökke Swallow - Smedhults Cavat

8

53,16

41

Caroline Huldtgren

Tubber Two Tone

 

 

 

Jump Club RSF

Okänd

8

57,62

42

Amanda Isaksson

Hot Spot

 

 

 

Jönköpings FK

Okänd

8

65,41

43

Alva Lola Wallén Keller

Maximus

 

 

 

Wisby Ridklubb

Miraculix - Durant

9

79,05

44

Lina Ekenberg

Quantum Laga

 

 

 

Ljungby RK

Okänd

10

83,68

45

Elvira Henningsson

Queen´s Toxica

 

 

 

Uddevalla RF

Cardento - Junker

13

80,19

46

Victoria Gson

Ring Leader

 

 

 

Ängelholms RF

 

Utg.

 

46

Ebba Larsson

Jazz De Rhonon

 

 

 

Lillhagens RK

 

Ute.

 

46

Hanna Ekenberg

Picasso

 

 

 

Ljungby RK

Okänd

Ute.

 

46

Sara Jonsson

Odyne

 

 

 

Bohusläns HSK

Topas

Ute.

 

46

Anastassia F. Bernstorff Jensen

Zenzas Flying Image

 

 

 

Kullabygdens RF

US Impressive Blue - Matin

Ute.

 

46

Sara Rylander

The Fancyman

 

 

 

Lammhults RK

Okänd - Okänd

Ute.

 

46

Martina Wallentin

Nevada

 

 

 

Vellinge HSF

Bachelor - Contango

Ute.

 

 

till toppen

 

Klass 9 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B

6 anmälda, 5 startande, 2 placerade

Överdomare: Peter Steen

Hoppdomare: Ann Rodhelind

Banbyggare: Fredrik Malm

 

Plats

Ryttare

Häst

Premie

Hoppning

 

Uppfödare

Härstamning

Fel

Tid

1

Emma Simonsson

Charming Boy

 

 

 

Fagereke RF

Coreggio

4

72,03

2

Julia Björstrand

Poetic Star

 

 

 

Lammhults RK

Poetic Justice - Misza

11

99,55

 

3

Ebba Aronsson

Bonnie Bee

 

 

 

Tanums Ridklubb

Shamrock Rembrant

12

70,07

4

Ebba Rodhelind

T-Tezz

 

 

 

RK Udden

Veronas Gerswin - Gimmic

18

94,68

5

Molly Arvidsson

Millord

 

 

 

Helsingborgs FRK

Thor - Buck

Utg.

 

 

till toppen

 

Klass 8 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A

16 anmälda, 16 startande, 4 placerade

Premier

Överdomare: Peter Steen

Hoppdomare: Ann Rodhelind

Banbyggare: Fredrik Malm

 

Plats

Ryttare

Häst

Premie

Fas I

Fas II

 

Uppfödare

Härstamning

Fel

Tid

Fel

Tid

1

Antonia PetterssonHäggström

Harry Potter

130,00 kr

 

 

 

Mölndals RK

Paddock Camarque - Linksbury Royalist

0

44,59

0

28,50

2

Louise Sjöqvist

Dublin

130,00 kr

 

 

 

Billdals RK

Okänd

0

44,22

0

31,47

3

Evelina Lindh

Kulltorps Batman

130,00 kr

 

 

 

Fjärås Hoppryttare

Paddock Camargue - Wärnanäs Peng

0

39,69

0

32,90

4

Jonna Juberg

Diablo

130,00 kr

 

 

 

Västerviksorten

Okänd - Okänd

0

41,91

0

34,81

 

5

Maja Frisk

Little Boy

 

 

 

 

Vetlandaortens RF

Okänd

0

41,73

4

31,28

6

Emmy Wessberg

Cassidy

 

 

 

 

Ale-Jennylunds RK

Okänd

0

42,49

8

35,35

7

Josefine Bjur

Vångsundas Paris

 

 

 

 

Umeå RF

Bjärbys Picasso RW - Candide RW

0

45,46

Utg.

