Ljungby RK 2010-09-09 - 2010-09-12
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-09-13 kl. 17:58
Klass 10 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 10 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 9 - Hoppning 1.25 bed. A:0 Avd. A
Klass 8 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. A
Klass 8 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B
Klass 7 - Hoppning 1.30 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 7 - Hoppning 1.30 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 6 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 6 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 5 - Hoppning 1.30 bed. A:0 Avd. A
Klass 5 - Hoppning 1.30 bed. A:0 Avd. B
Klass 4 - Hoppning 1.40 bed. Två faser A:0/A:0
Klass 3 - Hoppning 1.25 bed. A:0 Avd. A
Klass 3 - Hoppning 1.25 bed. A:0 Avd. B
Klass 2 - Hoppning 1.35 bed. Två faser A:0/A:0
Klass 1 - Hoppning 1.40 bed. Två faser A:0/A:0

Klass 10 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
84 anmälda, 79 startande, 20 placerade
Premier
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kerstin Hultquist
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Rebecca MarshWhy-Kiki van het Janankhof1 800,00 kr  
 Kungsbacka RKLeader - Let´s Go059,76032,33
2Rebecka WallenstamCayenne 1151 400,00 kr  
 Billdals RKCento - Tangelo xx064,94032,70
3Jonna Sundblad ElverforsMauro1 000,00 kr  
 Billdals RKLandlord - Quito De064,81033,87
4Sandra CarlssonSambrina 2700,00 kr  
 Värnamobygdens RFSambuco B - Pandur061,32033,97
5Veronica KarlssonZierra360,00 kr  
 RK i Varbergokänd - okänd065,37034,62
6Janni PetterssonQuincy Z360,00 kr  
 Billdals RKQuick star - Carthago Z062,79034,68
6Sofia WestborgMelison360,00 kr  
 Olsegårdens RKZeppelin - Nostradamus SF063,50034,68
8Lisa EliassonLilly Was Here360,00 kr  
 Snapphanarnas RFLordanos - Feiner Stern061,04034,76
9Mats TorstenssonGinger Rose360,00 kr  
 Ölands RFAs You like it - Grunewald061,94035,40
10Emma LarssonRakel360,00 kr  
 Vinslövs RFQuite Easy - Robin Z060,02035,41
11Maja KönekeNocks Pamina360,00 kr  
 Värnamobygdens RFPablo - Allegro056,76035,79
12Hanna AnderssonLando360,00 kr  
 Tollstad HSKLandwind II B - Rebel Z061,60035,86
13Louise TorgersenEmmy360,00 kr  
 Fjärås HoppryttareFeliciano - Cantab xx057,74035,95
14Isabelle AxteliusCoimbra L360,00 kr  
 LaholmsortenCortez - Irco Mena065,98036,17
15Jüri SokolovskiHappy End360,00 kr  
 Snapphanarnas RFPrestige - Testarossa063,14036,29
16Emma LarssonCasper360,00 kr  
 Vinslövs RFCardento - Robin Z066,75036,54
17Sofia ZetterlundElaine360,00 kr  
 Svarttorps RSChess - Alpen Fürst056,82037,30
18Anna HultbergLicarda360,00 kr  
 Halmstads FKCardento - Tamburin062,71037,66
19Emma LarssonEros360,00 kr  
 Vinslövs RFEtrusco - Robin Z060,41037,70
20Matilda KjellsonCuper 1068360,00 kr  
 Tingsryds R&KKChambertin - Landgraf064,62037,83
 
21Frida KarlssonCorneille   
 Ljungby RKCardento - Voltaire063,31038,07
22Victoria Eke-GöranssonLagancho FLB   
 Helsingborgs FRKCagancho - Irco Mena063,60038,16
23Jenny KarlssonJambalaja   
 Ljungby RKAlcatraz - Capitol I062,53038,36
24Jessica RydströmPoseidon RA   
 Karlshamns RKPrestige VDL - Beach Boy062,59038,38
25Alexandra QuickMalte   
 Hässleholms HSFOkänd - Krevad 579070,59038,42
26Angelica NilssonLou Bega   
 Ölands RFLacantus - Acobat II065,34039,91
27Siri EkFrisco   
 Ölands RFStanford - Bold Irish067,24040,07
28Elin ÖrneborgPhosphor   
 Varbergs RKCardento - Phaeton x066,78041,05
29Tomas HammarCalistra   
 Helsingborgs FRKCastro - Lagano067,15041,79
30Louise NybergZazoe   
 Halmstads FKMermus R - Calvados066,40042,31
31Dennis CarlssonEt Toi HH   
 Värnamobygdens RFDiamant de Semilly - Darco067,86043,13
32Cornelia RylenRoyal Rose SB   
 Jump Club RSFRoyal Diamond - Heuriger T064,34432,25
33Li FrantzNilssonGarden Magic   
 Snapphanarnas RFIowa - Okänd062,02434,76
34Ulrika BladhCorall   
 Ljungby RKCorrado I - Cantares060,80434,82
35Nils RoosVeramie V   
 Österlens RKIndoctro - Animo065,39436,33
36Olivia AnderssonRob´n Raz   
 Ätrabygdens RKCortus - Pentagon (ex Paspartout)062,21436,39
37Alexandra QuickRonaldo Allegro   
 Hässleholms HSFAllegretto - Refaat064,49437,05
38Elina BildhCondor 350   
 Tingsryds R&KKCalyptus - Ralf062,98438,45
39Jonna HesserAgent   
 Uddevalla RFAerline H - Artist062,16439,52
40Ida EkenbergMy Queen   
 Snapphanarnas RFQuite Easy - Atlantic Boy xx057,68440,63
41Sofia KroonDissy Dancer   
 Varbergs RKLambada van Berkenbroeck - Fantastique065,72440,80
42Louise TorgersenAlisia   
 Fjärås HoppryttareAs de Villagana - Ramitos Bube059,21443,60
43Marie JonassonBaghlin   
 Karlshamns RKAerline H - Chapman062,94552,93
44Cecilia HolmquistJava Kvarnås   
 Billdals RKCardento - Chapman060,28838,54
45Elin GunnarssonSolero   
 Frosta RFMajim G - Silbersee061,49839,45
46Linda OttossonLawendel QT   
 Båstads RKLevantos II - Goldlöwe064,78842,22
47Katarina TorstenssonZeppelin   
 Ölands RFCosmopolite S (SWB) - Lucky Light062,77951,08
48Diana HansenIpanema   
 Perstorps K&RFIrco Mena - Robin Z060,09Ute. 
48Tina SvenssonCoranda   
 Helsingborgs FRKCortez064,24Ute. 
50Sofia WestborgLewis   
 Olsegårdens RKLevisto - Don Juan171,45  
51Johanna NilssonValkenier   
 Snapphanarnas RFCorland - Julio Mariner xx456,86  
52Ida EkenbergUsnova   
 Snapphanarnas RFOhorn - Ekstein458,53  
53Satu LiukkonenErbinessa   
 Kristianstads RKStanford - Indus459,01  
54Carita MagnussonScottie Cameron   
 Frosta RFCardento - Hotfoot xx460,06  
55Nathalie FritzMoshi   
 Gamleby RKCortez - Napoleon461,08  
56Jörgen LarssonTessa V   
 Helsingborgs FRKCarreno - Briscar461,26  
57Marie JonassonUltra   
 Karlshamns RKHeartbreaker - Granult461,49  
58Lina JohanssonLiza Minelli   
 Strömsholms RSFZeppelin - Long John xx461,78  
59Louise AnderssonCarmen   
 Ölands RFContendro - Escudo I462,54  
60Karolina DiesnerChantilly   
 Vetlandaortens RFCortez - Bordeaux462,62  
61Veronica KarlssonMaximus L   
 RK i VarbergLibero H - Jasper463,03  
62Siri EkJarl   
 Ölands RFArrlik - Magini464,18  
63Johanna NilssonMalibouett   
 Snapphanarnas RFMaloubet de Pleville (SF) - Fredriksbergs Esa465,39  
64Amanda HanssonVicenza   
 Kungsbacka RKVoltaire - Landgraf466,31  
65Anna RosénLouise   
 Tingsryds R&KKLouisiana - Loewenstein675,66  
66Johanna Faust SöderlundJurand   
 Värnamo KappeledWeimar - Jasyr678,17  
67Janni SzamerAcacia   
 Uddevalla RFContinue - Resident781,93  
68Erika LorenssonAlabárdos Rabló   
 RK UddenOkänd - okänd859,33  
69Magnus JacobsonVicar   
 Trolleholms RFCelano - Lincoln862,78  
70Jüri SokolovskiGucci   
 Snapphanarnas RFOramé - Alpen Fürst862,95  
71Sofie KarlssonIvan   
 MantorpsryttarnaTurban Rose - Furioso III863,07  
72Karolina DiesnerCalqyl   
 Vetlandaortens RFCorall - Any Question864,24  
73JohnJohn WallmanssonSharon H   
 Borås FKGentleman - Wisconsin868,21  
74Camilla GustavssonI´m Classic   
 Älleköpinge RFCasir Ask - I Love You (SF)1181,85  
75Jüri SokolovskiIrco Dento   
 Snapphanarnas RFCardento - Irco Mena1266,36  
76Therese MagnussonCastell   
 Ljungby RKCastor (210216484) - Mix1285,62  
77Johanna FrithiofElectra   
 Vikbolandets RF Ute.   
77Matilda JohnssonBolero   
 Ljungby RKElvis - SztormUte.   
77Alexandra OdbjerW. Anubertha 55   
 Nääs RFCelano - Mermus RUte.   
 
till toppen

Klass 10 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B
45 anmälda, 42 startande, 11 placerade
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kerstin Hultquist
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Victoria AlmgrenCameron (SWB)  
 Värnamobygdens RFCornetto - Bellini069,07
1Sofia WestborgCardamine (3)  
 Olsegårdens RKCardento - Robin Z069,79
1Katarina TorstenssonVerdun  
 Ölands RFQuite Easy - Stanford072,55
1Sandra CarlssonSpenzer  
 Värnamobygdens RFSpender S (SWB) - Cornetto069,49
1Eva-Lotta KnutssonFlying Fortune  
 Braås P&RKCathageno - Robin Z066,55
1Pernilla JosefssonQruella  
 Gislaved-AnderstorpCornetto - Camaro M069,80
1Olof HellbergWerner  
 Snapphanarnas RFCardento - Cortus070,29
1Jenny KarlssonScarlantiina MD  
 Ljungby RKCamaro M - Sorba (SWB)066,85
1Sandra PalmCalippa S  
 Ljungby RKCosmopolite S (SWB) - Caretino069,48
1Emma PerssonCannonball  
 Helsingborgs FRKCornetto - Cardento066,96
1Victoria AlmgrenLa Cruzer  
 Värnamobygdens RFSanta Cruz - National Zenith067,54
1Sandra CarlssonCaresse  
 Värnamobygdens RFCardento - Cortez067,64
1Matilda KjellsonMaritza Hästak  
 Tingsryds R&KKDirco Hästak (SWB) - Almé Z067,04
1Olivia AnderssonCalexiko  
 Ätrabygdens RKCasir Ask - Pentagon (ex Paspartout)062,46
1Ulrika BladhChelzie  
 Ljungby RKChess (SWB) - Rebel Z064,55
1Victoria AlmgrenFideli af Pan  
 Värnamobygdens RFFor Feeling - Napoleon064,60
1Sofia WestborgTea T  
 Olsegårdens RKRobin Z - Landprinz I069,05
1Sara NilssonChill Out  
 Kristianstads RKCagliostro - Robin Z066,47
1Jüri SokolovskiLundbäck T Hästak  
 Snapphanarnas RFDirco Hästak (SWB) - Robin Z067,20
1Sandra CarlssonDegas  
 Värnamobygdens RFFor Feeling - Irco Marco065,16
1Emma AphelqvistAbsolutely Smashing  
 Jönköpings FKCornetto - Cortez065,86
 