 

8

Ida Franzén

Tennessee

 

 

 

 

Tidaholmsbygden

Vermont RP - Laeryds Domenic RWN

4

40,82

 

 

9

Ebba Sanden

Pablo

 

 

 

 

Särö RF

Okänd

4

41,24

 

 

10

Sophie Sigeholt

Owen Roe

 

 

 

 

Flyinge RF

Okänd

4

46,16

 

 

11

Alexandra Snobl

Golden Nova

 

 

 

 

Wittvångs HS

Okänd

4

46,34

 

 

12

Hanna Eriksson

Lawendel

 

 

 

 

Jönköpings FK

Partner - Port

4

46,60

 

 

13

Jack Skedebäck

Jumping Jazz

 

 

 

 

Fagereke RF

Okänd

4

52,18

 

 

14

Linnéa Bidefors

Shanaia

 

 

 

 

Valsängs RF

Okänd

4

57,67

 

 

15

Beatrice Magnusson

Zebulan

 

 

 

 

Ljungby RK

Windy Boy - Egil

Ute.

 

 

 

15

Maja Frisk

Miss Moneypenny

 

 

 

 

Vetlandaortens RF

Wärnanäs Peng - Douthwaite Signwriter

Ute.

 

 

 

 

till toppen

 

Klass 8 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A

41 anmälda, 37 startande, 10 placerade

Premier

Överdomare: Peter Steen

Hoppdomare: Ann Rodhelind

Banbyggare: Fredrik Malm

 

Plats

Ryttare

Häst

Premie

Fas I

Fas II

 

Uppfödare

Härstamning

Fel

Tid

Fel

Tid

1

Cornelia Saxentorp

Sceilig Siofra

130,00 kr

 

 

 

Grevagårdens RF

Deise Sam Maguire - Mervyn Kingsmill

0

43,66

0

27,56

2

Alice Björkhill

Vicky Tölo

130,00 kr

 

 

 

Sydslättens RF

Warnanäs Peng RW - Laeryds Domenic RWM

0

49,01

0

28,80

3

Linnea Ohm

Lizzy

130,00 kr

 

 

 

Vellinge HSF

Okänd

0

42,12

0

30,70

4

Julia Westergren

Carlos

130,00 kr

 

 

 

Kalmar HästspHSK

Okänd - okänd

0

44,22

0

31,54

5

Isabella Lusth

Hesperus Eagle

130,00 kr

 

 

 

Wittvångs HS

Ashfield Jovial Joker - Ashfield Sparrow

0

44,53

0

32,94

6

Alexandra Dering

Little Wonder

130,00 kr

 

 

 

Billdals RK

Poetic Justice

0

47,29

0

33,09

7

My Bergdahl

Poetic Annie

130,00 kr

 

 

 

Jump Club RSF

Poetic Justice - Nice-n-Easy RC

0

44,87

0

33,27

8

Ebba Aronsson

Lavally Dawn Gipsey

130,00 kr

 

 

 

Tanums Ridklubb

Okänd

0

48,00

0

33,39

9

Olivia Backsell

Young Gaylord

130,00 kr

 

 

 

Jump Club RSF

Okänd

0

48,34

0

36,14

10

Felicia Andreasson

Moflos Zorro

130,00 kr

 

 

 

Björneröd RKS

Wärnanäs Sigill RW 60

0

44,26

0

37,02

 

11

Ida Hjärpe

Minigårdens Askungen

 

 

 

 

F. Hoppryttarna

JE Amadeus ox - Hellekis Timjan

0

45,16

0

37,15

12

Emelie Grönberg

Little Finnigan

 

 

 

 

Flyinge RF

Leam Finnigan - Okänd

0

45,04

4

29,26

13

Natalie Pettersson

Britze

 

 

 

 

Ranarps RK

Granat - Nantano

0

50,00

4

30,92

14

Ida Oskarsson

Indus Dreams

 

 

 

 

Högbo Ridklubb

Okänd

0

45,86

4

31,26

15

Sandra Olsson

Colm

 

 

 

 

Djursholms RK

Okänd

0

46,66

4

32,67

16

Mirella Thelander

Snow Flake

 

 

 

 

Vaggeryd-Skillingaryd

Okänd

0

42,82

4

32,72

17

Kajsa Andreen

Nosy Nobby

 

 

 

 