22Ingmarie GertssonChazmine  
 Värnamobygdens RFRagazzo - Royal471,42
22Martin StåhlforsMr Combat  
 Ölands RFTornesch - Irco Mena475,58
22Rebecka WallenstamOrly  
 Billdals RKOrlando - Cavalier Royale461,11
22Elionor NilssonCouleur Rose  
 Tingsryds R&KKCouleur Rubin - Turban Rose471,90
22Sara NilssonTom Cruz  
 Kristianstads RKSanta Cruz VDL - Clover Hill470,62
22Jörgen LarssonChipollini S  
 Helsingborgs FRKCassini I - Landgraf I471,93
22Katarina TorstenssonSampi  
 Ölands RFHip Hop (SWB) - Solid467,42
22Anna HanssonSunrise (30)  
 Ljungby RKCardento - Lombard465,84
22Elionor NilssonVoulando  
 Tingsryds R&KKOrlando - Voltaire474,55
22Jenny KarlssonCar dior  
 Ljungby RKCardento - Robin Z465,17
22Katarina TorstenssonNice  
 Ölands RFNavarone (SWB) - Camaro M472,94
22Victoria AlmgrenPennie  
 Värnamobygdens RFPentagon (ex Paspartout) - Corrado WL (SWB)472,14
34Roine CarlssonBaloucento  
 Bromma RidklubbBaloubet du Rouet - Cento579,05
35Sofia KroonArgo  
 Varbergs RKTolan R - Odermus R680,51
36Mark ErikssonAragorn  
 Tingsryds R&KKCardento - Turban Rose870,38
36Madeleine SmithCopertino MB  
 Linköpings FKChicago Z - Cor de la Bryère891,51
36Christoffer AnderssonKorazon  
 Bankeryds RKRubinrot - Poet (SWB)870,33
39Eva-Lotta KnutssonFoxy Feeling  
 Braås P&RKFor Feeling - Everest979,81
40Caroline Toivio-BlomstenQuite a Cool Girl  
 Norrahammar TabergQuite Easy - Furidant1266,98
41Amanda AlthénBiscaya 42  
 Sölvesborgs RKQuebec - LandadelUte. 
41Olof HellbergMain Robin  
 Snapphanarnas RFRobin Z - Leuthen IUtg. 
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning 1.25 bed. A:0 Avd. A
96 anmälda, 89 startande, 23 placerade
Premier
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kerstin Hultquist
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Satu LiukkonenIrco Mega1 800,00 kr 
 Kristianstads RKIrco Mena - Mowgli054,36
2Satu LiukkonenBrionne1 400,00 kr 
 Kristianstads RKBriar - Hertigen054,69
3Hans DellingElvira1 000,00 kr 
 PlönningeryttarnaAram KWPN 2402 - Everest059,30
4Sofia WestborgMelison700,00 kr 
 Olsegårdens RKZeppelin - Nostradamus SF059,92
5Sofia WestborgGina360,00 kr 
 Olsegårdens RKKorlandus - Graziello061,28
6Anna PerssonMilltown360,00 kr 
 Sydslättens RFCalino - Imperator062,73
7Tove SvenssonOrlando360,00 kr 
 Karlskrona LyckåAnimo - Tolbert063,51
8Veronica KarlssonMaximus L360,00 kr 
 RK i VarbergLibero H - Jasper064,42
9Frida KarlssonIkea Hästak360,00 kr 
 Ljungby RKCortus - Voltaire065,27
10Lisa KoukilaCornetano Bay360,00 kr 
 Årsta-RunstenCornetto - Acapulco Gold065,64
11Lina IvarssonDream On360,00 kr 
 Älleköpinge RFCortez - Stretchworth Lad065,65
12Wille PetterssonPelé360,00 kr 
 Bankeryds RKCardento - Flamingo067,51
13Robin AnderssonCarita BTB360,00 kr 
 Värnamobygdens RFCamaro M - Einstand067,80
14Hanna ForsbergLauren Bacall360,00 kr 
 Strömsholms RSFCagliostro - Ceylon068,03
15AnnSofie Oscarsson MunckPenelope Less360,00 kr 
 Jump Club RSFFeliciano - Granith068,37
16Frida KarlssonKonrad Hästak360,00 kr 
 Ljungby RKDirco Hästak - Obelisque Normand069,42
17Alexandra OdbjerW. Anubertha 55360,00 kr 
 Nääs RFCelano - Mermus R070,20
18Matilda KjellsonCuper 1068360,00 kr 
 Tingsryds R&KKChambertin - Landgraf071,09
19LiseLotte BjörkmanNola360,00 kr 
 Onsala RFNobel - Irco Marco071,94
20Catharina GyllenbergSpartacus360,00 kr 
 Österlens RKBurggraaf - Haarlem072,65
21Veronica KarlssonBelize360,00 kr 
 RK i VarbergPentagon - Jazz076,43
22Angelica NilssonLou Bega360,00 kr 
 Ölands RFLacantus - Acobat II079,13
23Mark ErikssonEmilion360,00 kr 
 Tingsryds R&KKElmshorn - Turban Rose080,06
 
24Ann LanggaardCaddie R  
 Flyinge HSKCome Back II - Lucky Light081,08
25Jörgen LarssonMoneymaker  
 Helsingborgs FRKManfield - Lagano460,49
26Hans DellingFredman  
 PlönningeryttarnaSunshine Prince - Stanford460,97
27Johanna NilssonMalibouett  
 Snapphanarnas RFMaloubet de Pleville (SF) - Fredriksbergs Esa461,82
28Siri EkJarl  
 Ölands RFArrlik - Magini462,50
29Marie JonassonUltra  
 Karlshamns RKHeartbreaker - Granult463,35
30Johan AnderssonSan Siro  
 Ekenässjöns HSKEmmerton - Electro464,15
31Charlotte WallinMelka  
 MunkaljungbyFeliciano - Maximus464,18
32Olof HellbergGazzou  
 Snapphanarnas RFGalou - Robin Z464,30
33Nils RoosQuidame P  
 Österlens RKQuite Easy - Pomme Royal466,02
34Louise TorgersenAlisia  
 Fjärås HoppryttareAs de Villagana - Ramitos Bube466,61
35Viktoria HäggTussock  
 Skedala RKTurban Rose - Godehard468,38
36Ulrika BladhCorall  
 Ljungby RKCorrado I - Cantares470,75
37Olof HellbergCor de Lantaan  
 Snapphanarnas RFCorrado 1 - Lantaan470,81
38Sara SamuelssonAkcept Nexen  
 Onsala RFA´Khan Z - Blue Horse Agent471,43
39Robin AnderssonCavarro BTB  
 Värnamobygdens RFPrestige - Chirac475,42
40Amanda AlthénCar´Cento  
 Sölvesborgs RKCardento - Billion476,80
41Caroline BengtssonLe Cantona  
 Kungsbacka RKCardento - Leuthen I476,94
42Olof HellbergQlimax  
 Snapphanarnas RFQuidam´s Rubin - Trento477,48
43Mark ErikssonQuite Nice  
 Tingsryds R&KKQuite Easy - Turban Rose478,86
44Anna RosénLouise  
 Tingsryds R&KKLouisiana - Loewenstein582,67
45Sara SamuelssonCollector MB  
 Onsala RFCorlando (ex Corland) - Martini687,23
46Carita MagnussonScottie Cameron  
 Frosta RFCardento - Hotfoot xx857,82
47Jörgen LarssonTessa V  
 Helsingborgs FRKCarreno - Briscar860,02
48Sandra CarlssonSambrina 2  
 Värnamobygdens RFSambuco B - Pandur862,61
49Emma LarssonRakel  
 Vinslövs RFQuite Easy - Robin Z862,91
50Lina JohanssonLiza Minelli  
 Strömsholms RSFZeppelin - Long John xx864,60
51Elina BildhCondor 350  
 Tingsryds R&KKCalyptus - Ralf868,26
52Susanna EspingFelix  
 Rappestad RKFeliciano - Acapulco Gold868,88
53Marie JonassonBaghlin  
 Karlshamns RKAerline H - Chapman868,97
54Nathalie FritzMoshi  
 Gamleby RKCortez - Napoleon869,42
55Jessica RydströmPoseidon RA  
 Karlshamns RKPrestige VDL - Beach Boy871,67
56Sanna OlssonLady Zäta  
 Sölvesborgs RKRobin Z - Ganesco873,14
57Robin AnderssonRonaldo BTB  
 Värnamobygdens RFQuidam´s Rubin - Robin Z874,37
58Sanna OlssonKick Off  
 Sölvesborgs RKGuido (ex Gudo) - Irco Marco874,64
59Ann LanggaardAccent  
 Flyinge HSKAcorado - Exorbitant875,08
60Lisa EliassonLilly Was Here  
 Snapphanarnas RFLordanos - Feiner Stern875,55
61Catharina GyllenbergToulouse II  
 Österlens RKLe Grand II - Ladalco877,79
62Anna HultbergLicarda  
 Halmstads FKCardento - Tamburin983,36
63Sofie KarlssonAdele  
 MantorpsryttarnaAdeptus - Astor984,64
64Elin GunnarssonSolero  
 Frosta RFMajim G - Silbersee1265,01
65Jannike AnderssonKipar  
 Bohusläns HSKCalderon - Poluvers1267,11
66Alexandra QuickMalte  
 Hässleholms HSFOkänd - Krevad 5791268,87
67Jüri SokolovskiHappy End  
 Snapphanarnas RFPrestige - Testarossa1271,70
68Charlotte FranssonLady Chesney  
 Ljungby RKLord Alberth - Chess1276,07
69Dennis CarlssonEt Toi HH  
 Värnamobygdens RFDiamant de Semilly - Darco1278,95
70Erika LorenssonAlabárdos Rabló  
 RK UddenOkänd - okänd1280,64
71Emma LarssonEros  
 Vinslövs RFEtrusco - Robin Z1487,80
72Sofia WestborgLewis  
 Olsegårdens RKLevisto - Don Juan14105,50
73Charlotte WallinQuality Fair  
 MunkaljungbyO.B.O.S. Quality 004 - Okänd1590,72
74Louise BogöLarsenLinnea  
 Åstorpsortens RFLinaro - Royal Z II1664,39
75Veronica KarlssonZierra  
 RK i Varbergokänd - okänd1670,98
76Jüri SokolovskiGucci  
 Snapphanarnas RFOramé - Alpen Fürst1672,07
77Camilla GustavssonI´m Classic  
 Älleköpinge RFCasir Ask - I Love You (SF)1696,17
78Ann LanggaardSavannah  
 Flyinge HSKNew Balance - Feliciano2097,71
79Johanna FrithiofElectra  
 Vikbolandets RF Ute. 
79Camilla GustavssonIm Catalike  
 Älleköpinge RFCorlando - I Love YouUte. 
79Ida NilssonLakitoé  
 Vetlandaortens RFLandrebellmor - IntentandUte. 
79Angelica BjerleTracey  
 Perstorps K&RFCortus - Svenör xxUte. 
79Sarah LindebergDadais van het Kastanjehof  
 Varbergs RKThunder van de Zuuthoeve - Pachat IIUte. 
79JohnJohn WallmanssonSharon H  
 Borås FKGentleman - WisconsinUte. 
79Johanna NilssonValkenier  
 Snapphanarnas RFCorland - Julio Mariner xxUte. 
79Li FrantzNilssonGarden Magic  
 Snapphanarnas RFIowa - OkändUte. 
79Linda OttossonSir Peter QT  
 Båstads RKLord Alberth - TorboldtUte. 
79Johanna Faust SöderlundJurand  
 Värnamo KappeledWeimar - JasyrUtg. 
79Diana HansenIpanema  
 Perstorps K&RFIrco Mena - Robin ZUte. 
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. A
0 anmälda, 0 startande
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kerstin Hultquist
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B
69 anmälda, 58 startande, 15 placerade
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kerstin Hultquist
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Victoria AlmgrenLill Cotte Hästak  
 Värnamobygdens RFCortus - Acord II082,46
1Katarina TorstenssonSampi  
 Ölands RFHip Hop (SWB) - Solid078,12
1Jenny KarlssonCar dior  
 Ljungby RKCardento - Robin Z078,62
1Oleg StefanovCarmone VS  
 Växjöortens FKCardento - Uskudar des Malais (SF)078,62
1Pernilla JosefssonQruella  
 Gislaved-AnderstorpCornetto - Camaro M076,66
1Sara NilssonConticki  
 Kristianstads RKBriar (SWB) - Falleur078,12
1Victoria AlmgrenFideli af Pan  
 Värnamobygdens RFFor Feeling - Napoleon075,41
1Olivia AnderssonCalexiko  
 Ätrabygdens RKCasir Ask - Pentagon (ex Paspartout)077,05
1Sara NilssonIzzy Miaki  
 Kristianstads RKCasa Grande - Cardento082,80
1Louise TorgersenSinkadus  
 Fjärås HoppryttareIowa - Cardento073,71
1Sara NilssonChill Out  
 Kristianstads RKCagliostro - Robin Z078,75
1Ronja LindahlAmabelle  
 Snapphanarnas RFGentleman - Argentinus078,38
1Cornelia RylenZwiggy  
 Jump Club RSFSydney - Guidam076,58
1Oleg StefanovEuforian  
 Växjöortens FKCamaro M - Willibald080,55
1Victoria AlmgrenPennie  
 Värnamobygdens RFPentagon (ex Paspartout) - Corrado WL (SWB)081,38
 