Kalmar HästspHSK

Nature Boy - Traumfürst

0

47,46

4

36,10

18

Isabella Giegold

Poetics Rodrigo

 

 

 

 

Österlens RK

Poetic Justice - Okänd

0

43,98

4

36,81

19

Natasha Pedersen

Dale Smoggy

 

 

 

 

Heby RF

Dale Haze - Moy Village Master

0

46,42

4

37,16

20

Hanna Sörlin

Ballinagreney Girl

 

 

 

 

Vikbolandets RF

Okänd

0

42,55

4

38,37

21

Hugo Wihlmark

Hembys Parsifal

 

 

 

 

Mjölby Ridklubb

Miclas Activ - Skogs Max

0

43,07

4

45,28

22

Sanna Ingren-Ohlsson

Hembys Sapfo

 

 

 

 

Flyinge RF

Miclas Activ - Skogs Max

0

41,01

6

56,02

23

Lisa Blom

Jules Dion

 

 

 

 

Västerviksorten

Okänd - Okänd

0

44,85

8

49,25

24

Malin Alexandersson

Målunds Marika

 

 

 

 

Borås FK

Fredriksminde Hazy Marvel - Öxenholm Markbook

0

45,65

12

32,72

25

Linn Johansson

Öhrn

 

 

 

 

Tingsryds R&KK

Okänd

0

47,84

16

39,74

26

Natalie Pettersson

Honey

 

 

 

 

Ranarps RK

Peeping Tom - Örnes Sunboy

0

45,69

Ute.

 

26

Lizzie Kristiansson

Amigo

 

 

 

 

Flyinge RF

Okänd - Okänd

0

47,82

Ute.

 

28

Ebba Larsson

Aragon

 

 

 

 

Lillhagens RK

Okänd - Okänd

4

43,31

 

 

29

Jack Skedebäck

Fury de Cornubois

 

 

 

 

Fagereke RF

Norton de la Boverie - Nantano

4

44,90

 

 

30

Cornelia Georgsson

Hembys Ronaldo

 

 

 

 

Flyinge RF

Sturevallens Gentleman - Miclas Activ

4

47,36

 

 

31

Elvira Henningsson

Thomsy

 

 

 

 

Uddevalla RF

Sweet Demand xx AA 9291 RP

4

48,90

 

 

32

Amanda Persson

Queens Tearose

 

 

 

 

Ranarps RK

Okänd

8

42,77

 

 

33

Emma Salin

Black Coffee

 

 

 

 

Vallentuna RK

Okänd - Okänd

8

54,63

 

 

34

Agnes Bergqvist

Orchids Jumellea

 

 

 

 

Lillhagens RK

Kantjes Ronaldo - Ralph

9

65,09

 

 

35

Julia Westergren

Everest Fire Fly

 

 

 

 

Kalmar HästspHSK

Sulaatik´s Fireball - Frisian Forest Marco Polo

Ute.

 

 

 

35

Moa Gustafsson

Rover Gun

 

 

 

 

Värnamobygdens RF

Son of a Gun xx - Golden Rover

Ute.

 

 

 

35

Maja Frisk

Minigårdens Nala

 

 

 

 

Vetlandaortens RF

Hellekis Timjan RW - Crezent ox FA

Ute.

 

 

 

 

till toppen

 

Klass 8 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A

36 anmälda, 34 startande, 9 placerade

Premier

Överdomare: Peter Steen

Hoppdomare: Ann Rodhelind

Banbyggare: Fredrik Malm

 

Plats

Ryttare

Häst

Premie

Fas I

Fas II

 

Uppfödare

Härstamning

Fel

Tid

Fel

Tid

1

Alexandra Revell

Aslow

130,00 kr

 

 

 

Billdals RK

Okänd - Okänd

0

43,62

0

32,78

2

Sandra Nilsson

Oatlands Thunder

130,00 kr

 

 

 

Ängelholms RF

Loughlum Sadat

0

43,63

4

33,65

3

Sanna Ingren-Ohlsson

Flowerhill Timmy

130,00 kr

 

 

 

Flyinge RF

Okänd

0

42,74

4

33,93

4

Malin Alexandersson

Octavia

130,00 kr

 

 

 

Borås FK

Rolökke Swallow - Smedhults Cavat

0

46,00

4

35,36

5

Linnea Legander

I Told You So

130,00 kr

 

 

 

Långasjö HSK

Okänd

0

44,27

4

35,85

6

Isabelle Karlsson

BonJovi

130,00 kr

 

 

 

Uddevalla RF

 

0

49,56

4

37,64

7

Erica Andersson

Herkules

130,00 kr

 

 

 

Ranarps RK

Highnoon - Oreon

0

45,73

4

41,59

8

Camilla Skøtt

Hugo Boss

130,00 kr

 

 

 

Denmark

 

0

44,31

4

47,54

9

Ronja Stenhöös

Gullabos Santory

130,00 kr

 

 

 

Hässleholms HSF

Gullbos Herkules - Höjmarkens Ikaros

0

46,80

8

38,32

 

10

Julia Fredholm

Alexander

 

 

 

 

Helsingborgs FRK

Okänd - Okänd

0

44,69

8

42,02

11

Ida Gustavsson

Wild Midnight

 

 

 

 

Karlshamns RK

Grange Flynn Sparrow RC - Hazy Dawn DEN

0

47,17

Utg.

 

11

Caroline Huldtgren

Tubber Two Tone

 

 

 

 

Jump Club RSF

Okänd

0

43,19

Ute.

 

11

Amanda Isaksson

Hot Spot

 

 

 

 

Jönköpings FK

Okänd

0

51,16

Ute.

 

11

Ida Gustavsson

Cruella De Vil

 

 

 

 

Karlshamns RK

Minotauros RP - Dawn of Spring

0

42,91

Utg.

 

15

Klara Sandgren

Miclas Metallic

 

 

 

 

Trollhättans SR

Miclas Curt Cobain - Lipton 779

4

38,70

 

 

16

Karin Andrén

Kilkenny

 

 

 

 

Grevagårdens RF

Okänd - Okänd

4

41,96

 

 

17

Victoria Gson

Ring Leader

 

 

 

 

Ängelholms RF

 

4

43,11

 

 

18

Julia Westergren

Its King Amal

 

 

 

 

Kalmar HästspHSK

Okänd

4

43,41

 

 

19

Jennifer Gellerstedt

Antonio

 

 

 

 

Högbo Ridklubb

Okänd

4

43,96

 

 

20

Emelie Zakrisson

Misty

 

 

 

 

Billdals RK

Okänd

4

44,18

 

 

21

Julia Johansson

Petit Paradis

 

 

 

 

Långasjö HSK

West Side Fred - Gloves Duke

4

44,20

 

 

22

Linn Bengtsson

Chappi

 

 

 

 

Karlshamns RK

Okänd

4

44,64

 

 

23

Julia Sjöström

Katinka

 

 

 

 

Onsala RF

Aladin He. Stb. 218 - Anydale Nico He. Stb. 185

4

45,77

 

 

24

Ebba Krämer

Senda

 

 

 

 

Munkaljungby

Minotauros RP - Dancer Boy xx

4

46,13

 

 

25

Olivia Raae

Harnells Tricky Dicky

 

 

 

 

Helsingborgs FRK

Rynn Richard - Maam Hill

4

46,26

 

 

26

Sanna Jigblad

Puzzled

 

 

 

 

Nääs RF

Okänd - okänd

4

46,97

 

 

27

Elin Muntzing

De La Marcos Oliver

 

 

 

 

Nääs RF

Carolinas Foxglove - Rocky

4

47,69

 

 

28

Alma Ranebo

Browns Way

 

 

 

 

Sandö SRF

Okänd

4

47,76

 

 

29

Lovisa Hallèn

Alpha

 

 

 

 

Stålebo RK

Okänd

4

48,48

 

 

30

Katarina Bork

Lexus Justice

 

 

 

 

Jump Club RSF

Westside Fred - Gloves Duke

5

62,45

 

 

31

Linnea Lundin

Mr Swampy

 

 

 

 

Grönadals RK

Okänd - Okänd

Ute.

 

 

 

31

Lina Ekenberg

Quantum Laga

 

 

 

 

Ljungby RK

Okänd