16Jens WickströmQbik  
 Bankeryds RKQuite Easy - Good Future185,42
17Martin StåhlforsMr Combat  
 Ölands RFTornesch - Irco Mena289,73
18Sara NilssonTom Cruz  
 Kristianstads RKSanta Cruz VDL - Clover Hill479,77
18Sandra PalmCalippa S  
 Ljungby RKCosmopolite S (SWB) - Caretino478,57
18Anneli PetterssonChateau Bonnie  
 Karlshamns RKCasir Ask - Imperator477,10
18Sandra CarlssonSpenzer  
 Värnamobygdens RFSpender S (SWB) - Cornetto477,44
18Roine CarlssonBaloucento  
 Bromma RidklubbBaloubet du Rouet - Cento479,13
18Anna HanssonSunrise (30)  
 Ljungby RKCardento - Lombard476,81
18Sandra CarlssonCaresse  
 Värnamobygdens RFCardento - Cortez477,14
18Victoria AlmgrenLa Cruzer  
 Värnamobygdens RFSanta Cruz - National Zenith480,29
18Christoffer AnderssonKorazon  
 Bankeryds RKRubinrot - Poet (SWB)476,85
18Matilda KjellsonMaritza Hästak  
 Tingsryds R&KKDirco Hästak (SWB) - Almé Z478,15
18Emma PerssonCannonball  
 Helsingborgs FRKCornetto - Cardento476,51
18Elin KrantzenMalmertz Elsa  
 Ljungby RKQuite Easy - Carthago481,33
18Elionor NilssonVoulando  
 Tingsryds R&KKOrlando - Voltaire484,82
18Madeleine SmithCopertino MB  
 Linköpings FKChicago Z - Cor de la Bryère478,47
18Satu LiukkonenFilippa K  
 Kristianstads RKCardento - Robin Z478,49
18Sara NilssonHerr Nilsson  
 Kristianstads RKCardento - Clover Hill478,96
34Olof HellbergWerner  
 Snapphanarnas RFCardento - Cortus585,64
35Sara SamuelssonTintin  
 Onsala RFEmmerton (ex Raldolala) - Corland796,27
36Dennis CarlssonJohnny Lonigan  
 Värnamobygdens RFDirco Hästak (SWB) - Cortus879,74
36Elionor NilssonCouleur Rose  
 Tingsryds R&KKCouleur Rubin - Turban Rose883,31
36Madeleine SmithLaroche MB  
 Linköpings FKLasandos - Goldstrand883,08
36Robert KroplewskiKrustad  
 Vetlandaortens RFSanta Cruz VDL - Kaliber879,70
36Satu LiukkonenStill Hoff RR Lawa  
 Kristianstads RKLados - Lavallo878,94
36Peter SvenssonContiki  
 Ljungby RKCrelido - Calino874,76
36Aline BonneauMimosa  
 Flyinge HSKEtrusco - Robin Z875,79
36Sara AnderssonGeena Davis  
 VästerviksortenQuite Easy - Swift876,80
36Peter SvenssonRonaldino Q  
 Ljungby RKRobin Z - Stanford880,67
36Katarina TorstenssonNice  
 Ölands RFNavarone (SWB) - Camaro M883,12
46Ingmarie GertssonChazmine  
 Värnamobygdens RFRagazzo - Royal985,03
46Sandra CarlssonDegas  
 Värnamobygdens RFFor Feeling - Irco Marco986,55
48Anne-Sophie LagergrenSan Mitage  
 Helsingborgs FRKArmitage - Sandro1092,66
49Victoria AlmgrenCameron (SWB)  
 Värnamobygdens RFCornetto - Bellini1282,75
49Richard JonsonUranus del Follee  
 Billdals RKKarioka del Follee - Fidji du Fleury1279,14
49Åsa FrändbergRivage W  
 Östra Sörmlands LQuite Easy - Cortus1281,84
49Ulrika StrandbergStay Up S  
 Onsala RFOrlando - Larome1284,37
53Katarina TorstenssonVerdun  
 Ölands RFQuite Easy - Stanford1387,75
54Robert KroplewskiCher  
 Vetlandaortens RFChess (SWB) - Everest1679,03
55Anne-Sophie LagergrenCaricon MZ  
 Helsingborgs FRKCaridor Z - Concorde28114,12
56Matilda JohnssonBolero  
 Ljungby RKElvis - SztormUte. 
56Ulrika BladhChelzie  
 Ljungby RKChess (SWB) - Rebel ZUte. 
56Caroline Toivio-BlomstenQuite a Cool Girl  
 Norrahammar TabergQuite Easy - FuridantUtg. 
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.30 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
88 anmälda, 84 startande, 21 placerade
Premier
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kerstin Hultquist
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Robin IngvarssonCoco Chanel Z2 500,00 kr  
 Varbergs RKCalvaro Z - Ramiro Z056,84024,26
2Satu LiukkonenCelestine1 500,00 kr  
 Kristianstads RKCardento - King of Diamonds057,13024,95
3Jörgen LarssonJohnny B Good1 000,00 kr  
 Helsingborgs FRKCardento - Turban Rose056,71025,71
4Jonna HesserCido700,00 kr  
 Uddevalla RFCalido I - Caletto II057,30027,39
5Niklas JonssonAmorina400,00 kr  
 Örebro FKCortez - Galant059,27027,60
6Zarah OlovssonJeannedark av Bolex400,00 kr  
 Wisby RidklubbCortez - Furidant055,45027,81
7Mats TorstenssonCold as Ice400,00 kr  
 Ölands RFCardento - Labrador056,19028,59
8Nils RoosBrechtenaar400,00 kr  
 Österlens RKEmilion - Erdhugel059,82028,61
9Christoffer AnderssonKanel400,00 kr  
 Bankeryds RKRoderik - Bordeaux055,17029,12
10Charlotte WallinMelka400,00 kr  
 MunkaljungbyFeliciano - Maximus055,85029,13
11Therese BomanStep Up S400,00 kr  
 Billdals RKLarome - Jasper058,03029,47
12Anna PerssonSalman400,00 kr  
 Sydslättens RFIrco Mena - Cardento055,73029,62
13Matilda OsbeckLoreal B 2400,00 kr  
 Kungsbacka RKLevisto - Kobar060,27030,23
14Emma PerssonFreedom SN400,00 kr  
 Helsingborgs FRKCardento 933 - Irco Marco 663056,87030,61
15Magnus JacobsonLike a Dream400,00 kr  
 Trolleholms RF 055,97030,78
16Katja FalkLarrasine400,00 kr  
 Bankeryds RKLandlord - Stanford057,69030,90
17Jens WickströmVedette C.400,00 kr  
 Bankeryds RKClinton - Landon062,20030,94
18Robert KroplewskiGhibli Spyder400,00 kr  
 Vetlandaortens RFSzkopul - Irco mena059,09030,99
19Sara NensénMinette400,00 kr  
 Bankeryds RKUskudar des Malais - Cortez058,84031,13
20Janni PetterssonZ Op´s La´Cour400,00 kr  
 Billdals RKSolos Landtinus - Castro060,37031,16
21Johan AnderssonSan Siro400,00 kr  
 Ekenässjöns HSKEmmerton - Electro058,66031,20
 
22Magnus JacobsonPontiac   
 Trolleholms RFPomme Royal056,89031,23
23Amanda HanssonAkita D Z   
 Kungsbacka RKAndiamo Z - Darco059,79031,29
24Anna PerssonCash Man   
 Sydslättens RFCastor - Caracas057,83031,38
25Anne-Sophie LagergrenLancinus   
 Helsingborgs FRKLancer III - Argentinus058,14031,59
26Sara SamuelssonQuintero 8   
 Onsala RFQuinar - Capitol I055,93031,82
27Ina ForssènCibyll   
 Onsala RFContinue060,32032,15
28Christoffer AnderssonLime Surprice   
 Bankeryds RKLandlord - Lemon059,49032,36
29Åsa FrändbergWishful   
 Östra Sörmlands LCardento - Mr Blue057,14032,59
30Sara SamuelssonL´Esprit 14   
 Onsala RFLancer III - Espri059,08032,80
31Sara SamuelssonBorn to Joy   
 Onsala RFGuido (ex Gudo) - Calypso IV057,85032,88
32Mikael GrevebackFighter   
 Halmstads FKAlasca - Contago062,09033,24
33Charlotte FranssonClaudius R   
 Ljungby RKChess - Good Future054,34034,17
34Sara NensénClipz   
 Bankeryds RKCardento - Long John xx059,95037,97
35Sara AnderssonScience Line H   
 VästerviksortenElmshorn - Hartung057,66426,25
36Annie HultquistArthea   
 Vetlandaortens RFCardento - Diamant053,98427,22
37Ingmarie GertssonExtra S   
 Värnamobygdens RFCamaro M - Irco Marco057,75428,03
38Louise AnderssonNimue KJ   
 Ölands RFCortus - Silbersee057,33428,10
39Ulrika StrandbergLibertas   
 Onsala RFLevantos II - Ganesco056,58429,24
40Jens WickströmHungry Heart   
 Bankeryds RKRobin Z - Cortez058,67430,86
41Felicia BrundinCaprizillo   
 Borås FKCapucino - Cardento054,34431,31
42Hanna ForsbergLauren Bacall   
 Strömsholms RSFCagliostro - Ceylon057,59431,46
43Jenny KarlssonNejlika   
 Ljungby RKLeuthen - Electro059,20431,75
44Jörgen LarssonLucky Point HE 1121   
 Helsingborgs FRKLeuthen I - Pilot059,53434,76
45Jörgen LarssonCasino Diamond   
 Helsingborgs FRKCasa Grande - Irco Mena058,61434,89
46Sanna OlssonCaglinett   
 Sölvesborgs RKCagliostro - Chagall052,63438,15
47Janni SzamerAcacia   
 Uddevalla RFContinue - Resident058,52545,40
48Mats TorstenssonGinger Rose   
 Ölands RFAs You like it - Grunewald055,62548,19
49Elin AnderssonQuite Nice   
 VästerviksortenQuite Easy - Lansiär052,64824,19
50Maja KönekeNocks Pamina   
 Värnamobygdens RFPablo - Allegro051,54828,36
51Sofia KroonUri   
 Varbergs RKLester - Ferro058,49828,84
52Ida EkenbergUsnova   
 Snapphanarnas RFOhorn - Ekstein055,08830,20
53Per-Ola ForsbergIn Loco   
 Flyinge HSKIndoctro - Nimmerdor055,651051,92
54Cecilia HolmquistAmedeo van de Zuuthoeve   
 Billdals RKLeader M - Weltmeyer II055,201234,24
55Sofia WestborgStella Nova   
 Olsegårdens RKSantander H - Lafitte056,811258,57
56Roine CarlssonCarona V   
 Bromma Ridklubb 060,37Ute. 
57Jannike AnderssonPegasus   
 Bohusläns HSKWarsteiner - Ralmé Z453,46  
58Wille PetterssonPelé   
 Bankeryds RKCardento - Flamingo454,50  
59Ina ForssènLesmona H   
 Onsala RFLordanos - Diskus455,72  
60Cecilia HolmquistWhiskey   
 Billdals RKRoyal Bravour - Ahorn456,76  
61Olivia AnderssonRob´n Raz   
 Ätrabygdens RKCortus - Pentagon (ex Paspartout)457,13  
62Jannike AnderssonAdagio   
 Bohusläns HSKApricot D - Zeus457,23  
63Anneli PetterssonChateau Olivier   
 Karlshamns RKCortez - Imperator458,10  
64AnnSofie Oscarsson MunckFelici   
 Jump Club RSFFeliciano - Lemon458,54  
65Olof HellbergQlimax   
 Snapphanarnas RFQuidam´s Rubin - Trento459,11  
66Elin ÖrneborgCordoba 50   
 Varbergs RKGoodman - Carbid459,42  
67AnnSofie Oscarsson MunckTzigge   
 Jump Club RSFNew Balance - Alpen Corrado461,43  
68Jonna Sundblad ElverforsVictory P   
 Billdals RKElmshorn - Carlino462,05  
69Ann LanggaardHedegårdens Whisky   
 Flyinge HSKWillemoes - Didrik462,21  
70Frida MordenfeldLucky Rock Z   
 Borås FKLittle Rock Z - Rabiat Z462,36  
71Niklas JonssonCarlotta   
 Örebro FKContendro I - Escudo I463,13  
72Veronica KarlssonBelize   
 RK i VarbergPentagon - Jazz671,28  
73Emma LarssonCasper   
 Vinslövs RFCardento - Robin Z855,77  
74Fredrik BogrenTristen   
 Wisby RidklubbOrville - Saros xx856,32  
75Lina IvarssonDream On   
 Älleköpinge RFCortez - Stretchworth Lad856,34  
76Tove SvenssonOrlando   
 Karlskrona LyckåAnimo - Tolbert857,14  
77Anna AttvikFlokita   
 Onsala RFFloran - Casaretto857,85  
78Olof HellbergCor de Lantaan   
 Snapphanarnas RFCorrado 1 - Lantaan860,37  
79Niklas JonssonCaral   
 Örebro FKCasir Ask - Ralmé Z864,44  
80Åsa FrändbergCapella   
 Östra Sörmlands LCappucino - Cardento879,45  
81Per-Ola ForsbergFuego   
 Flyinge HSKUscudar des Malais - Hamilton965,14  
82Charlotte WallinQuality Fair   
 MunkaljungbyO.B.O.S. Quality 004 - OkändUte.   
82Olof HellbergGazzou   
 Snapphanarnas RFGalou - Robin ZUte.   
82Angelica BjerleTracey   
 Perstorps K&RFCortus - Svenör xxUte.   
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. B
24 anmälda, 22 startande, 6 placerade
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kerstin Hultquist
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Sofia WestborgTea T  
 Olsegårdens RKRobin Z - Landprinz I065,38
1Jens WickströmTwiggen  
 Bankeryds RKCardento - Gibson069,66
1Dennis CarlssonJohnny Lonigan  
 Värnamobygdens RFDirco Hästak (SWB) - Cortus064,99
1AnnSofie Oscarsson MunckClubmen I  
 Jump Club RSFCortus - Lagano063,48
1Sofia WestborgGina  
 Olsegårdens RKKorlandus - Graziello061,36
1Amanda AlthénCar´Cento  
 Sölvesborgs RKCardento - Billion065,56
1Jüri SokolovskiLundbäck T Hästak  
 Snapphanarnas RFDirco Hästak (SWB) - Robin Z061,81
1Jörgen LarssonSterling  
 Helsingborgs FRKCamiell-Flamingo Z - Irco Mena064,81
1AnnSofie Oscarsson MunckAsterix  
 Jump Club RSFHip Hop (SWB) - Rastell065,58
1Jens WickströmDiablo  
 Bankeryds RKPablo - Feliciano (SWB)067,84
1Sofia WestborgCardamine (3)  
 Olsegårdens RKCardento - Robin Z065,45
 
12Elin KrantzenMalmertz Elsa  
 Ljungby RKQuite Easy - Carthago462,45
12Robert KroplewskiNando KLT  
 Vetlandaortens RFEtrusco - Garibaldi467,85
12Peter SvenssonRonaldino Q  
 Ljungby RKRobin Z - Stanford464,40
12Sara NilssonIzzy Miaki  
 Kristianstads RKCasa Grande - Cardento467,03
16Sara NilssonConticki  
 Kristianstads RKBriar (SWB) - Falleur864,29
16Satu LiukkonenFilippa K  
 Kristianstads RKCardento - Robin Z862,86
16Sara NilssonHerr Nilsson  
 Kristianstads RKCardento - Clover Hill863,09
16Madeleine SmithLaroche MB  
 Linköpings FKLasandos - Goldstrand864,18
16Ingmarie GertssonCaliber  
 Värnamobygdens RFCosmopolite S (SWB) - Peadar Piper xx863,60
21Peter SvenssonContiki  
 Ljungby RKCrelido - Calino1259,99
22Annie HultquistArmina  
 Vetlandaortens RFSpender S (SWB) - CardentoUte. 
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
73 anmälda, 64 startande, 16 placerade
Premier
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kerstin Hultquist
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Victoria AlmgrenLoving Ipanema1 800,00 kr  
 Värnamobygdens RFQuite Easy - Irco Marco053,24033,17
2Hans DellingFredman1 400,00 kr  
 PlönningeryttarnaSunshine Prince - Stanford053,59033,69
3Jonna Sundblad ElverforsMauro1 000,00 kr  
 Billdals RKLandlord - Quito De055,58034,30
4Christel Westin AndreskaStevielama700,00 kr  
 RK i VarbergKupido K - Topas053,17035,09
5Amanda WirffAragorn RS360,00 kr  
 Ljungby RKNobel - Derrick058,05035,86
6Ann LanggaardAccent360,00 kr  
 Flyinge HSKAcorado - Exorbitant053,83036,89
7Sofie KarlssonIvan360,00 kr  
 MantorpsryttarnaTurban Rose - Furioso III055,93037,33
8Jonna HesserAgent360,00 kr  
 Uddevalla RFAerline H - Artist055,93038,22
8LiseLotte BjörkmanNola360,00 kr  
 Onsala RFNobel - Irco Marco055,51038,22
10Camilla ÖbergBliss Spelä360,00 kr  
 Kullabygdens RFAcacio (ex Acagion) - Lemon053,34038,73
11Nils JohanssonBocelli360,00 kr  
 Björbäcks RFBeach Boy - Modesto059,00039,25
12Annette KarlssonColrawill H360,00 kr  
 Helsingborgs FRKCortez - Masked Dancer xx055,89040,22
13Ann LanggaardCaddie R360,00 kr  
 Flyinge HSKCome Back II - Lucky Light057,32041,31
14Olivia AnderssonRob´n Raz360,00 kr  
 Ätrabygdens RKCortus - Pentagon (ex Paspartout)055,26042,01
15Emma OlofssonMandalay360,00 kr  
 LaholmsortenCortus - I Love You057,20042,14
16Camilla ÖbergOh Matilda360,00 kr  
 Kullabygdens RFRobin Z - Pepe058,84043,07
 
17Amanda AnderssonCortex   
 Flammabyggets RKCortus - Ceylon059,79045,24
18Amanda HanssonVicenza   
 Kungsbacka RKVoltaire - Landgraf060,14045,53
19Tomas HammarCalistra   
 Helsingborgs FRKCastro - Lagano061,00046,47
20Fanny PerssonEra af Östra Hult   
 Värnamobygdens RFCardento - Electro059,21047,22
21Alexandra QuickRonaldo Allegro   
 Hässleholms HSFAllegretto - Refaat051,52434,83
22Sandra CarlssonBailey on the Rocks   
 Värnamobygdens RFDecopauge - Gepard055,76436,45
23Hans DellingElvira   
 PlönningeryttarnaAram KWPN 2402 - Everest054,74438,93
24Camilla ÖbergBallentino   
 Kullabygdens RFCastor - Swift055,88439,83
25Camilla ÖbergRagtime Charley   
 Kullabygdens RFAerline H (SWB) - Bellini054,43441,32
26Tina SvenssonCoranda   
 Helsingborgs FRKCortez056,26444,50
27Nils JohanssonPapageno   
 Björbäcks RFCardento - Karlsdal055,48444,62
28Viktoria HäggTussock   
 Skedala RKTurban Rose - Godehard053,27445,43
29Camilla GustavssonI´m Classic   
 Älleköpinge RFCasir Ask - I Love You (SF)057,17446,75
30Louise AnderssonCarmen   
 Ölands RFContendro - Escudo I055,75661,15
31Cornelia RylenRoyal Rose SB   
 Jump Club RSFRoyal Diamond - Heuriger T049,33846,34
32Jüri SokolovskiGucci   
 Snapphanarnas RFOramé - Alpen Fürst057,51849,83
33Ida EkenbergMy Queen   
 Snapphanarnas RFQuite Easy - Atlantic Boy xx054,781061,65
34AnnSofie Oscarsson MunckPenelope Less   
 Jump Club RSFFeliciano - Granith054,301269,81
35Hanna AnderssonLando   
 Tollstad HSKLandwind II B - Rebel Z055,98Ute. 
36Alexandra QuickMalte   
 Hässleholms HSFOkänd - Krevad 579162,99  
37Johanna NilssonMalibouett   
 Snapphanarnas RFMaloubet de Pleville (SF) - Fredriksbergs Esa451,02  
38Johanna NilssonValkenier   
 Snapphanarnas RFCorland - Julio Mariner xx452,27  
39Sofia ZetterlundElaine   
 Svarttorps RSChess - Alpen Fürst452,75  
40Emma LarssonEros   
 Vinslövs RFEtrusco - Robin Z455,15  
41Nathalie FritzMoshi   
 Gamleby RKCortez - Napoleon455,80  
42Ann LanggaardSavannah   
 Flyinge HSKNew Balance - Feliciano456,37  
43Sofia IvehagCortina   
 Trollhättans SRCortus - Racot456,67  
44Jennie EgierEmla   
 Värnamobygdens RFEmmerton - Cardento458,02  
45Camilla ÖbergZeven   
 Kullabygdens RFCortez - Swift458,17  
46Hanna MöllergrenGreve de Chianti   
 Kullabygdens RFCardento - Utrillo458,24  
47Mark ErikssonCartina E.S.   
 Tingsryds R&KKCasa Grande - Muguet du Manoir (SF)562,77  
48Izabelle Thedeby-SjölinOmega   
 Halmstads FKOkänd668,91  
49Malin JarnesjöRigoleto   
 RK UddenRamiros Big Ben - Rekvizitas860,71  
50Matilda PerssonRamona   
 Vetlandaortens RFFeliciano - Swift873,78  
51Karolina DiesnerChantilly   
 Vetlandaortens RFCortez - Bordeaux876,12  
52Camilla GustavssonIm Catalike   
 Älleköpinge RFCorlando - I Love You980,81  
53Angelica BjerleTracey   
 Perstorps K&RFCortus - Svenör xx1171,59  
54Therese MagnussonCastell   
 Ljungby RKCastor (210216484) - Mix1274,75  
55JohnJohn WallmanssonSharon H   
 Borås FKGentleman - WisconsinUte.   
55Sarah LindebergDadais van het Kastanjehof   
 Varbergs RKThunder van de Zuuthoeve - Pachat IIUtg.   
55Johanna FrithiofElectra   
 Vikbolandets RF Ute.   
55Johanna Faust SöderlundJurand   
 Värnamo KappeledWeimar - JasyrUte.   
55Diana HansenIpanema   
 Perstorps K&RFIrco Mena - Robin ZUte.   
55Elin GunnarssonSolero   
 Frosta RFMajim G - SilberseeUte.   
55Ebba HöggårdhHarmonie Hästak   
 DagstorpsortenAs de Thurin - Little BoyUte.   
55Alexandra OdbjerW. Anubertha 55   
 Nääs RFCelano - Mermus RUte.   
55Jüri SokolovskiIrco Dento   
 Snapphanarnas RFCardento - Irco MenaUte.   
55Karolina DiesnerCalqyl   
 Vetlandaortens RFCorall - Any QuestionUte.   
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B
57 anmälda, 49 startande, 13 placerade
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kerstin Hultquist
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Rebecka WallenstamOrly  
 Billdals RKOrlando - Cavalier Royale055,07
1Sofia KroonArgo  
 Varbergs RKTolan R - Odermus R065,08
1Eva-Lotta KnutssonFoxy Feeling  
 Braås P&RKFor Feeling - Everest063,00
1Peder ZeilothUnderground Ek  
 Kumla RidklubbUndercover - Casir Ask064,84
1Jenny KarlssonScarlantiina MD  
 Ljungby RKCamaro M - Sorba (SWB)061,97
1Anna HanssonSunrise (30)  
 Ljungby RKCardento - Lombard059,21
1Sandra PalmCalippa S  
 Ljungby RKCosmopolite S (SWB) - Caretino062,84
1Victoria AlmgrenCarpe Diem af Pan  
 Värnamobygdens RFCardento - Napoleon058,39
1Jörgen LarssonChipollini S  
 Helsingborgs FRKCassini I - Landgraf I063,49
1Emma PerssonCannonball  
 Helsingborgs FRKCornetto - Cardento058,32
1Katarina TorstenssonSampi  
 Ölands RFHip Hop (SWB) - Solid062,77
1Matilda KjellsonMaritza Hästak  
 Tingsryds R&KKDirco Hästak (SWB) - Almé Z062,74
1Satu LiukkonenStill Hoff RR Lawa  
 Kristianstads RKLados - Lavallo064,41
1Ronja LindahlAmabelle  
 Snapphanarnas RFGentleman - Argentinus064,07
1Richard JonsonUranus del Follee  
 Billdals RKKarioka del Follee - Fidji du Fleury062,45
1Lina HellströmCor Noma  
 Gärds RFCornetto - Palermo061,90
1Ulrika StrandbergStay Up S  
 Onsala RFOrlando - Larome065,46
1Claes BrudeforsDavid Beckham  
 FalkenbergsortenLipton - Marramas057,78
1Sabine OlssonCool Play  
 Båstads RKCardento - Cortez065,04
1Barbro WiengrenFleur de Baloubet  
 FalkenbergsortenBaloubet du Rouet - I Love You060,65
1Eva-Lotta KnutssonFlying Fortune  
 Braås P&RKCathageno - Robin Z063,42
1Victoria AlmgrenLill Cotte Hästak  
 Värnamobygdens RFCortus - Acord II064,40
1Peder ZeilothKelly Ek  
 Kumla RidklubbCornetto - Recruut066,91
1Pernilla JosefssonQruella  
 Gislaved-AnderstorpCornetto - Camaro M061,38
1Oleg StefanovZanza (5)  
 Växjöortens FKCuper - Irco Mena059,87
 
26Martin StåhlforsMr Combat  
 Ölands RFTornesch - Irco Mena169,58
27Oleg StefanovCarmone VS  
 Växjöortens FKCardento - Uskudar des Malais (SF)461,53
27Victoria AlmgrenCameron (SWB)  
 Värnamobygdens RFCornetto - Bellini463,68
27Elionor NilssonVoulando  
 Tingsryds R&KKOrlando - Voltaire464,59
27Mark ErikssonShadow  
 Tingsryds R&KKQuite Easy - Muguet du Manoir (SF)466,06
27Aline BonneauMimosa  
 Flyinge HSKEtrusco - Robin Z461,03
27Olivia AnderssonCalexiko  
 Ätrabygdens RKCasir Ask - Pentagon (ex Paspartout)461,32
27Sara AnderssonGeena Davis  
 VästerviksortenQuite Easy - Swift466,79
27Sara SamuelssonTintin  
 Onsala RFEmmerton (ex Raldolala) - Corland464,71
27Sandra CarlssonDegas  
 Värnamobygdens RFFor Feeling - Irco Marco460,31
27Mats TorstenssonComet  
 Ölands RFCardento - Irco Marco463,48
27Jenny KarlssonCar dior  
 Ljungby RKCardento - Robin Z464,57
38Katarina TorstenssonNice  
 Ölands RFNavarone (SWB) - Camaro M673,63
39Roine CarlssonBaloucento  
 Bromma RidklubbBaloubet du Rouet - Cento779,15
40Ulrika BladhTipphex  
 Ljungby RKChess (SWB) - Pentagon (ex Paspartout)862,47
40Oleg StefanovEuforian  
 Växjöortens FKCamaro M - Willibald863,59
40Åsa FrändbergRivage W  
 Östra Sörmlands LQuite Easy - Cortus867,51
40Elionor NilssonCouleur Rose  
 Tingsryds R&KKCouleur Rubin - Turban Rose865,10
44Madeleine SmithCopertino MB  
 Linköpings FKChicago Z - Cor de la Bryère968,20
45Ingmarie GertssonTango Chocolate  
 Värnamobygdens RFGigolo (SWB) - Master (SWB)1262,56
46Annie HultquistArmina  
 Vetlandaortens RFSpender S (SWB) - Cardento1872,54
47Peter SvenssonContiki  
 Ljungby RKCrelido - CalinoUte. 
47Anneli PetterssonChateau Bonnie  
 Karlshamns RKCasir Ask - ImperatorUte. 
47Ulrika BladhChelzie  
 Ljungby RKChess (SWB) - Rebel ZUte. 
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.30 bed. A:0 Avd. A
154 anmälda, 142 startande, 36 placerade
Premier
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kerstin Hultquist
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Sandra CarlssonTom Jones3 000,00 kr 
 Värnamobygdens RFEverest - Cortez048,23
2Mats TorstenssonCold as Ice1 800,00 kr 
 Ölands RFCardento - Labrador048,51
3Erica SwartzOzitano1 300,00 kr 
 Henriksdals RFPythagoras - Walldorf048,65
4Sandra CarlssonThunderball900,00 kr 
 Värnamobygdens RFCardento - Dragon049,40
5Jüri SokolovskiFelicita440,00 kr 
 Snapphanarnas RFFeliciano (SWB) - Roderik049,73
6Malin AnderssonCampari440,00 kr 
 Billdals RKCardento - Magini049,87
7Maria IngvarssonLobelia440,00 kr 
 Varbergs RKCardento - Stanford050,46
8Emelie WinrothAnastasia T440,00 kr 
 FalkenbergsortenQuite Easy - Maraton050,53
9Therese BomanStep Up S440,00 kr 
 Billdals RKLarome - Jasper050,57
10Katarina TorstenssonFazit440,00 kr 
 Ölands RFFeliciano - Robin Z051,24
11Katarina TorstenssonFetcher N 1134440,00 kr 
 Ölands RFFeliciano - Cortez051,81
12Janni PetterssonQuincy Z440,00 kr 
 Billdals RKQuick star - Carthago Z052,29
13Fredrik BogrenTristen440,00 kr 
 Wisby RidklubbOrville - Saros xx052,36
14AnnSofie Oscarsson MunckClubmen I440,00 kr 
 Jump Club RSFCortus - Lagano053,23
15Alexandra QuickLinus440,00 kr 
 Hässleholms HSFQuite Easy - Little Boy053,27
16Susanna EspingFelix440,00 kr 
 Rappestad RKFeliciano - Acapulco Gold053,41
17Emma LarssonCasper440,00 kr 
 Vinslövs RFCardento - Robin Z053,49
18Sofia IvehagC´est la Vie440,00 kr 
 Trollhättans SRCortez - Irco Marco053,63
19Claes BrudeforsFiliokus440,00 kr 
 FalkenbergsortenFeliciano (SWB) - Sunshine Prince053,82
20Max RingbrantCaglihari440,00 kr 
 Jump Club RSFCagliostro - Maximus054,59
21Louise TorgersenAlisia440,00 kr 
 Fjärås HoppryttareAs de Villagana - Ramitos Bube055,26
22Robin AnderssonCarita BTB440,00 kr 
 Värnamobygdens RFCamaro M - Einstand055,75
23Åsa FrändbergWishful440,00 kr 
 Östra Sörmlands LCardento - Mr Blue055,79
24Caroline BengtssonLe Cantona440,00 kr 
 Kungsbacka RKCardento - Leuthen I055,84
25Nils RoosVeramie V440,00 kr 
 Österlens RKIndoctro - Animo056,02
26Sanna OlssonCaglinett440,00 kr 
 Sölvesborgs RKCagliostro - Chagall056,05
27Sara SamuelssonBorn to Joy440,00 kr 
 Onsala RFGuido (ex Gudo) - Calypso IV056,15
28Lisa KoukilaCornetano Bay440,00 kr 
 Årsta-RunstenCornetto - Acapulco Gold056,32
29Linda OttossonSir Peter QT440,00 kr 
 Båstads RKLord Alberth - Torboldt056,59
30Camilla ÖbergRagtime Charley440,00 kr 
 Kullabygdens RFAerline H (SWB) - Bellini057,22
31Katja FalkLarrasine440,00 kr 
 Bankeryds RKLandlord - Stanford057,31
32Mats TorstenssonGinger Rose440,00 kr 
 Ölands RFAs You like it - Grunewald057,41
33Åsa FrändbergCapella440,00 kr 
 Östra Sörmlands LCappucino - Cardento057,71
34Catharina GyllenbergToulouse II440,00 kr 
 Österlens RKLe Grand II - Ladalco058,09
35Sabine OlssonCaritza440,00 kr 
 Båstads RKCardento - Maraton058,60
36Lina HellströmRed Midt Light440,00 kr 
 Gärds RFMidt-West Ibi-Light - Magritte058,83
 
37AnnSofie Oscarsson MunckAsterix  
 Jump Club RSFHip Hop (SWB) - Rastell059,18
38Elin ÖrneborgPhosphor  
 Varbergs RKCardento - Phaeton x060,42
39Jenny KarlssonJambalaja  
 Ljungby RKAlcatraz - Capitol I060,92
40Lina HellströmJinni  
 Gärds RFCardento - Hertigen061,90
41Jonna Sundblad ElverforsVictory P  
 Billdals RKElmshorn - Carlino062,24
42Sandra CarlssonRay Adams  
 Värnamobygdens RFChess - Turban Rose447,40
43Elin AnderssonQuite Nice  
 VästerviksortenQuite Easy - Lansiär448,22
44Satu LiukkonenBrionne  
 Kristianstads RKBriar - Hertigen448,45
45Sofie KarlssonAdele  
 MantorpsryttarnaAdeptus - Astor452,39
46Emy KristenssonHenkie  
 Frosta RFOkänd452,51
47Christel Westin AndreskaStevielama  
 RK i VarbergKupido K - Topas452,94
48Louise TorgersenEmmy  
 Fjärås HoppryttareFeliciano - Cantab xx453,68
49Maria IngvarssonChess 18  
 Varbergs RKCarthago - Schampus453,91
50Barbro WiengrenIndra  
 FalkenbergsortenPlatini - Modesto454,16
51Frida KarlssonIkea Hästak  
 Ljungby RKCortus - Voltaire454,65
52Matilda KjellsonCuper 1068  
 Tingsryds R&KKChambertin - Landgraf454,90
53Sara SamuelssonCollector MB  
 Onsala RFCorlando (ex Corland) - Martini455,37
54LiseLotte BjörkmanNola  
 Onsala RFNobel - Irco Marco455,43
55Emelie WinrothCarmenzita  
 FalkenbergsortenCardento - Any Questions455,66
56Claes BrudeforsVelita  
 FalkenbergsortenElmshorn - Good Will455,81
57Ida NilssonLakitoé  
 Vetlandaortens RFLandrebellmor - Intentand455,91
57Jörgen LarssonMoneymaker  
 Helsingborgs FRKManfield - Lagano455,91
59Amanda HanssonAkita D Z  
 Kungsbacka RKAndiamo Z - Darco456,08
60Sara SamuelssonAkcept Nexen  
 Onsala RFA´Khan Z - Blue Horse Agent456,23
61Roine CarlssonCarona V  
 Bromma Ridklubb 456,36
62Catharina GyllenbergSpartacus  
 Österlens RKBurggraaf - Haarlem457,60
63Anna AttvikFlokita  
 Onsala RFFloran - Casaretto457,70
64Hans DellingFredman  
 PlönningeryttarnaSunshine Prince - Stanford457,95
65Emma OlofssonMandalay  
 LaholmsortenCortus - I Love You458,24
66Hanna ForsbergLauren Bacall  
 Strömsholms RSFCagliostro - Ceylon458,29
67Sanna OlssonLady Zäta  
 Sölvesborgs RKRobin Z - Ganesco458,52
68Victoria Eke-GöranssonLagancho FLB  
 Helsingborgs FRKCagancho - Irco Mena459,05
69Camilla ÖbergBallentino  
 Kullabygdens RFCastor - Swift459,58
70Jonna EkbergEnergy  
 Bankeryds RKEmbassy - Don Juan459,59
71Sara NilssonCeline  
 Kristianstads RKLevantos II - Granit459,65
72Ann LanggaardHedegårdens Whisky  
 Flyinge HSKWillemoes - Didrik459,98
73Ina ForssènCibyll  
 Onsala RFContinue460,03
74Sandra CarlssonUmbro W  
 Värnamobygdens RFFarmer - Ahorn460,33
75Matilda ErlandssonAragorn  
 Vetlandaortens RFCardento - Lemon460,38
76Robin AnderssonCavarro BTB  
 Värnamobygdens RFPrestige - Chirac461,99
77Anna PerssonMilltown  
 Sydslättens RFCalino - Imperator464,04
78Stephanie FjeldsethFazer Vici  
 Borås FKRobin Z - Maraton465,33
79Maria IngvarssonCaramell  
 Varbergs RKCardento - Mas Media xx671,62
80Satu LiukkonenIrco Mega  
 Kristianstads RKIrco Mena - Mowgli848,93
81Claes BrudeforsGina  
 FalkenbergsortenBriar - Bold Irish xx850,31
82Hans DellingElvira  
 PlönningeryttarnaAram KWPN 2402 - Everest853,96
83Nathalie FritzMoshi  
 Gamleby RKCortez - Napoleon853,98
84Jannike AnderssonPegasus  
 Bohusläns HSKWarsteiner - Ralmé Z854,34
85Malin AnderssonHide and Seek  
 Billdals RKCardento - Highlight854,59
86Lina IvarssonDream On  
 Älleköpinge RFCortez - Stretchworth Lad854,92
87Janni PetterssonZ Op´s La´Cour  
 Billdals RKSolos Landtinus - Castro855,06
88Nils JohanssonBocelli  
 Björbäcks RFBeach Boy - Modesto855,23
89Per-Ola ForsbergFuego  
 Flyinge HSKUscudar des Malais - Hamilton855,38
90Cecilia HolmquistJava Kvarnås  
 Billdals RKCardento - Chapman855,82
91Jannike AnderssonKipar  
 Bohusläns HSKCalderon - Poluvers856,11
92Jannike AnderssonAdagio  
 Bohusläns HSKApricot D - Zeus856,49
93Matilda PerssonRamona  
 Vetlandaortens RFFeliciano - Swift857,21
94Frida KarlssonKonrad Hästak  
 Ljungby RKDirco Hästak - Obelisque Normand857,24
95Sara SandströmCoronado  
 Tingsryds R&KKCortus - Jalisco B857,67
96Victoria AlmgrenLoving Ipanema  
 Värnamobygdens RFQuite Easy - Irco Marco857,80
97Jenny KarlssonNejlika  
 Ljungby RKLeuthen - Electro858,51
98Camilla ÖbergBliss Spelä  
 Kullabygdens RFAcacio (ex Acagion) - Lemon859,16
99Nicole NorinBette Midler  
 Värnamobygdens RFNiemar - Chou Chin Chow859,70
100Magnus JacobsonVicar  
 Trolleholms RFCelano - Lincoln859,77
101Mikael GrevebackFighter  
 Halmstads FKAlasca - Contago859,84
102Marie JonassonUltra  
 Karlshamns RKHeartbreaker - Granult860,36
103Izabelle Thedeby-SjölinOmega  
 Halmstads FKOkänd860,76
104Camilla ÖbergZeven  
 Kullabygdens RFCortez - Swift861,02
105Sara SandströmSpecjalista  
 Tingsryds R&KKWektor - San Vincente862,97
106Sofia KroonDissy Dancer  
 Varbergs RKLambada van Berkenbroeck - Fantastique863,90
107Mark ErikssonEmilion  
 Tingsryds R&KKElmshorn - Turban Rose865,11
108Nils RoosQuidame P  
 Österlens RKQuite Easy - Pomme Royal865,42
109Rebecka WallenstamCayenne 115  
 Billdals RKCento - Tangelo xx866,45
110Rebecca MarshWhy-Kiki van het Janankhof  
 Kungsbacka RKLeader - Let´s Go970,90
111Victoria AlmgrenCormena  
 Värnamobygdens RFIrco Mena - Cortez983,81
112Sara NilssonLady Juliette  
 Kristianstads RKRobin Z - Furidant1072,41
113Emma LarssonRakel  
 Vinslövs RFQuite Easy - Robin Z1072,58
114Per-Ola ForsbergIn Loco  
 Flyinge HSKIndoctro - Nimmerdor1178,32
115Olivia AnderssonRob´n Raz  
 Ätrabygdens RKCortus - Pentagon (ex Paspartout)1178,46
116Satu LiukkonenErbinessa  
 Kristianstads RKStanford - Indus1251,76
117Alexandra QuickRonaldo Allegro  
 Hässleholms HSFAllegretto - Refaat1252,75
118Sabine OlssonRazzia  
 Båstads RKJeopardy - Furidant1253,93
119Max RingbrantQuintero de Baussy Z  
 Jump Club RSFQuito de Baussy - Rabiat Z1255,12
120Tove SvenssonOrlando  
 Karlskrona LyckåAnimo - Tolbert1257,59
121Marie JonassonBaghlin  
 Karlshamns RKAerline H - Chapman1259,73
122Linda OttossonLawendel QT  
 Båstads RKLevantos II - Goldlöwe1262,84
123Lina JohanssonLiza Minelli  
 Strömsholms RSFZeppelin - Long John xx1369,96
124Amanda OscarssonBrazil Jack  
 Vetlandaortens RFBeach Boy - Robin Z1650,12
125Nils JohanssonPapageno  
 Björbäcks RFCardento - Karlsdal1656,30
126Amanda AnderssonCortex  
 Flammabyggets RKCortus - Ceylon1663,47
127Anneli PetterssonChateau Olivier  
 Karlshamns RKCortez - Imperator1770,63
128Charlotte FranssonLady Chesney  
 Ljungby RKLord Alberth - Chess1783,12
129Cecilia HolmquistAmedeo van de Zuuthoeve  
 Billdals RKLeader M - Weltmeyer II2054,66
130Frida KarlssonCorneille  
 Ljungby RKCardento - VoltaireUte. 
130Maria IngvarssonCruzeiro de Vil  
 Varbergs RKSanta Cruz VDL - CortusUte. 
130Camilla ÖbergOh Matilda  
 Kullabygdens RFRobin Z - PepeUte. 
130Sandra CarlssonBailey on the Rocks  
 Värnamobygdens RFDecopauge - GepardUte. 
130Ina ForssènLesmona H  
 Onsala RFLordanos - DiskusUtg. 
130Ida EkenbergUsnova  
 Snapphanarnas RFOhorn - EksteinUtg. 
130Katarina TorstenssonWhirlwind  
 Ölands RFVDL Radisson - JimtownUte. 
130Peder ZeilothWhisper B  
 Kumla RidklubbHors la Loi II - BurggraafUte. 
130Hanna HendelssonTanja  
 Vetlandaortens RFFeliciano - Beach BoyUtg. 
130Hanna MöllergrenGreve de Chianti  
 Kullabygdens RFCardento - UtrilloUte. 
130Angelica BjerleTracey  
 Perstorps K&RFCortus - Svenör xxUte. 
130Sarah LindebergDadais van het Kastanjehof  
 Varbergs RKThunder van de Zuuthoeve - Pachat IIUte. 
130Janni SzamerAcacia  
 Uddevalla RFContinue - ResidentUte. 
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. B
25 anmälda, 24 startande, 6 placerade
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kerstin Hultquist
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Barbro WiengrenFleur de Baloubet  
 FalkenbergsortenBaloubet du Rouet - I Love You062,92
1Louise TorgersenSinkadus  
 Fjärås HoppryttareIowa - Cardento058,14
1Fanny PerssonEra af Östra Hult  
 Värnamobygdens RFCardento - Electro062,75
4Amanda AlthénCar´Cento  
 Sölvesborgs RKCardento - Billion459,78
4Dennis CarlssonEt Toi HH  
 Värnamobygdens RFDiamant de Semilly - Darco465,47
4Elin KrantzenMalmertz Elsa  
 Ljungby RKQuite Easy - Carthago461,54
4Victoria AlmgrenCarpe Diem af Pan  
 Värnamobygdens RFCardento - Napoleon457,89
4Ingmarie GertssonCaliber  
 Värnamobygdens RFCosmopolite S (SWB) - Peadar Piper xx458,97
4Robin AnderssonRonaldo BTB  
 Värnamobygdens RFQuidam´s Rubin - Robin Z461,77
4Sanna OlssonKick Off  
 Sölvesborgs RKGuido (ex Gudo) - Irco Marco462,90
4Madeleine SmithLaroche MB  
 Linköpings FKLasandos - Goldstrand460,97
 
12Sofia LöwlundMiss Jones Flight  
 Flyinge HSK 679,79
13Robert KroplewskiNando KLT  
 Vetlandaortens RFEtrusco - Garibaldi864,40
13Jüri SokolovskiLundbäck T Hästak  
 Snapphanarnas RFDirco Hästak (SWB) - Robin Z861,95
13Cornelia RylenZwiggy  
 Jump Club RSFSydney - Guidam861,65
13Sabine OlssonCool Play  
 Båstads RKCardento - Cortez864,23
13Jörgen LarssonSterling  
 Helsingborgs FRKCamiell-Flamingo Z - Irco Mena865,17
13Victoria AlmgrenLill Cotte Hästak  
 Värnamobygdens RFCortus - Acord II861,88
19Dennis CarlssonJohnny Lonigan  
 Värnamobygdens RFDirco Hästak (SWB) - Cortus1263,81
20Satu LiukkonenFilippa K  
 Kristianstads RKCardento - Robin Z1479,20
21Peter SvenssonRonaldino Q  
 Ljungby RKRobin Z - Stanford1661,41
21Robert KroplewskiCher  
 Vetlandaortens RFChess (SWB) - Everest1661,38
23Alexandra OdbjerW. Anubertha 55  
 Nääs RFCelano - Mermus RUte. 
23Ulrika BladhTipphex  
 Ljungby RKChess (SWB) - Pentagon (ex Paspartout)Ute. 
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.40 bed. Två faser A:0/A:0
83 anmälda, 71 startande, 18 placerade
Premier
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kerstin Hultquist
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Sofia KroonRolex4 000,00 kr  
 Varbergs RKAthletico - Burggraf050,31032,40
2Katarina TorstenssonFetcher N 11342 500,00 kr  
 Ölands RFFeliciano - Cortez052,41033,18
3Satu LiukkonenQui Vivra Verra2 000,00 kr  
 Kristianstads RKIrco Mena - Little Q052,92034,39
4Niklas JonssonAmorina1 000,00 kr  
 Örebro FKCortez - Galant055,23034,50
5Emelie WinrothAnastasia T500,00 kr  
 FalkenbergsortenQuite Easy - Maraton048,98035,64
6Maria IngvarssonLobelia500,00 kr  
 Varbergs RKCardento - Stanford052,45035,71
7Jonna EkbergChawa500,00 kr  
 Bankeryds RKWarsteiner - Cortez053,42037,11
8Maria IngvarssonCaramell500,00 kr  
 Varbergs RKCardento - Mas Media xx049,50037,25
9Mats TorstenssonCold as Ice500,00 kr  
 Ölands RFCardento - Labrador051,64039,54
10Sara NilssonLady Juliette500,00 kr  
 Kristianstads RKRobin Z - Furidant049,81039,66
11Sara SamuelssonL´Esprit 14500,00 kr  
 Onsala RFLancer III - Espri052,10041,26
12Katja FalkLarrasine500,00 kr  
 Bankeryds RKLandlord - Stanford052,26043,43
13Lina HellströmRed Midt Light500,00 kr  
 Gärds RFMidt-West Ibi-Light - Magritte053,28044,70
14Jörgen LarssonJohnny B Good500,00 kr  
 Helsingborgs FRKCardento - Turban Rose051,06434,98
15Jüri SokolovskiFelicita500,00 kr  
 Snapphanarnas RFFeliciano (SWB) - Roderik049,32435,00
16Ulrika StrandbergLibertas500,00 kr  
 Onsala RFLevantos II - Ganesco050,73435,75
17Jörgen LarssonLucky Point HE 1121500,00 kr  
 Helsingborgs FRKLeuthen I - Pilot051,58435,94
18Satu LiukkonenCelestine500,00 kr  
 Kristianstads RKCardento - King of Diamonds050,82436,15
 
19Alexandra QuickLinus   
 Hässleholms HSFQuite Easy - Little Boy054,17437,43
20Sara SamuelssonQuintero 8   
 Onsala RFQuinar - Capitol I049,47440,79
21Louise AnderssonNimue KJ   
 Ölands RFCortus - Silbersee052,49654,42
22AnnSofie Oscarsson MunckFelici   
 Jump Club RSFFeliciano - Lemon052,05Ute. 
23Emy KristenssonHenkie   
 Frosta RFOkänd446,76  
24Nils RoosBrechtenaar   
 Österlens RKEmilion - Erdhugel448,89  
25Charlotte FranssonClaudius R   
 Ljungby RKChess - Good Future449,25  
26Annie HultquistArthea   
 Vetlandaortens RFCardento - Diamant449,31  
27Robert KroplewskiGhibli Spyder   
 Vetlandaortens RFSzkopul - Irco mena449,91  
28Robin IngvarssonCoco Chanel Z   
 Varbergs RKCalvaro Z - Ramiro Z449,96  
29Hanna HendelssonTanja   
 Vetlandaortens RFFeliciano - Beach Boy450,23  
30Erica SwartzOzitano   
 Henriksdals RFPythagoras - Walldorf450,34  
31Therese BomanStep Up S   
 Billdals RKLarome - Jasper450,93  
32Emelie WinrothCarmenzita   
 FalkenbergsortenCardento - Any Questions451,21  
33Sabine OlssonCaritza   
 Båstads RKCardento - Maraton451,36  
34Sabine OlssonRazzia   
 Båstads RKJeopardy - Furidant451,40  
35Matilda OsbeckLoreal B 2   
 Kungsbacka RKLevisto - Kobar451,84  
35Max RingbrantQuintero de Baussy Z   
 Jump Club RSFQuito de Baussy - Rabiat Z451,84  
37Barbro WiengrenIndra   
 FalkenbergsortenPlatini - Modesto452,22  
38Sofia KroonUri   
 Varbergs RKLester - Ferro453,32  
39Stephanie FjeldsethFazer Vici   
 Borås FKRobin Z - Maraton453,33  
40Frida MordenfeldLucky Rock Z   
 Borås FKLittle Rock Z - Rabiat Z454,51  
41Niklas JonssonCarlotta   
 Örebro FKContendro I - Escudo I455,08  
42Per-Ola ForsbergFuego   
 Flyinge HSKUscudar des Malais - Hamilton457,61  
43Felicia BrundinCaprizillo   
 Borås FKCapucino - Cardento561,18  
44Jörgen LarssonCasino Diamond   
 Helsingborgs FRKCasa Grande - Irco Mena770,02  
45Sara NilssonTycoon K   
 Kristianstads RKBaloubet du Rouet - Quidam de Revel848,60  
46Max RingbrantCaglihari   
 Jump Club RSFCagliostro - Maximus848,67  
47Sara AnderssonScience Line H   
 VästerviksortenElmshorn - Hartung849,52  
48Christoffer AnderssonLime Surprice   
 Bankeryds RKLandlord - Lemon850,82  
49Magnus JacobsonLike a Dream   
 Trolleholms RF 851,02  
50Magnus JacobsonPontiac   
 Trolleholms RFPomme Royal851,86  
51Jonna HesserCido   
 Uddevalla RFCalido I - Caletto II852,65  
52Janni PetterssonZ Op´s La´Cour   
 Billdals RKSolos Landtinus - Castro853,41  
53AnnSofie Oscarsson MunckTzigge   
 Jump Club RSFNew Balance - Alpen Corrado853,73  
54Victoria AlmgrenCormena   
 Värnamobygdens RFIrco Mena - Cortez1170,12  
55Sofia IvehagC´est la Vie   
 Trollhättans SRCortez - Irco Marco1250,10  
56Ingmarie GertssonExtra S   
 Värnamobygdens RFCamaro M - Irco Marco1250,43  
57Daniel SvenssonBig Ben   
 Norrahammar TabergCardento - Granit1252,11  
58Katarina TorstenssonFazit   
 Ölands RFFeliciano - Robin Z1252,87  
59Niklas JonssonCaral   
 Örebro FKCasir Ask - Ralmé Z1254,46  
60Christoffer AnderssonKanel   
 Bankeryds RKRoderik - Bordeaux1650,32  
61Jenny KarlssonNejlika   
 Ljungby RKLeuthen - Electro1652,09  
62Cecilia LundbäckLiebling   
 EkenryttarnaLast Liberty - Everest1779,19  
63Anna PerssonCash Man   
 Sydslättens RFCastor - Caracas1864,43  
64Anna PerssonSalman   
 Sydslättens RFIrco Mena - Cardento1866,52  
65Jonna EkbergEnergy   
 Bankeryds RKEmbassy - Don Juan1968,11  
66Sara SandströmSpecjalista   
 Tingsryds R&KKWektor - San Vincente2050,39  
67Elin ÖrneborgCordoba 50   
 Varbergs RKGoodman - CarbidUte.   
67Matilda ErlandssonAragorn   
 Vetlandaortens RFCardento - LemonUte.   
67Fredrik BogrenTristen   
 Wisby RidklubbOrville - Saros xxUte.   
67Cecilia HolmquistWhiskey   
 Billdals RKRoyal Bravour - AhornUte.   
67Emma PerssonFreedom SN   
 Helsingborgs FRKCardento 933 - Irco Marco 663Ute.   
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.25 bed. A:0 Avd. A
102 anmälda, 83 startande, 21 placerade
Premier
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kerstin Hultquist
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Hanna AnderssonLando2 200,00 kr 
 Tollstad HSKLandwind II B - Rebel Z053,13
2Elin AnderssonQuite Nice1 700,00 kr 
 VästerviksortenQuite Easy - Lansiär053,21
3Patrik AnderssonWilca1 200,00 kr 
 RK i VarbergCalino - Cortez053,88
4Jörgen LarssonSteffi I800,00 kr 
 Helsingborgs FRKAcorado - Don Carlos054,73
5Louise TorgersenEmmy420,00 kr 
 Fjärås HoppryttareFeliciano - Cantab xx056,28
6Jörgen LarssonCasino Diamond420,00 kr 
 Helsingborgs FRKCasa Grande - Irco Mena058,72
7Amanda WirffAragorn RS420,00 kr 
 Ljungby RKNobel - Derrick059,03
8Ida EkenbergMy Queen420,00 kr 
 Snapphanarnas RFQuite Easy - Atlantic Boy xx059,06
9Emma LarssonEros420,00 kr 
 Vinslövs RFEtrusco - Robin Z059,46
10Per-Ola ForsbergIn Loco420,00 kr 
 Flyinge HSKIndoctro - Nimmerdor059,51
11Isabelle AxteliusCoimbra L420,00 kr 
 LaholmsortenCortez - Irco Mena060,32
12Jessica OhlinPhuria420,00 kr 
 Gärds RFStanford - Cortus060,58
13Victoria Eke-GöranssonLagancho FLB420,00 kr 
 Helsingborgs FRKCagancho - Irco Mena061,06
14Jörgen LarssonMoneymaker420,00 kr 
 Helsingborgs FRKManfield - Lagano061,19
15Åsa FrändbergCapella420,00 kr 
 Östra Sörmlands LCappucino - Cardento061,24
16Tove SvenssonOrlando420,00 kr 
 Karlskrona LyckåAnimo - Tolbert061,34
17Ann LanggaardSavannah420,00 kr 
 Flyinge HSKNew Balance - Feliciano063,59
18AnnSofie Oscarsson MunckPenelope Less420,00 kr 
 Jump Club RSFFeliciano - Granith064,04
19Tina SvenssonCoranda420,00 kr 
 Helsingborgs FRKCortez064,70
20Annette KarlssonColrawill H420,00 kr 
 Helsingborgs FRKCortez - Masked Dancer xx064,80
21Elin ÖrneborgPhosphor420,00 kr 
 Varbergs RKCardento - Phaeton x065,27
 
22Louise TorgersenAlisia  
 Fjärås HoppryttareAs de Villagana - Ramitos Bube065,51
23Rebecka WallenstamOrly  
 Billdals RKOrlando - Cavalier Royale066,05
24Amanda EricssonLucky Boy  
 Kungsbacka RKMontgomery - Eminent066,65
25Olof HellbergGazzou  
 Snapphanarnas RFGalou - Robin Z067,44
26Sanna OlssonLady Zäta  
 Sölvesborgs RKRobin Z - Ganesco068,64
27Emma AphelqvistFelicia  
 Jönköpings FKQuite Easy - Feliciano069,94
28Ina ForssènLesmona H  
 Onsala RFLordanos - Diskus070,25
29Sara SamuelssonAkcept Nexen  
 Onsala RFA´Khan Z - Blue Horse Agent070,39
30Elisabeth FredlundFandango  
 Kullabygdens RFLast Liberty - Krocket071,74
31Patrik AnderssonTalent  
 RK i VarbergLancet - Candyboy073,99
32Anna PerssonMilltown  
 Sydslättens RFCalino - Imperator457,58
33Emma LarssonRakel  
 Vinslövs RFQuite Easy - Robin Z457,99
34Jörgen LarssonTessa V  
 Helsingborgs FRKCarreno - Briscar460,07
35Jenny KarlssonJambalaja  
 Ljungby RKAlcatraz - Capitol I461,41
36Johanna NilssonValkenier  
 Snapphanarnas RFCorland - Julio Mariner xx461,81
37Jörgen LarssonChipollini S  
 Helsingborgs FRKCassini I - Landgraf I461,90
38Viktoria NyemadSalvia  
 Jönköpings FKStanford - Bellini462,25
39Ida EkenbergUsnova  
 Snapphanarnas RFOhorn - Ekstein462,56
40Nils RoosVeramie V  
 Österlens RKIndoctro - Animo464,83
41LiseLotte BjörkmanNola  
 Onsala RFNobel - Irco Marco465,68
42Lina AlmbladDiamant van´t Asschaut  
 Älmhult LinnebygdenVene Vidi Vici van Orti - Feinschnitt I v d Richter465,80
43Ann LanggaardCaddie R  
 Flyinge HSKCome Back II - Lucky Light466,04
44Catharina GyllenbergSpartacus  
 Österlens RKBurggraaf - Haarlem467,09
45Emma OlofssonMandalay  
 LaholmsortenCortus - I Love You469,16
46Christina StendahlFaithful Mint  
 Halmstads FKCamaro M - Turban Rose470,04
47Viktoria HäggTussock  
 Skedala RKTurban Rose - Godehard470,48
48Janni SzamerAcacia  
 Uddevalla RFContinue - Resident471,29
49Wille PetterssonPelé  
 Bankeryds RKCardento - Flamingo473,66
50Mark ErikssonQuite Nice  
 Tingsryds R&KKQuite Easy - Turban Rose575,69
51Patrik AnderssonCarlito  
 RK i VarbergCappucino - Cortez577,44
52Rebecka WallenstamCayenne 115  
 Billdals RKCento - Tangelo xx784,79
53Pernilla JosefssonEllen  
 Gislaved-AnderstorpMarco Mitras - Nocturne861,17
54Satu LiukkonenErbinessa  
 Kristianstads RKStanford - Indus865,32
55Malin JarnesjöRigoleto  
 RK UddenRamiros Big Ben - Rekvizitas865,59
56Amanda EricssonCharles  
 Kungsbacka RK 865,65
57Charlotte FranssonLady Chesney  
 Ljungby RKLord Alberth - Chess867,12
58Olivia AnderssonRob´n Raz  
 Ätrabygdens RKCortus - Pentagon (ex Paspartout)867,57
59Catharina GyllenbergToulouse II  
 Österlens RKLe Grand II - Ladalco867,83
60Sofia IvehagCortina  
 Trollhättans SRCortus - Racot868,04
61Jonna HesserAgent  
 Uddevalla RFAerline H - Artist868,77
62Eamon HickeyCitrus  
 Halmstads FKCardento - Jasper870,47
63Cecilia HolmquistWhiskey  
 Billdals RKRoyal Bravour - Ahorn871,10
64Richard JonsonSharon H  
 Billdals RKGentleman - Wisconsin888,12
65Karolina DiesnerCalqyl  
 Vetlandaortens RFCorall - Any Question974,20
66Olof HellbergQlimax  
 Snapphanarnas RFQuidam´s Rubin - Trento975,33
67Rebecca MarshWhy-Kiki van het Janankhof  
 Kungsbacka RKLeader - Let´s Go975,80
68Lina JohanssonLiza Minelli  
 Strömsholms RSFZeppelin - Long John xx977,56
69Jennie EgierEmla  
 Värnamobygdens RFEmmerton - Cardento11101,13
70Johanna NilssonMalibouett  
 Snapphanarnas RFMaloubet de Pleville (SF) - Fredriksbergs Esa1259,34
71Ann LanggaardAccent  
 Flyinge HSKAcorado - Exorbitant1266,57
72Sofie KarlssonIvan  
 MantorpsryttarnaTurban Rose - Furioso III1267,65
73Linda OttossonLawendel QT  
 Båstads RKLevantos II - Goldlöwe1270,33
74Amanda HanssonVicenza  
 Kungsbacka RKVoltaire - Landgraf1270,74
75Camilla GustavssonI´m Classic  
 Älleköpinge RFCasir Ask - I Love You (SF)1375,92
76Frida KarlssonCorneille  
 Ljungby RKCardento - Voltaire1391,84
77Nathalie FritzMoshi  
 Gamleby RKCortez - Napoleon1659,46
78Mark ErikssonCartina E.S.  
 Tingsryds R&KKCasa Grande - Muguet du Manoir (SF)1666,81
79Sofia ZetterlundElaine  
 Svarttorps RSChess - Alpen Fürst1667,61
80Louise AnderssonCarmen  
 Ölands RFContendro - Escudo IUte. 
80Camilla GustavssonIm Catalike  
 Älleköpinge RFCorlando - I Love YouUte. 
80Karolina DiesnerChantilly  
 Vetlandaortens RFCortez - BordeauxUte. 
80Jonna Sundblad ElverforsMauro  
 Billdals RKLandlord - Quito DeUtg. 
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.25 bed. A Avd. B
40 anmälda, 31 startande, 8 placerade
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kerstin Hultquist
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Jens WickströmTwiggen  
 Bankeryds RKCardento - Gibson078,44
1Louise TorgersenSinkadus  
 Fjärås HoppryttareIowa - Cardento072,12
1Ronja LindahlAmabelle  
 Snapphanarnas RFGentleman - Argentinus077,51
1Lina HellströmCor Noma  
 Gärds RFCornetto - Palermo069,69
1Satu LiukkonenStill Hoff RR Lawa  
 Kristianstads RKLados - Lavallo078,28
1Fanny PerssonEra af Östra Hult  
 Värnamobygdens RFCardento - Electro073,66
1Barbro WiengrenFleur de Baloubet  
 FalkenbergsortenBaloubet du Rouet - I Love You073,69
1Anne-Sophie LagergrenSan Mitage  
 Helsingborgs FRKArmitage - Sandro074,68
1Frida NorstedtDr Snuggles  
 Kungsbacka RKStolzenberg - Goldfasan069,74
 
10Jens WickströmQbik  
 Bankeryds RKQuite Easy - Good Future183,30
11Svante JohanssonCruella de Vil KS  
 Varbergs RKMaloubet de Pleville (SF) - Cardento480,55
11Cornelia RylenZwiggy  
 Jump Club RSFSydney - Guidam476,10
11Ulrika StrandbergStay Up S  
 Onsala RFOrlando - Larome478,42
11Sara AnderssonGeena Davis  
 VästerviksortenQuite Easy - Swift477,28
11Emma PerssonCannonball  
 Helsingborgs FRKCornetto - Cardento469,67
16Martin StåhlforsMr Combat  
 Ölands RFTornesch - Irco Mena582,58
17Peder ZeilothKelly Ek  
 Kumla RidklubbCornetto - Recruut879,57
17Aline BonneauMimosa  
 Flyinge HSKEtrusco - Robin Z873,24
17Åsa FrändbergRivage W  
 Östra Sörmlands LQuite Easy - Cortus878,64
17Robin AnderssonRonaldo BTB  
 Värnamobygdens RFQuidam´s Rubin - Robin Z875,80
17Daniel SvenssonMake Way  
 Norrahammar TabergCardento - Lombard876,44
17Olivia AnderssonCalexiko  
 Ätrabygdens RKCasir Ask - Pentagon (ex Paspartout)874,60
17Richard JonsonUranus del Follee  
 Billdals RKKarioka del Follee - Fidji du Fleury875,92
24Amanda EricssonTikka  
 Kungsbacka RKGuido (ex Gudo) - Everest1274,95
24Peder ZeilothUnderground Ek  
 Kumla RidklubbUndercover - Casir Ask1277,34
24Mark ErikssonShadow  
 Tingsryds R&KKQuite Easy - Muguet du Manoir (SF)1280,50
27Sandra LiljegrenLigona  
 Sölvesborgs RKLambourgini (SWB) - Chapman (SWB)1697,29
27Annie HultquistArmina  
 Vetlandaortens RFSpender S (SWB) - Cardento1675,37
29Olof HellbergWerner  
 Snapphanarnas RFCardento - Cortus24110,51
30Mark ErikssonAragorn  
 Tingsryds R&KKCardento - Turban RoseUte. 
30Sara SamuelssonTintin  
 Onsala RFEmmerton (ex Raldolala) - CorlandUtg. 
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.35 bed. Två faser A:0/A:0
127 anmälda, 112 startande, 28 placerade
Premier
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kerstin Hultquist
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Niklas ArvidssonJizzélle3 500,00 kr  
 Helsingborgs FRKRagazzo - Jirlow055,07028,81
2Niklas ArvidssonCyklon 10832 000,00 kr  
 Helsingborgs FRKCardento - Cortus056,97029,66
3KarlPhilip IngvarssonMalukki1 500,00 kr  
 Varbergs RKCome Back II - Manstein057,60029,89
4Shane CareyTemple Road1 000,00 kr  
   062,92030,38
5Satu LiukkonenIrco Mega480,00 kr  
 Kristianstads RKIrco Mena - Mowgli061,96030,65
6Elisabeth FredlundUpperclass480,00 kr  
 Kullabygdens RFConcorde - Indoctro056,91031,29
7Patrik AnderssonWilca480,00 kr  
 RK i VarbergCalino - Cortez056,53031,40
8KarlPhilip IngvarssonBaloubet van de Zuuthoeve480,00 kr  
 Varbergs RKThunder van de Zuuthoeve - General059,14031,77
9Eleonor BellanderStrandgarden´s Mercedes Z480,00 kr  
 DagstorpsortenRobin Z II - Charmeur059,44033,48
10Claes BrudeforsVelita480,00 kr  
 FalkenbergsortenElmshorn - Good Will057,01033,50
11Cecilia LundbäckLiebling480,00 kr  
 EkenryttarnaLast Liberty - Everest058,60034,97
12Jessica OhlinPhuria480,00 kr  
 Gärds RFStanford - Cortus054,91035,33
13Svante JohanssonBoss480,00 kr  
 Varbergs RK 060,65035,68
14Jens WickströmDiablo480,00 kr  
 Bankeryds RKPablo - Feliciano (SWB)059,88036,02
15Barbro WiengrenIndra480,00 kr  
 FalkenbergsortenPlatini - Modesto058,37036,13
16Pernilla JosefssonSalsa480,00 kr  
 Gislaved-AnderstorpCamaro M - Ralmé Z060,08038,24
17Claes BrudeforsGina480,00 kr  
 FalkenbergsortenBriar - Bold Irish xx055,99039,58
18Pernilla JosefssonEllen480,00 kr  
 Gislaved-AnderstorpMarco Mitras - Nocturne059,63043,06
19Amanda EricssonQuite High480,00 kr  
 Kungsbacka RKQuite Easy - Modesto054,40429,99
20Svante JohanssonLets Dance480,00 kr  
 Varbergs RKLandor S - Accord II060,15435,67
21Maria SjögrenTurbo480,00 kr  
 Helsingborgs FRKTurban Rose - Voltaire058,76435,74
22Sandra LiljegrenCamaro480,00 kr  
 Sölvesborgs RKCardento - Marino059,14437,43
23Sandra CarlssonUmbro W480,00 kr  
 Värnamobygdens RFFarmer - Ahorn061,19437,94
24Jannica StefanssonHot Brandy480,00 kr  
 Helsingborgs FRKCardento - Irco Marco058,80438,02
25Pernilla JosefssonTurbans Guiness480,00 kr  
 Gislaved-AnderstorpTurban Rose - Salient xx059,23438,63
26Eamon HickeyCandide480,00 kr  
 Halmstads FKCardento - Irco Marco058,70438,85
27Elisabeth FredlundFandango480,00 kr  
 Kullabygdens RFLast Liberty - Krocket058,49439,55
28Elin ForsbergJohannessenGranny480,00 kr  
 Varbergs RKGrandeur - Quidam de Revel056,61441,21
 
29Emma LarssonCasper   
 Vinslövs RFCardento - Robin Z055,61442,00
30Svante JohanssonParodi   
 Varbergs RKPlatini VDL - Maraton059,00442,21
31Mikael GrevebackFighter   
 Halmstads FKAlasca - Contago062,25443,02
32Amanda HanssonAkita D Z   
 Kungsbacka RKAndiamo Z - Darco060,80443,81
33Jörgen LarssonSteffi I   
 Helsingborgs FRKAcorado - Don Carlos058,88446,79
34AnnSofie Oscarsson MunckClubmen I   
 Jump Club RSFCortus - Lagano057,99548,17
35Niklas JonssonCarlotta   
 Örebro FKContendro I - Escudo I060,77549,15
36Robin IngvarssonHenke   
 Varbergs RK 061,81653,11
37Caroline BengtssonLe Cantona   
 Kungsbacka RKCardento - Leuthen I057,87845,90
38Lina HellströmJinni   
 Gärds RFCardento - Hertigen061,92846,98
39Eleonor BellanderFleur de Lis   
 DagstorpsortenCome Back II - Pontus059,44847,11
40Jonna Sundblad ElverforsVictory P   
 Billdals RKElmshorn - Carlino060,49860,33
41Sanna OlssonKick Off   
 Sölvesborgs RKGuido (ex Gudo) - Irco Marco059,511242,90
42Satu LiukkonenBrionne   
 Kristianstads RKBriar - Hertigen057,571641,70
43KarlJakob IngvarssonWizard V   
 Varbergs RKCardento - Elmshorn055,34Utg. 
44Sara SamuelssonCollector MB   
 Onsala RFCorlando (ex Corland) - Martini163,46  
45Shane CareyLancero   
   164,47  
46Cornelia RylenRoyal Rose SB   
 Jump Club RSFRoyal Diamond - Heuriger T452,79  
47Lisa KoukilaCornetano Bay   
 Årsta-RunstenCornetto - Acapulco Gold455,54  
48Sanna OlssonCaglinett   
 Sölvesborgs RKCagliostro - Chagall455,67  
49Lina IvarssonDream On   
 Älleköpinge RFCortez - Stretchworth Lad456,08  
50Frida KarlssonIkea Hästak   
 Ljungby RKCortus - Voltaire456,56  
51Sofie KarlssonAdele   
 MantorpsryttarnaAdeptus - Astor456,76  
52Hans DellingElvira   
 PlönningeryttarnaAram KWPN 2402 - Everest457,06  
53Nils RoosQuidame P   
 Österlens RKQuite Easy - Pomme Royal457,18  
54Sara AnderssonScience Line H   
 VästerviksortenElmshorn - Hartung457,68  
55Matilda OsbeckLoreal B 2   
 Kungsbacka RKLevisto - Kobar457,97  
56Elin ÖrneborgCordoba 50   
 Varbergs RKGoodman - Carbid458,20  
57Robin AnderssonCarita BTB   
 Värnamobygdens RFCamaro M - Einstand458,67  
58Cecilia HolmquistJava Kvarnås   
 Billdals RKCardento - Chapman458,68  
59AnnSofie Oscarsson MunckAsterix   
 Jump Club RSFHip Hop (SWB) - Rastell458,87  
60Janni PetterssonQuincy Z   
 Billdals RKQuick star - Carthago Z458,90  
61Olof HellbergGazzou   
 Snapphanarnas RFGalou - Robin Z459,01  
62Frida KarlssonKonrad Hästak   
 Ljungby RKDirco Hästak - Obelisque Normand459,02  
63Magnus JacobsonVicar   
 Trolleholms RFCelano - Lincoln459,06  
64Amanda EricssonKalle   
 Kungsbacka RKCamaro M - Excall459,43  
65Anna MartinssonSoul Man   
 Åsbo RFElmshorn - Krocket563,45  
66Sandra LiljegrenCosto   
 Sölvesborgs RKLacoste - Lacros563,74  
67Ina ForssènCibyll   
 Onsala RFContinue564,47  
68Svante JohanssonKataleis Livingstone   
 Varbergs RKCasa Grande - Turban Rose565,05  
69Jannike AnderssonPegasus   
 Bohusläns HSKWarsteiner - Ralmé Z840,36  
70Sara SamuelssonBorn to Joy   
 Onsala RFGuido (ex Gudo) - Calypso IV853,90  
71Maria SjögrenCarlos   
 Helsingborgs FRKCortus - Little Boy855,64  
72Charlotte WallinQuality Fair   
 MunkaljungbyO.B.O.S. Quality 004 - Okänd856,02  
73Wille PetterssonPelé   
 Bankeryds RKCardento - Flamingo857,18  
74Frida NorstedtMendoza   
 Kungsbacka RKEmmerton (ex Raldolala) - Maximus858,22  
75Mats TorstenssonGinger Rose   
 Ölands RFAs You like it - Grunewald858,46  
76Anna AttvikFlokita   
 Onsala RFFloran - Casaretto858,75  
77Marie JonassonUltra   
 Karlshamns RKHeartbreaker - Granult859,50  
78Jannike AnderssonKipar   
 Bohusläns HSKCalderon - Poluvers860,30  
79Claes BrudeforsFiliokus   
 FalkenbergsortenFeliciano (SWB) - Sunshine Prince861,14  
80Shane CareyZinnia   
  Robin Z - Cortez862,58  
81Janni PetterssonZ Op´s La´Cour   
 Billdals RKSolos Landtinus - Castro963,23  
82Lina AlmbladDiamant van´t Asschaut   
 Älmhult LinnebygdenVene Vidi Vici van Orti - Feinschnitt I v d Richter964,29  
83Marie JonassonBaghlin   
 Karlshamns RKAerline H - Chapman1068,95  
84Peder ZeilothWhisper B   
 Kumla RidklubbHors la Loi II - Burggraaf1259,85  
85Robin AnderssonCavarro BTB   
 Värnamobygdens RFPrestige - Chirac1260,30  
86Anneli PetterssonChateau Olivier   
 Karlshamns RKCortez - Imperator1260,34  
86Olof HellbergCor de Lantaan   
 Snapphanarnas RFCorrado 1 - Lantaan1260,34  
88Amanda EricssonCelebrity S. Extra   
 Kungsbacka RKLambada van Berkenbroeck - Grundstein1260,98  
89Jannike AnderssonAdagio   
 Bohusläns HSKApricot D - Zeus1363,80  
90Amanda OscarssonBrazil Jack   
 Vetlandaortens RFBeach Boy - Robin Z1380,32  
91Jonna EkbergEnergy   
 Bankeryds RKEmbassy - Don Juan1483,39  
92Ann LanggaardHedegårdens Whisky   
 Flyinge HSKWillemoes - Didrik1484,95  
93Olof HellbergQlimax   
 Snapphanarnas RFQuidam´s Rubin - Trento1657,33  
94Anne-Sophie LagergrenLancinus   
 Helsingborgs FRKLancer III - Argentinus1659,80  
95Jenny KarlssonNejlika   
 Ljungby RKLeuthen - Electro1676,90  
96Christina StendahlFaithful Mint   
 Halmstads FKCamaro M - Turban Rose1677,22  
97Patrik AnderssonTalent   
 RK i VarbergLancet - Candyboy1677,44  
98Amanda EricssonLucky Boy   
 Kungsbacka RKMontgomery - Eminent1973,40  
99Satu LiukkonenEmkenda   
 Kristianstads RKEmmerton - Torboldt2061,97  
100Jonna HesserCido   
 Uddevalla RFCalido I - Caletto IIUte.   
100Louise AnderssonNimue KJ   
 Ölands RFCortus - SilberseeUte.   
100Per-Ola ForsbergFuego   
 Flyinge HSKUscudar des Malais - HamiltonUte.   
100Emma AphelqvistFelicia   
 Jönköpings FKQuite Easy - FelicianoUte.   
100Emma PerssonFreedom SN   
 Helsingborgs FRKCardento 933 - Irco Marco 663Ute.   
100Linda OttossonSir Peter QT   
 Båstads RKLord Alberth - TorboldtUtg.   
100Hans DellingFredman   
 PlönningeryttarnaSunshine Prince - StanfordUtg.   
100Matilda ErlandssonAragorn   
 Vetlandaortens RFCardento - LemonUte.   
100Amanda EricssonJackson   
 Kungsbacka RKCardento - AmiralUte.   
100Nicole NorinBette Midler   
 Värnamobygdens RFNiemar - Chou Chin ChowUte.   
100Per-Ola ForsbergIn Loco   
 Flyinge HSKIndoctro - NimmerdorUte.   
100Ida NilssonLakitoé   
 Vetlandaortens RFLandrebellmor - IntentandUte.   
100Viktoria NyemadSalvia   
 Jönköpings FKStanford - BelliniUte.   
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.40 bed. Två faser A:0/A:0
91 anmälda, 76 startande, 19 placerade
Premier
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kerstin Hultquist
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Emelie WinrothAnastasia T7 500,00 kr  
 FalkenbergsortenQuite Easy - Maraton057,65035,36
2Sofia KroonRolex4 000,00 kr  
 Varbergs RKAthletico - Burggraf059,06035,48
3Svante JohanssonParodi3 000,00 kr  
 Varbergs RKPlatini VDL - Maraton057,96036,01
4Maria SjögrenTurbo2 000,00 kr  
 Helsingborgs FRKTurban Rose - Voltaire057,43036,49
5Jens WickströmHungry Heart800,00 kr  
 Bankeryds RKRobin Z - Cortez055,26036,60
6Maria SjögrenCarlos800,00 kr  
 Helsingborgs FRKCortus - Little Boy060,85036,61
7Erica SwartzOzitano800,00 kr  
 Henriksdals RFPythagoras - Walldorf055,02036,80
8Niklas ArvidssonClick and Cash 1155800,00 kr  
 Helsingborgs FRKCash and Carry - Capitol I059,48037,54
9Hanna KlensmedenSelano800,00 kr  
 Valdemarsviks RKCorlando - Bentley055,44037,56
10KarlJakob IngvarssonWizard V800,00 kr  
 Varbergs RKCardento - Elmshorn055,76038,20
11Shane CareyTemple Road800,00 kr  
   059,90038,70
12Anna MartinssonSoul Man800,00 kr  
 Åsbo RFElmshorn - Krocket056,67040,63
13Sara SamuelssonQuintero 8800,00 kr  
 Onsala RFQuinar - Capitol I055,99042,73
14Pernilla JosefssonSalsa800,00 kr  
 Gislaved-AnderstorpCamaro M - Ralmé Z058,95043,16
15Emelie WinrothCarmenzita800,00 kr  
 FalkenbergsortenCardento - Any Questions060,33046,84
16Niklas JonssonAmorina800,00 kr  
 Örebro FKCortez - Galant057,00436,52
17Sandra CarlssonTom Jones800,00 kr  
 Värnamobygdens RFEverest - Cortez058,20436,95
18Robin IngvarssonCoco Chanel Z800,00 kr  
 Varbergs RKCalvaro Z - Ramiro Z060,04437,31
19Eleonor BellanderFleur de Lis800,00 kr  
 DagstorpsortenCome Back II - Pontus059,47439,44
 
20Annie HultquistArthea   
 Vetlandaortens RFCardento - Diamant052,81439,54
21Claes BrudeforsVelita   
 FalkenbergsortenElmshorn - Good Will057,11439,91
22Felicia BrundinCaprizillo   
 Borås FKCapucino - Cardento053,11440,29
23Niklas JonssonCaral   
 Örebro FKCasir Ask - Ralmé Z060,96440,94
24Jannica StefanssonHot Brandy   
 Helsingborgs FRKCardento - Irco Marco060,29442,94
25Sara SamuelssonL´Esprit 14   
 Onsala RFLancer III - Espri059,52444,30
26Sandra CarlssonThunderball   
 Värnamobygdens RFCardento - Dragon055,59839,24
27Shane CareyLancero   
   058,47839,53
28Sandra LiljegrenCamaro   
 Sölvesborgs RKCardento - Marino059,16842,36
29AnnSofie Oscarsson MunckFelici   
 Jump Club RSFFeliciano - Lemon058,67845,14
30Hanna HendelssonTanja   
 Vetlandaortens RFFeliciano - Beach Boy056,811239,75
31AnnSofie Oscarsson MunckTzigge   
 Jump Club RSFNew Balance - Alpen Corrado161,70  
32Sandra CarlssonRay Adams   
 Värnamobygdens RFChess - Turban Rose453,06  
33Niklas ArvidssonJizzélle   
 Helsingborgs FRKRagazzo - Jirlow453,83  
34Eleonor BellanderStrandgarden´s Mercedes Z   
 DagstorpsortenRobin Z II - Charmeur455,56  
35Anna PerssonSalman   
 Sydslättens RFIrco Mena - Cardento455,98  
36Charlotte WallinQuality Fair   
 MunkaljungbyO.B.O.S. Quality 004 - Okänd456,10  
37Amanda EricssonKalle   
 Kungsbacka RKCamaro M - Excall456,67  
38Susanna EspingFelix   
 Rappestad RKFeliciano - Acapulco Gold456,88  
39Mats TorstenssonCold as Ice   
 Ölands RFCardento - Labrador457,03  
40Stephanie FjeldsethFazer Vici   
 Borås FKRobin Z - Maraton457,26  
41Ulrika StrandbergLibertas   
 Onsala RFLevantos II - Ganesco457,27  
42Anna PerssonCash Man   
 Sydslättens RFCastor - Caracas457,70  
43Nils RoosBrechtenaar   
 Österlens RKEmilion - Erdhugel457,79  
44Katarina TorstenssonFetcher N 1134   
 Ölands RFFeliciano - Cortez457,91  
45Elisabeth FredlundUpperclass   
 Kullabygdens RFConcorde - Indoctro458,05  
46Therese BomanStep Up S   
 Billdals RKLarome - Jasper458,87  
47Eamon HickeyCandide   
 Halmstads FKCardento - Irco Marco459,11  
48Jens WickströmVedette C.   
 Bankeryds RKClinton - Landon460,16  
49Satu LiukkonenCelestine   
 Kristianstads RKCardento - King of Diamonds460,31  
50Magnus JacobsonPontiac   
 Trolleholms RFPomme Royal460,32  
51Alexandra QuickLinus   
 Hässleholms HSFQuite Easy - Little Boy460,33  
52Katarina TorstenssonFazit   
 Ölands RFFeliciano - Robin Z460,44  
53Svante JohanssonLets Dance   
 Varbergs RKLandor S - Accord II460,45  
53Satu LiukkonenQui Vivra Verra   
 Kristianstads RKIrco Mena - Little Q460,45  
55Sofia KroonUri   
 Varbergs RKLester - Ferro460,56  
56Svante JohanssonBoss   
 Varbergs RK 561,10  
57Lina HellströmRed Midt Light   
 Gärds RFMidt-West Ibi-Light - Magritte665,81  
58Claes BrudeforsGina   
 FalkenbergsortenBriar - Bold Irish xx854,91  
59Barbro WiengrenIndra   
 FalkenbergsortenPlatini - Modesto855,74  
60Amanda EricssonQuite High   
 Kungsbacka RKQuite Easy - Modesto856,27  
61Magnus JacobsonLike a Dream   
 Trolleholms RF 858,23  
62Daniel SvenssonBig Ben   
 Norrahammar TabergCardento - Granit859,51  
63Åsa FrändbergWishful   
 Östra Sörmlands LCardento - Mr Blue859,55  
64Katja FalkLarrasine   
 Bankeryds RKLandlord - Stanford859,66  
65Sandra LiljegrenCosto   
 Sölvesborgs RKLacoste - Lacros962,08  
66Jörgen LarssonLucky Point HE 1121   
 Helsingborgs FRKLeuthen I - Pilot979,42  
67Ingmarie GertssonExtra S   
 Värnamobygdens RFCamaro M - Irco Marco1259,09  
68Frida MordenfeldLucky Rock Z   
 Borås FKLittle Rock Z - Rabiat Z1259,42  
69Niklas ArvidssonCyklon 1083   
 Helsingborgs FRKCardento - Cortus1881,66  
70Shane CareyZinnia   
  Robin Z - Cortez2161,52  
71Amanda EricssonJackson   
 Kungsbacka RKCardento - AmiralUte.   
71Charlotte FranssonClaudius R   
 Ljungby RKChess - Good FutureUtg.   
71Elin ForsbergJohannessenRockmount Flight   
 Varbergs RKOkänd - OkändUte.   
71Sofia IvehagC´est la Vie   
 Trollhättans SRCortez - Irco MarcoUte.   
71Emy KristenssonHenkie   
 Frosta RFOkändUte.   
71Amanda EricssonCelebrity S. Extra   
 Kungsbacka RKLambada van Berkenbroeck - GrundsteinUtg.   
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport