Ljungby Ryttarspel 5/3 - 7/3 2010



Klass 1 1.40 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2 1.35 - HOPPNING, BEDÖMNING A:0
Klass 3 1.25 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 3 1.20 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 4 1.40 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 5 1.30 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 5 1.30 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 6 1.20 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A:0
Klass 6 1.20 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 7 1.30 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A:0
Klass 7 1.30 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 8 1.25 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 8 1.20 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 9 1.20 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 9 1.20-HOPPNING, Avd B, BEDÖMNING A


Klass 1 1.40 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Peter Steen. Domare:Kerstin Hultqvist. Banbyggare:Fredrik Malm.

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

FREDRIK JÖNSSON

CUBA LIBRE

0 + 0

30.41

* 2

SANDRA CARLSSON, Värnamobygdens RF

RAY ADAMS

0 + 0

30.66

* 3

SANDRA CARLSSON, Värnamobygdens RF

SPIKE JONES

0 + 0

32.05

* 4

EMMA EMANUELSSON, Jump Club RSF

NICO

0 + 0

33.59

* 5

FREDRIK JÖNSSON

COOL IN

0 + 0

33.68

* 6

ELLEN BRUNES, Skaraborgs FRK

UDERMUS

0 + 0

34.17

* 7

CLAES BRUDEFORS, Falkenbergsortens RF

VELITA

0 + 0

35.59

* 8

PERNILLA JOSEFSSON, Gislaved-Anderstorps

SALSA

0 + 0

38.08

* 9

PERNILLA JOSEFSSON, Gislaved-Anderstorps

TURBANS GUINESS

0 + 0

39.06

* 10

SANNA OLSSON, Sölvesborgs RK

CASTILLIO

0 + 0

39.78

* 11

HANNA DAHL, Varbergs RK

COOLIO

0 + 0

40.03

* 12

OLIVIA KINNESON, Österlens RK

LEXIANO

0 + 0

41.12

* 13

PAULINE HOLMER, Grevagårdens RF

CANON

0 + 0

41.19

* 14

HANNA KLENSMEDEN, Valdemarsviks Ryttar

SELANO

0 + 0

41.22

15

SARA NILSSON, Kristianstads RK

TYCOON K

0 + 0

41.29

16

JENS PERSSON, Henriksdals RF

GOOD AS GOLD

0 + 0

42.86

17

EMMA EMANUELSSON, Jump Club RSF

DELTA MB

0 + 4

30.75

18

SARA SAMUELSSON, Onsala RF

L´ESPRIT 14

0 + 4

33.70

19

MARIA SJÖGREN, Helsingborgs FRK

TURBO

0 + 4

36.36

20

SARA NILSSON, Kristianstads RK

LADY JULIETTE

0 + 4

39.49

21

JOHANNA EKLUND, Borås FRK

EVITA

0 + 6

53.59

22

ERICA SWARTZ, Henriksdals RF

LORD 811

0 + 8

35.02

23

SARAH LINDEBERG, Varbergs RK

DEXTER

0 + 8

36.95

24

SANNA OLSSON, Sölvesborgs RK

DEW DROP

0 + 8

40.99

25

MALIN JOHANSSON, Svarttorps RS

LACOSTE

4

48.87

26

MARIA INGVARSSON, Varbergs RK

LISSABON

4

50.59

27

ELIN ADOLFSSON, Billdals RK

LIMARO

4

51.39

28

SANDRA CARLSSON, Värnamobygdens RF

TOM JONES

4

51.67

29

VICTORIA WALLENSTAM, Billdals RK

LARA POWER H

4

51.73

30

EMMA LARSSON, Vinslövs RF

CASPER

4

51.81

31

ISABELL BENGTSSON, Dagstorpsortens RF

GIANNA

4

51.83

32

SARA SAMUELSSON, Onsala RF

LAPSUS DU LAVOIR

4

52.16

33

SARA SAMUELSSON, Onsala RF

QUINTERO 8

4

52.19

34

CLAES BRUDEFORS, Falkenbergsortens RF

GINA

4

52.34

35

MARIA INGVARSSON, Varbergs RK

LOBELIA

4

52.43

36

STEPHANIE HOLMÉN, Flyinge Hästsportklu

LANDKORN 5

4

52.85

37

JENNY JOHANSSON, Vikbolandets RF

ESTELLE

4

53.04

38

BARBRO WIENGREN, Falkenbergsortens RF

LADY MILENCA H

4

53.07

39

ANDERS LAGERGREEN, Bromma RK

SIDINE

4

54.08

40

GRIM STJERNDAHL, Ljunits-Herrestads R

NIKITA 199

4

54.35

41

ISABELL BENGTSSON, Dagstorpsortens RF

CLEOPATRA 15

4

54.68

42

INGMARIE GERTSSON, Värnamobygdens RF

AICHA Z

4

55.02

43

SANDRA LILJEGREN, Sölvesborgs RK

CAMARO

4

55.33

44

HANNA HENDELSSON, Vetlandaortens RF

TANJA

4

55.34

45

LINN WIDMARK, Nääs RF

BARQUARD

5

66.75

46

FREDRIK JÖNSSON

ERB-BIN

8

52.12

47

ANNA ATTVIK, Onsala RF

ALEDJANDRO

8

53.64

48

SANDRA LILJEGREN, Sölvesborgs RK

COSTO

8

53.72

49

LINN WIDMARK, Nääs RF

WILSON

8

54.12

50

ÅSA LINDSTRÖM, Ölands RF

CHAVEZ KJ

8

56.80

51

FREDRIK JÖNSSON

VIA FORCE

8

59.04

52

ELLEN BRUNES, Skaraborgs FRK

VERA

9

64.09

53

OLIVIA KINNESON, Österlens RK

QUIRINUS

9

65.54

54

STEPHANIE FJELDSETH, Borås FRK

FAZER VICI

19

71.44

55

LINDA OTTOSSON, Båstads RK

SIR PETER QT

Ute




Klass 2 1.35 - HOPPNING, BEDÖMNING A:0
Överdomare:Peter Steen. Domare:Kerstin Hultqvist. Banbyggare:Fredrik Malm.

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

EMMA EMANUELSSON, Jump Club RSF

CACTUS L

0

53.52

* 2

ANNIE HULTQUIST, Vetlandaortens RF

ARTHEA

0

55.49

* 3

BARBRO WIENGREN, Falkenbergsortens RF

LADY MILENCA H

0

55.84

* 4

CLAES BRUDEFORS, Falkenbergsortens RF

VELITA

0

56.11

* 5

MARIA SJÖGREN, Helsingborgs FRK

CARLOS

0

56.30

* 6

PEDRO GOSK, Danmark

CALIPPO

0

57.55

* 7

NICLAS PARMLER, Kungsbacka RK

BEXLEY

0

57.56

* 8

LOUISE LUND, Nääs RF

ACORAT

0

58.30

* 9

JOHANNA EKLUND, Borås FRK

EVITA

0

58.66

* 10

JOSEPHINE KARLSSON, Billdals RK

GEMINI

0

59.56

* 11

THERESE NYMAN, Västerås RS

LAGANA

0

59.65

* 12

FREDRIK JÖNSSON

ERB-BIN

0

62.09

* 13

SANNA OLSSON, Sölvesborgs RK

CAGLINETT

0

62.46

* 14

ANNIKA KNAUST, Drevinge RS

FREE AND EASY

0

63.17

* 15

ELLEN BRUNES, Skaraborgs FRK

LT GJULHEMS PRIMERA

0

63.61

* 16

CAROLIN HOLGERSSON, Tollstad Hästsportkl

MASCARPHONE

0

64.22

* 17

LINN WIDMARK, Nääs RF

WYNESCH

0

65.18

* 18

KATJA FALK, Bankeryds RK

LARRASINE

0

65.37

* 19

SARA NILSSON, Kristianstads RK

LADY JULIETTE

0

65.72

* 20

NILS ROOS, Österlens RK

BRECHTENAAR

0

66.71

* 21

SIRI SWÄRD, Linköpings FRK

UNDURAGA ROSE K

0

67.15

* 22

JENS NILSSON, Ölands RF

SAGA KJ

0

67.32

23

FREDRIK JÖNSSON

TIA

0

67.53

24

CHARLOTTE WALLIN

QUALITY FAIR

0

68.09

25

SARA SAMUELSSON, Onsala RF

BORN TO JOY

0

68.13

26

ANDREW SETTLI, Grevagårdens RF

WULAAN

0

70.72

27

THERESE BOMAN, Billdals RK

STEP UP S

1

71.02

28

ANDREW SETTLI, Grevagårdens RF

VENI VIDI VICI

1

71.97

29

NICLAS PARMLER, Kungsbacka RK

DANA

1

72.54

30

ISABELLE SJUNESSON, Helsingborgs FRK

HOPPIENNE L

3

80.83

31

SANDRA LILJEGREN, Sölvesborgs RK

CAMARO

4

55.44

32

SARAH LINDEBERG, Varbergs RK

DEXTER

4

56.10

33

MARIA INGVARSSON, Varbergs RK

CHESS 18

4

57.52

34

ANNA INGVARSSON, Varbergs RK

COCO CHANEL Z

4

59.71

35

ÅSA FRÄNDBERG, Östra Sörmlands Lant

WISHFUL

4

63.30

36

MATILDA OSBECK, Kungsbacka RK

LOREAL B 2

4

63.50

37

OLEG STEFANOV, Växjöortens FRK

CORDENTO S

4

63.98

38

STEPHANIE FJELDSETH, Borås FRK

FAZER VICI

4

64.37

39

LINA HELLSTRÖM, Värnamo Kappeled RK

JINNI

4

64.83

40

CLAES BRUDEFORS, Falkenbergsortens RF

GINA

4

66.01

41

LOUISE ANDERSSON, Ölands RF

NIMUE KJ

4

66.86

42

JENS PERSSON, Henriksdals RF

URSIN

4

68.66

43

MALIN ANDERSSON, Billdals RK

CAMPARI

4

68.79

44

EVACHRISTIN ANDERSSON, Flammabyggets RK

MOONBEAM FLB

4

68.90

45

HANNA HENDELSSON, Vetlandaortens RF

TANJA

4

69.05

46

MALIN ISAKSSON, Team Aspvik RK

BOOSTER K

4

69.36

47

LENNART BACKMAN, Jump Club RSF

CACTUS

4

69.70

48

ELIN BROMAN, Brokindsryttarna

RANJA 36

4

69.96

49

OLIVIA KINNESON, Österlens RK

QUIRINUS

4

70.11

50

HANNA DAHL, Varbergs RK

COOLIO

4

70.26

51

ANDERS LAGERGREEN, Bromma RK

VACANTOS

4

70.51

52

WILLE PETTERSSON, Bankeryds RK

PELÉ

5

71.29

53

HANNA ÅHMAN WÅHLBERG, Brokindsryttarna

CAMPARI

5

71.71

54

CHRISTINA FOBIAN, Danmark

DON JUAN

5

72.56

55

INGMARIE GERTSSON, Värnamobygdens RF

EXTRA S

5

73.38

56

EMMA EMANUELSSON, Jump Club RSF

EBONIT

5

74.52

57

LINN BACKMAN, Jump Club RSF

ALIAS KAMOMILL

6

77.38

58

OLIVIA KINNESON, Österlens RK

LEXIANO

7

79.18

59

JANNIKE ANDERSSON, Bohusläns Hästsportk

ADAGIO

8

58.92

60

SANDRA LILJEGREN, Sölvesborgs RK

COSTO

8

59.86

61

ALEXANDRA HÖGLUND, Salaortens RF

CAPELLO

8

62.02

62

LINA IVARSSON, Älleköpinge RF

DREAM ON

8

64.20

63

FRIDA KARLSSON, Ljungby RK

IKEA HÄSTAK

8

65.41

64

CAMILLA SJÖQVIST, Karlshamns RK

IRCO GAMBO

8

67.23

65

FREDRIK JÖNSSON

SKILLA

8

67.96

66

JANNIKE ANDERSSON, Bohusläns Hästsportk

KIPAR

8

70.11

67

RAGNA ZAAR, Jump Club RSF

LANDFRIED

8

70.61

68

FRIDA NORSTEDT, Kungsbacka RK

MENDOZA

10

75.49

69

CAROLINA KULLMAN, Falkenbergsortens RF

MIRANDA MARCOS

11

82.95

70

AMANDA ANDERSSON, Flammabyggets RK

SAM FLB

12

60.76

71

LINA HELLSTRÖM, Värnamo Kappeled RK

RED MIDT LIGHT

12

62.01

72

SIRI SWÄRD, Linköpings FRK

ROB ROY

12

63.20

73

SOFIE SVENSSON, Dagstorpsortens RF

KING LOUIE

12

63.51

74

LISA OLSSON, Värnamobygdens RF

PASADENA

12

68.70

75

ALBERT WISTRÖM, Skogslottens RF

SIDNEY

13

88.33

76

ÅSA FRÄNDBERG, Östra Sörmlands Lant

CAPELLA

14

77.90

77

KARLJAKOB INGVARSSON, Varbergs RK

WUNDERBOY VD ZUU

16

62.14

78

FRIDA KARLSSON, Ljungby RK

CORNEILLE

16

86.18

79

FREDRIK JÖNSSON

VIA FORCE

16

102.38

80

ANNA ATTVIK, Onsala RF

FLOKITA

17

71.98

81

LISAMARIA NORLANDER, Skogslottens RF

CREO QUALITY SC

17

74.36

82

AMANDA ANDERSSON, Kungälvs Hästsportkl

LUDVIG

20

83.50

83

AMANDA ANDERSSON, Kungälvs Hästsportkl

AMILTON

Ute

83

CAMILLA ÖBERG, Kullabygdens RF

HEARTBREAKER

Ute

83

FRIDA KARLSSON, Ljungby RK

ULRICH VAN DE ZUUTHOEVE

Ute

83

CAROLINE MANNFALK

VALENCIO O

Ute

83

IDA SÖDERBERGH, Nybro RK

DAYLIGHT

Ute




Klass 3 1.25 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Peter Steen. Domare:Kerstin Hultquist. Banbyggare:Fredrik Malm.

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

LOUISE LUND, Nääs RF

ACORAT

0 + 0

25.47

* 2

PONTUS HUGOSSON, Kungsbacka RK

CARMON

0 + 0

25.91

* 3

HANNA ANDERSSON, Tollstad Hästsportkl

LANDO

0 + 0

25.93

* 4

EMMA STORM, Danmark

BOEING 747

0 + 0

26.11

* 5

MELINA FORSBERG, Borås FRK

CARDENNA

0 + 0

26.29

* 6

LOUISE TORGERSEN, Fjärås HoppR

EMMY

0 + 0

26.49

* 7

CAROLINA KULLMAN, Falkenbergsortens RF

MIRANDA MARCOS

0 + 0

27.17

* 8

JOSEFIN STRÖM, Vänsta RF

CALGARY J

0 + 0

27.19

* 9

THERESE NYMAN, Västerås RS

SAMBALOLEC

0 + 0

27.21

* 10

ELIN PERSSON, Åstorpsortens RF

MADE FOR ME

0 + 0

27.27

* 11

JOHANNA NILSSON, Snapphanarnas RF

VALKENIER

0 + 0

27.32

* 12

EMELIE JOHANSSON, Jump Club RSF

BALLY THYME

0 + 0

27.82

* 13

ANDERS LAGERGREEN, Bromma RK

WINNIPEG VB

0 + 0

27.84

* 14

JOSEFIN STRÖM, Vänsta RF

CELINE J

0 + 0

27.88

* 15

REBECCA HALLBERGFISCHER, Vellinge HSF

JUMP DAUDAIE

0 + 0

27.97

* 16

INA FORSSÈN, Onsala RF

LESMONA H

0 + 0

28.01

* 17

OLEG STEFANOV, Växjöortens FRK

CORDENTO S

0 + 0

28.40

* 18

FELICIA TORGERSEN, Fjärås HoppR

ACE´S HIGH

0 + 0

28.51

* 19

MALIN ISAKSSON, Team Aspvik RK

ALICIA M

0 + 0

28.70

* 20

JENNY JOHANSSON, Vikbolandets RF

ESTELLE

0 + 0

28.75

* 21

CHARLOTTE WALLIN

MELKA

0 + 0

28.79

* 22

AMANDA WIRFF, Ljungby RK

ARAGORN RS

0 + 0

28.82

* 23

NILS ROOS, Österlens RK

QUIDAME P

0 + 0

28.98

24

HANNA FORSBERG, Strömsholms RSF

LAUREN BACALL

0 + 0

29.27

25

LINN WIDMARK, Nääs RF

MONTOYA G

0 + 0

29.29

26

FRIDA KARLSSON, Ljungby RK

KONRAD HÄSTAK

0 + 0

29.55

27

ELIN PERSSON, Åstorpsortens RF

SANTERNO

0 + 0

29.95

28

CHARLOTTE FRANSSON, Ljungby RK

CLAUDIUS R

0 + 0

30.06

29

ÅSA LINDSTRÖM, Ölands RF

CHAVEZ KJ

0 + 0

30.73

30

NICLAS HAKING, Sandö SportRF

SUNNY CELESTE

0 + 0

31.31

31

JONNA SUNDBLAD ELVERFORS, Billdals RK

CADERO

0 + 0

31.32

32

JENNY KARLSSON, Ljungby RK

NARVA

0 + 0

31.57

33

ALBERT WISTRÖM, Skogslottens RF

PALMETTO

0 + 0

31.72

34

SOFIA BENGTSBERG, Linköpings FRK

LITTLE FEATHER

0 + 0

32.30

35

ANDERS LAGERGREEN, Bromma RK

COLIBRIE

0 + 0

32.67

36

JOHANNA NILSSON, Snapphanarnas RF

JOLLY

0 + 4

25.10

37

PONTUS HUGOSSON, Kungsbacka RK

CROZZ

0 + 4

25.13

38

EMMY KARLSSON, Karlskrona-Lyckå RK

LUCKY ONE

0 + 4

26.03

39

LINA IVARSSON, Älleköpinge RF

DREAM ON

0 + 4

26.09

40

IDA NILSSON, Vetlandaortens RF

LAKITOÉ

0 + 4

26.71

41

LISA OLSSON, Värnamobygdens RF

PASADENA

0 + 4

28.29

42

BIRGITTA WALLENSTAM, Billdals RK

AKTROS

0 + 4

28.69

43

IDA EKENBERG, Snapphanarnas RF

USNOVA

0 + 4

29.35

44

JOANNA HALLBERG, Helsingborgs FRK

CYNIQUE Z

0 + 4

30.48

45

EMELIE DANIELSSON, Trunnerups RF

BOB MARLEY

0 + 4

31.79

46

CAMILLA SJÖQVIST, Karlshamns RK

IRCO GAMBO

0 + 4

31.89

47

NICLAS HAKING, Sandö SportRF

BAILANDO

0 + 4

34.03

48

JOHNJOHN WALLMANSSON, Borås FRK

SHARON H

0 + 8

28.18

49

PONTUS HUGOSSON, Kungsbacka RK

DOUGLAS GREEN

0 + 8

29.23

50

KAROLINA DIESNER, Vetlandaortens RF

CALQYL

0 + 8

49.36

51

ISABELL BENGTSSON, Dagstorpsortens RF

WANNABE

0 + 8

51.03

52

JENNY KARLSSON, Ljungby RK

CORINT

0 + Ute

53

REBECCA HALLBERGFISCHER, Vellinge HSF

CORNEL

1

63.71

54

JENS NILSSON, Ölands RF

SAGA KJ

1

64.53

55

MARIA SJÖGREN, Helsingborgs FRK

CIRCA M

4

53.64

56

LINA CLAESSON, Lillhagens RK

ORPAN

4

54.86

57

HANNA ÅHMAN WÅHLBERG, Brokindsryttarna

CASH

4

55.62

58

MALIN ISAKSSON, Team Aspvik RK

CARLOTTA B

4

56.30

59

AMANDA HANSSON, Kungsbacka RK

VICENZA

4

56.39

60

KAROLINA DIESNER, Vetlandaortens RF

CHANTILLY

4

56.63

61

JOHANNA WALLTER, Strömsholms RSF

MAXIM

4

56.81

62

KARIN FRÄNDBERG, Östra Sörmlands Lant

KINGSTON

4

57.41

63

JONNA SUNDBLAD ELVERFORS, Billdals RK

GHANA 103

4

57.52

64

JOHANNA WALLTER, Strömsholms RSF

LEO MINOR

4

57.97

65

LI FRANTZNILSSON, Snapphanarnas RF

ORAN

4

58.16

66

LINN BACKMAN, Jump Club RSF

MY MAYFLOWER

4

58.99

67

AMANDA ANDERSSON, Flammabyggets RK

CORTEX

4

59.05

68

JENNY KARLSSON, Ljungby RK

JAMBALAJA

4

59.14

69

CATHARINA GYLLENBERG, Österlens RK

SPARTACUS

4

59.31

70

SOFIE BERGLING, Stockholms FRK

LA MARRON

4

59.35

71

FRIDA MORDENFELD, Borås FRK

KING MENA

4

59.96

72

JENS PERSSON, Henriksdals RF

HOLLYWOOD KLG

4

60.19

73

AMANDA OSCARSSON, Vetlandaortens RF

BRAZIL JACK

4

60.80

74

PEDRO GOSK, Danmark

SCHAKIRA

4

61.10

75

CHARLOTTE FRANSSON, Ljungby RK

GREY SPIRIT

4

61.12

76

SANDRA CARLSSON, Värnamobygdens RF

DIEZEL S

4

61.31

77

PEDRO GOSK, Danmark

LEON

5

63.95

78

JOHNJOHN WALLMANSSON, Borås FRK

CRICKET

8

50.39

79

FELICIA TORGERSEN, Fjärås HoppR

JUMPING JACK FLASH

8

55.94

80

AMANDA ANDERSSON, Borås FRK

CANDY GIRL NQ

8

58.18

81

REBECCA HALLBERGFISCHER, Vellinge HSF

ACCOSANDRO

8

59.13

82

ALBERT WISTRÖM, Skogslottens RF

ALLISON

8

59.66

83

JOHANNA HURTIG, Team Aspvik RK

VIVI-ANNE

8

60.12

84

CHRISTINA FOBIAN, Danmark

FØLHOLMS C-DAY

8

61.94

85

CAROLIN HOLGERSSON, Tollstad Hästsportkl

CANTARO

11

72.86

86

JONNA SUNDBLAD ELVERFORS, Billdals RK

VICTORY P

12

76.41

87

LINNEA HOLMBERG, Jump Club RSF

ASCO 63

14

67.13

88

LI FRANTZNILSSON, Snapphanarnas RF

CORELLO

16

58.70

89

IDA SÖDERBERGH, Nybro RK

RAINMAN

Ute

89

JESSICA BOMAN, Varbergs RK

TAMARIX

Ute

89

IDA SÖDERBERGH, Nybro RK

DAYLIGHT

Ute

89

JOANNA HALLBERG, Helsingborgs FRK

AGAPANTUS

Ute




Klass 3 1.20 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Peter Steen. Domare:Kerstin Hultquist. Banbyggare:Fredrik Malm.

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

FRIDA NORSTEDT, Kungsbacka RK

MICHIGAN

0

66.33

* 1

CAMILLA ÖBERG, Kullabygdens RF

RAGTIME CHARLEY

0

61.44

* 1

AMANDA HANSSON, Kungsbacka RK

AKITA D Z

0

67.42

* 1

NICLAS HAKING, Sandö SportRF

WATERLOO

0

68.14

* 1

PETER SVENSSON, Ljungby RK

CONTIKI

0

61.04

* 1

CAROLINE MANNFALK

TRODI

0

70.36

* 1

ISABELLE AXTELIUS, Laholmsortens L RF

SOLOS FAVE

0

63.47

* 1

LOUISE TORGERSEN, Fjärås HoppR

SINKADUS

0

65.71

* 1

ANNIKA KNAUST, Drevinge RS

STROMBERG

0

65.92

* 1

MY GUSTAFSSON, Vetlandaortens RF

ZICO

0

64.88

* 1

SIRI SWÄRD, Linköpings FRK

ZUMONIA 61

0

70.58

12

SANNA OLSSON, Sölvesborgs RK

KICK OFF

4

66.44

12

SIRI SWÄRD, Linköpings FRK

ALEA M

4

67.29

12

PERNILLA DANNBERG, Västerås RS

SKYWALKER

4

66.69

12

THERESE NYMAN, Västerås RS

ACINDO SB

4

64.13

16

SIRI SWÄRD, Linköpings FRK

ZEAZARO

5

75.51

17

HANNA FORSBERG, Strömsholms RSF

RAWEL Z

8

65.73

17

EMMA LARSSON, Vinslövs RF

EROS

8

64.91

19

DENNIS CARLSSON, Värnamobygdens RF

JOHNNY LONIGAN

9

73.75

20

SANDRA LILJEGREN, Sölvesborgs RK

LIGONA

12

68.44




Klass 4 1.40 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Peter Steen. Domare:Kerstin Hultquist. Banbyggare:Fredrik Malm.

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

LINN WIDMARK, Nääs RF

WILSON

0 + 0

34.42

* 2

SATU LIUKKONEN, Kristianstads RK

CELESTINE

0 + 0

35.29

* 3

SATU LIUKKONEN, Kristianstads RK

QUI VIVRA VERRA

0 + 0

35.90

* 4

ERICA SWARTZ, Henriksdals RF

LORD 811

0 + 0

38.23

* 5

NIKLAS ARVIDSSON, Helsingborgs FRK

LIVANOS 1147

0 + 0

38.57

* 6

ULRIKA STRANDBERG, Onsala RF

LIBERTAS

0 + 0

38.69

* 6

SARA SAMUELSSON, Onsala RF

QUINTERO 8

0 + 0

38.69

* 8

MARIA FIEBER, Sölvesborgs RK

DOLLYDOO

0 + 0

38.85

* 9

ISABELL BENGTSSON, Dagstorpsortens RF

GIANNA

0 + 0

40.16

* 10

MARIA INGVARSSON, Varbergs RK

LOBELIA

0 + 0

41.25

* 11

JOSEPHINE KARLSSON, Billdals RK

GEMINI

0 + 0

41.84

* 12

ANNIKA KNAUST, Drevinge RS

FREE AND EASY

0 + 0

43.45

* 13

PERNILLA JOSEFSSON, Gislaved-Anderstorps

TURBANS GUINESS

0 + 0

44.45

* 14

KARLPHILIP INGVARSSON, Varbergs RK

BALOUBET VAN DE ZUUTHOEV

0 + 0

45.17

* 15

LINA PERSSON, Österlens RK

CLIFTON

0 + 0

45.44

* 16

SANDRA CARLSSON, Värnamobygdens RF

RAY ADAMS

0 + 4

35.20

* 17

MARIA INGVARSSON, Varbergs RK

LISSABON

0 + 4

36.10

* 18

EMY KRISTENSSON, Frosta RF

HENKIE

0 + 4

41.81

* 19

HANNA KLENSMEDEN, Valdemarsviks Ryttar

MIRA CETI

0 + 4

42.20

20

PERNILLA JOSEFSSON, Gislaved-Anderstorps

SALSA

0 + 4

43.01

21

JANNICA STEFANSSON, Helsingborgs FRK

HOT BRANDY

0 + 4

43.31

22

SARA NENSÉN, Bankeryds RK

MINETTE

0 + 4

43.63

23

JOSEFIN STRÖM, Vänsta RF

CALGARY J

0 + 4

44.70

24

MARIA SJÖGREN, Helsingborgs FRK

TURBO

0 + 4

50.23

25

PEDRO GOSK, Danmark

CALIPPO

0 + 4

51.05

26

NICLAS PARMLER, Kungsbacka RK

BEXLEY

0 + 8

38.14

27

NILS ROOS, Österlens RK

BRECHTENAAR

0 + 8

48.22

28

SARA SAMUELSSON, Onsala RF

LAPSUS DU LAVOIR

0 + 8

66.63

29

JENS PERSSON, Henriksdals RF

GOOD AS GOLD

0 + 12

44.73

30

FELICIA BRUNDIN, Borås FRK

CANNABIS

4

51.53

31

MARIA SJÖGREN, Helsingborgs FRK

CARLOS

4

51.86

32

LINA PERSSON, Österlens RK

REGNA B

4

52.25

33

ALBERT WISTRÖM, Skogslottens RF

SIDNEY

4

52.69

34

LINA HELLSTRÖM, Värnamo Kappeled RK

JINNI

4

52.91

35

CAROLIN HOLGERSSON, Tollstad Hästsportkl

MASCARPHONE

4

53.24

36

SARA SAMUELSSON, Onsala RF

L´ESPRIT 14

4

53.34

37

CHARLOTTE WALLIN

QUALITY FAIR

4

53.59

38

SARA SAMUELSSON, Onsala RF

BORN TO JOY

4

53.71

39

ELIN ADOLFSSON, Billdals RK

LIMARO

4

54.24

40

THERESE NYMAN, Västerås RS

LAGANA

4

54.25

41

RAGNA ZAAR, Jump Club RSF

LANDFRIED

4

54.27

42

ÅSA FRÄNDBERG, Östra Sörmlands Lant

CAPELLA

4

54.35

43

ELIN SJÖGREN, Sölvesborgs RK

CARUSA

4

54.54

44

HANNA KLENSMEDEN, Valdemarsviks Ryttar

SELANO

4

55.22

45

SATU LIUKKONEN, Kristianstads RK

FELIN

4

55.35

46

CAROLIN LUND, Kungälvs Hästsportkl

JAVA KVARNÅS

4

55.83

47

ANDERS LAGERGREEN, Bromma RK

VACANTOS

4

56.20

48

ANNA ATTVIK, Onsala RF

ALEDJANDRO

4

56.91

49

ELLEN BRUNES, Skaraborgs FRK

VERA

6

65.69

50

ELLEN BRUNES, Skaraborgs FRK

UDERMUS

7

70.70

51

NICLAS PARMLER, Kungsbacka RK

DANA

7

71.25

52

EMMA LARSSON, Vinslövs RF

CASPER

8

50.21

53

AMANDA ANDERSSON, Kungälvs Hästsportkl

AMILTON

8

50.26

54

ERICA MORDENFELD, Borås FRK

POLE POSITION

8

51.53

55

MALIN JOHANSSON, Svarttorps RS

LACOSTE

8

51.72

56

JOHANNA EKLUND, Borås FRK

EVITA

8

52.24

57

ALEXANDRA HÖGLUND, Salaortens RF

CAPELLO

8

53.19

58

ANDERS LAGERGREEN, Bromma RK

SIDINE

8

53.53

59

ANNA INGVARSSON, Varbergs RK

COCO CHANEL Z

8

53.68

60

MALIN ISAKSSON, Team Aspvik RK

BOOSTER K

8

54.49

61

ALEXANDRA QUICK, Hässleholms HSF

LINUS

8

55.15

62

JOANNA HALLBERG, Helsingborgs FRK

DOMINGO VIBEHOLM

9

63.35

63

LINDA OTTOSSON, Båstads RK

SIR PETER QT

12

52.97

64

ERICA MORDENFELD, Borås FRK

LUCKY ROCK Z

12

53.95

65

INGMARIE GERTSSON, Värnamobygdens RF

AICHA Z

12

55.43

66

PAULINE HOLMER, Grevagårdens RF

CANON

12

73.02

67

SANDRA CARLSSON, Värnamobygdens RF

TOM JONES

12

75.11

68

FRIDA BENGTSSON, Laholmsortens L RF

CLARA

14

68.30

69

LOUISE GRÖNVALL, Stävie RF

CARISMA

15

69.60

70

GRIM STJERNDAHL, Ljunits-Herrestads R

NIKITA 199

15

71.03

71

FRIDA MORDENFELD, Borås FRK

KING MENA

16

53.44

72

KATARINA STRAND, Löddeköpinge RK

CARLA

Utg

73

AMANDA ANDERSSON, Kungälvs Hästsportkl

LUDVIG

Ute

73

NIKLAS ARVIDSSON, Helsingborgs FRK

CAGANCHO 1017

Ute

73

ANNA INGVARSSON, Varbergs RK

ABIEM

Ute




Klass 5 1.30 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Peter Steen. Domare:Kerstin Hultqvist. Banbyggare:Fredrik Malm.

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

NIKLAS ARVIDSSON, Helsingborgs FRK

CANELIA

0 + 0

31.38

* 2

NIKLAS ARVIDSSON, Helsingborgs FRK

JIZZÉLLE

0 + 0

31.45

* 3

MICHAELA MÄND, Ryttarkamraterna i V

AMENO

0 + 0

33.64

* 4

KARLJAKOB INGVARSSON, Varbergs RK

WUNDERBOY VD ZUU

0 + 0

33.93

* 5

ERICA MORDENFELD, Borås FRK

LUCKY ROCK Z

0 + 0

34.10

* 6

KARLPHILIP INGVARSSON, Varbergs RK

COME SOON

0 + 0

34.26

* 7

AMANDA ANDERSSON, Flammabyggets RK

SAM FLB

0 + 0

34.31

* 8

JOHANNA EKLUND, Borås FRK

EVITA

0 + 0

34.79

* 9

SATU LIUKKONEN, Kristianstads RK

CELESTINE

0 + 0

34.84

* 10

SARA NENSÉN, Bankeryds RK

HER MARDIGRAS

0 + 0

35.46

* 11

THERESE NYMAN, Västerås RS

LAGANA

0 + 0

35.56

* 12

EMY KRISTENSSON, Frosta RF

HENKIE

0 + 0

35.75

* 13

LINA SJÖGREN, Sölvesborgs RK

AJ PRODUKTER PALAZZO

0 + 0

36.28

* 14

ELIN SJÖGREN, Sölvesborgs RK

CARUSA

0 + 0

36.33

* 15

GRIM STJERNDAHL, Ljunits-Herrestads R

NIKITA 199

0 + 0

36.69

* 16

FRIDA BENGTSSON, Laholmsortens L RF

ISA L

0 + 0

36.75

* 17

KATJA FALK, Bankeryds RK

LARRASINE

0 + 0

36.81

* 18

SARA NENSÉN, Bankeryds RK

LUCIANO

0 + 0

37.25

* 19

SIRI SWÄRD, Linköpings FRK

ROB ROY

0 + 0

37.44

* 20

JESSICA BOMAN, Varbergs RK

TAMARIX

0 + 0

37.73

* 21

SANDRA BJÖRNELAND, Alingsås RS

RONDINE S

0 + 0

37.77

* 22

LOUISE ANDERSSON, Ölands RF

NIMUE KJ

0 + 0

37.91

* 23

LINA PERSSON, Österlens RK

CLIFTON

0 + 0

37.98

* 24

MATILDA OSBECK, Kungsbacka RK

LOREAL B 2

0 + 0

38.02

* 25

LINA HELLSTRÖM, Värnamo Kappeled RK

RED MIDT LIGHT

0 + 0

38.14

* 26

EMMA ROSENQVIST, Halmstads FRK

IT´S KENTUCKY Z

0 + 0

38.22

* 27

LINA SJÖGREN, Sölvesborgs RK

UP TO DATE

0 + 0

38.24

* 28

LINN WIDMARK, Nääs RF

BARQUARD

0 + 0

38.37

* 29

ELLEN BRUNES, Skaraborgs FRK

LT GJULHEMS PRIMERA

0 + 0

38.60

* 30

CHRISTINA FOBIAN, Danmark

DON JUAN

0 + 0

38.61

* 31

FRIDA KARLSSON, Ljungby RK

IKEA HÄSTAK

0 + 0

38.81

* 32

LINN WIDMARK, Nääs RF

WYNESCH

0 + 0

39.46

* 33

PERNILLA JOSEFSSON, Gislaved-Anderstorps

TURBANS GUINESS

0 + 0

39.75

34

ÅSA FRÄNDBERG, Östra Sörmlands Lant

CAPELLA

0 + 0

40.30

35

ROBERTO CRISTOFOLETTI, Ridklubben Ekenrytta

LAS VEGAS

0 + 0

40.85

36

MARIA FIEBER, Sölvesborgs RK

IKE

0 + 0

41.72

37

LINA SJÖGREN, Sölvesborgs RK

AJ PRODUKTER CARDELIA

0 + 0

42.66

38

ISABELL BENGTSSON, Dagstorpsortens RF

CLEOPATRA 15

0 + 0

44.00

39

NIKLAS ARVIDSSON, Helsingborgs FRK

LIVANOS 1147

0 + 0

44.17

40

CATHARINA GYLLENBERG, Österlens RK

SPARTACUS

0 + 0

44.95

41

SARA SAMUELSSON, Onsala RF

AKCEPT NEXEN

0 + 0

46.87

42

JOHANNA NILSSON, Snapphanarnas RF

JOLLY

0 + 4

31.54

43

LOUISE TORGERSEN, Fjärås HoppR

EMMY

0 + 4

32.50

44

MALIN ISAKSSON, Team Aspvik RK

ALICIA M

0 + 4

34.91

45

SANDRA FRANSSON, Vimmerbyortens RF

GALLAHED

0 + 4

34.96

46

FELICIA BRUNDIN, Borås FRK

CANNABIS

0 + 4

35.03

47

ANNIE HULTQUIST, Vetlandaortens RF

ARTHEA

0 + 4

36.14

48

INA FORSSÈN, Onsala RF

LESMONA H

0 + 4

36.40

49

ROBERTO CRISTOFOLETTI, Ridklubben Ekenrytta

TIMOTEI

0 + 4

36.42

50

JENS PERSSON, Henriksdals RF

URSIN

0 + 4

36.82

51

ELIN PERSSON, Åstorpsortens RF

MADE FOR ME

0 + 4

38.01

52

PERNILLA JOSEFSSON, Gislaved-Anderstorps

SALSA

0 + 4

38.16

53

FELICIA BRUNDIN, Borås FRK

JORLANE DE GRANDRY

0 + 4

38.43

54

FRIDA KARLSSON, Ljungby RK

CORNEILLE

0 + 4

38.85

55

ÅSA FRÄNDBERG, Östra Sörmlands Lant

WISHFUL

0 + 4

39.11

56

ELIN FORSBERGJOHANNESSEN, Varbergs RK

ROCKMOUNT FLIGHT

0 + 4

39.22

57

LINN BACKMAN, Jump Club RSF

MY MAYFLOWER

0 + 4

41.05

58

THERESE BOMAN, Billdals RK

STEP UP S

0 + 4

41.17

59

MARIA FIEBER, Sölvesborgs RK

CAESAR

0 + 4

41.42

60

JONNA SUNDBLAD ELVERFORS, Billdals RK

CADERO

0 + 5

50.65

61

PATRIK ANDERSSON, Ryttarkamraterna i V

WILCA

0 + 8

34.12

62

LI FRANTZNILSSON, Snapphanarnas RF

ORAN

0 + 8

36.70

63

ANNA ATTVIK, Onsala RF

FLOKITA

0 + 8

42.37

64

SANDRA CARLSSON, Värnamobygdens RF

DIEZEL S

0 + 12

38.02

65

KARIN SKÖLD, Grevagårdens RF

CASUS

0 + Ute

65

CATHARINA GYLLENBERG, Österlens RK

LÜTT ELSKE

0 + Ute

67

KARLPHILIP INGVARSSON, Varbergs RK

BALOUBET VAN DE ZUUTHOEV

1

58.09

68

JOHANNA HURTIG, Team Aspvik RK

VIVI-ANNE

4

47.62

69

PONTUS HUGOSSON, Kungsbacka RK

CROZZ

4

49.66

70

ALEXANDRA HÖGLUND, Salaortens RF

CAPELLO

4

49.78

71

MARIA INGVARSSON, Varbergs RK

CHESS 18

4

49.95

72

JANNIKE ANDERSSON, Bohusläns Hästsportk

ADAGIO

4

51.04

73

SIRI SWÄRD, Linköpings FRK

UNDURAGA ROSE K

4

51.20

74

SOFIE SVENSSON, Dagstorpsortens RF

KING LOUIE

4

51.25

75

JOHNJOHN WALLMANSSON, Borås FRK

SHARON H

4

51.31

76

EMELIE JOHANSSON, Jump Club RSF

BALLY THYME

4

51.35

77

SANDRA FRANSSON, Vimmerbyortens RF

LIVERPOOL 32

4

51.37

78

EMMA STORM, Danmark

BOEING 747

4

52.47

79

LINA HELLSTRÖM, Värnamo Kappeled RK

JINNI

4

52.95

80

JOANNA HALLBERG, Helsingborgs FRK

CYNIQUE Z

4

53.02

81

LINN WIDMARK, Nääs RF

MONTOYA G

4

53.05

82

NILS ROOS, Österlens RK

BRECHTENAAR

4

53.70

83

ALEXANDRA QUICK, Hässleholms HSF

LINUS

4

53.71

84

SANDRA FRANSSON, Vimmerbyortens RF

ELVIRA

4

53.81

85

CAROLINE MANNFALK

VALENCIO O

4

54.34

86

MICHAELA MÄND, Ryttarkamraterna i V

CARLITO

4

54.80

87

LINN BACKMAN, Jump Club RSF

ALIAS KAMOMILL

4

54.88

87

JANNICA STEFANSSON, Helsingborgs FRK

HOT BRANDY

4

54.88

89

JENNY KARLSSON, Ljungby RK

JAMBALAJA

4

54.91

90

PEDRO GOSK, Danmark

SCHAKIRA

4

55.80

91

INGMARIE GERTSSON, Värnamobygdens RF

HERKULES

4

55.99

92

PEDRO GOSK, Danmark

LEON

4

56.52

93

LENNART BACKMAN, Jump Club RSF

CACTUS

4

57.12

94

SATU LIUKKONEN, Kristianstads RK

FELIN

4

57.38

95

ELIN BROMAN, Brokindsryttarna

RANJA 36

4

57.45

96

JOSEFIN STRÖM, Vänsta RF

CELINE J

4

57.63

97

MELINA FORSBERG, Borås FRK

CARDENNA

8

45.19

98

CHRISTINA FOBIAN, Danmark

FØLHOLMS C-DAY

8

51.80

99

AMANDA ANDERSSON, Flammabyggets RK

CORTEX

8

52.22

100

JOHAN SANDSTRÖM, Varbergs RK

RONALDO

8

52.50

101

IDA NILSSON, Vetlandaortens RF

LAKITOÉ

8

53.28

102

CAROLIN HOLGERSSON, Tollstad Hästsportkl

CANTARO

8

53.39

103

SOFIE BERGLING, Stockholms FRK

LA MARRON

8

53.70

104

ANNA ATTVIK, Onsala RF

ALEDJANDRO

8

53.80

105

FRIDA KARLSSON, Ljungby RK

ULRICH VAN DE ZUUTHOEVE

8

53.93

106

JANNIKE ANDERSSON, Bohusläns Hästsportk

KIPAR

8

54.83

107

LISAMARIA NORLANDER, Skogslottens RF

CREO QUALITY SC

8

55.72

108

FRIDA NORSTEDT, Kungsbacka RK

MENDOZA

8

56.37

109

LOUISE GRÖNVALL, Stävie RF

CARISMA

8

72.39

110

CAROLIN LUND, Kungälvs Hästsportkl

JAVA KVARNÅS

9

58.65

111

PATRIK ANDERSSON, Ryttarkamraterna i V

TALENT

9

60.91

112

HANNA FORSBERG, Strömsholms RSF

LAUREN BACALL

10

63.53

113

EVA OLAUSSON, Tranemoryttarna

CAPRIFOL

10

65.02

114

SOFIA BENGTSBERG, Linköpings FRK

LITTLE FEATHER

11

68.59

115

NILS JOHANSSON, Björbäcks RF

PAPAGENO

12

49.27

116

WILLE PETTERSSON, Bankeryds RK

PELÉ

12

50.16

117

DIANA SELLBERG, Halmstads FRK

BRITT VAN DE ZUUTHOEVE

12

51.62

118

PETER JANSSON, Ryttarkamraterna i V

CENDYOR

12

53.68

119

HANNA ÅHMAN WÅHLBERG, Brokindsryttarna

CAMPARI

12

54.43

120

REBECCA HALLBERGFISCHER, Vellinge HSF

ACCOSANDRO

16

49.99

121

ANDREW SETTLI, Grevagårdens RF

VENI VIDI VICI

16

72.63

122

VERONICA KARLSSON, Ryttarkamraterna i V

ZIERRA

18

64.91

123

NILS ROOS, Österlens RK

QUIDAME P

20

72.83

124

VERONICA KARLSSON, Ryttarkamraterna i V

TEA TIME

Ute

124

JENNIE EGIER, Värnamobygdens RF

EMLA

Ute

124

LOUISE CARLANDER, Billdals RK

LARESTA

Ute

124

CHARLOTTE FRANSSON, Ljungby RK

GREY SPIRIT

Ute

124

JOHNJOHN WALLMANSSON, Borås FRK

CRICKET

Ute

124

REBECCA HALLBERGFISCHER, Vellinge HSF

JUMP DAUDAIE

Ute

124

FRIDA BENGTSSON, Laholmsortens L RF

CLARA

Ute




Klass 5 1.30 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Peter Steen. Domare:Kerstin Hultquist. Banbyggare:Fredrik Malm.

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

THOMAS FASTEUS, Varbergs RK

ARBITRAGE

0

55.42

* 1

INGMARIE GERTSSON, Värnamobygdens RF

MINJA

0

53.73

* 1

CLAES BRUDEFORS, Falkenbergsortens RF

FILIOKUS

0

53.17

4

MARIA FIEBER, Sölvesborgs RK

MAIN BOY

4

54.57

4

TONY SJÖSTRÖM, Onsala RF

LINE UP S

4

54.70

6

SIRI SWÄRD, Linköpings FRK

ZEAZARO

12

52.05

7

CLAES BRUDEFORS, Falkenbergsortens RF

SCOOBY DOO

21

59.43




Klass 6 1.20 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A:0
Överdomare:Peter Steen. Domare:Kerstin Hultquist. Banbyggare:Fredrik Malm.

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

PATRIK ANDERSSON, Ryttarkamraterna i V

WILCA

0

50.96

* 2

JOHANNA NILSSON, Snapphanarnas RF

JOLLY

0

51.32

* 3

EMMA STORM, Danmark

BOEING 747

0

53.04

* 4

AMANDA ANDERSSON, Flammabyggets RK

SAM FLB

0

53.12

* 5

MARIA SJÖGREN, Helsingborgs FRK

CIRCA M

0

53.60

* 6

FELICIA BRUNDIN, Borås FRK

JORLANE DE GRANDRY

0

54.05

* 7

ELIN PERSSON, Åstorpsortens RF

SANTERNO

0

55.06

* 8

VERONICA KARLSSON, Ryttarkamraterna i V

ZIERRA

0

55.61

* 8

MICHAELA MÄND, Ryttarkamraterna i V

AMENO

0

55.61

* 10

KARLJAKOB INGVARSSON, Varbergs RK

WUNDERBOY VD ZUU

0

55.79

* 11

THERESE NYMAN, Västerås RS

SAMBALOLEC

0

55.97

* 12

EMELIE DANIELSSON, Trunnerups RF

BOB MARLEY

0

56.12

* 13

PONTUS HUGOSSON, Kungsbacka RK

DOUGLAS GREEN

0

56.47

* 14

LINA CLAESSON, Lillhagens RK

ORPAN

0

56.60

* 15

MICHAELA MÄND, Ryttarkamraterna i V

CARLITO

0

56.97

* 16

AMANDA HANSSON, Kungsbacka RK

VICENZA

0

57.02

* 17

KAROLINA KARLSSON, Ljungby RK

QUILO

0

57.81

* 18

HANNA ANDERSSON, Tollstad Hästsportkl

LANDO

0

57.83

* 19

FELICIA TORGERSEN, Fjärås HoppR

ACE´S HIGH

0

57.99

* 20

ANDERS LAGERGREEN, Bromma RK

WINNIPEG VB

0

58.08

* 21

EMMY KARLSSON, Karlskrona-Lyckå RK

LUCKY ONE

0

58.14

* 22

MATILDA OSBECK, Kungsbacka RK

LOREAL B 2

0

58.64

* 23

SANDRA LUNDBLAD, Varbergs RK

KALLE

0

59.63

* 23

IDA EKENBERG, Snapphanarnas RF

USNOVA

0

59.63

25

ROBERTO CRISTOFOLETTI, Ridklubben Ekenrytta

DONOVAN

0

60.10

26

FRIDA KARLSSON, Ljungby RK

KONRAD HÄSTAK

0

60.23

27

PATRIK ANDERSSON, Ryttarkamraterna i V

TALENT

0

60.43

28

SANDRA PALM, Ljungby RK

QUINCY FIRE S

0

60.46

29

JOANNA HALLBERG, Helsingborgs FRK

AGAPANTUS

0

60.74

30

JOHANNA WALLTER, Strömsholms RSF

MAXIM

0

60.86

31

MARI NYGAARD

WODKA

0

61.40

32

MALIN ISAKSSON, Team Aspvik RK

ALICIA M

0

61.56

33

NILS ROOS, Österlens RK

QUIDAME P

0

61.78

34

AMANDA ANDERSSON, Borås FRK

CANDY GIRL NQ

0

61.90

35

ISABELL BENGTSSON, Dagstorpsortens RF

WANNABE

0

62.71

36

JENNY KARLSSON, Ljungby RK

NARVA

0

62.94

37

MARIA FIEBER, Sölvesborgs RK

CAESAR

0

64.07

38

CAROLINE DREIJER, Växjöortens FRK

HERKULES

0

64.72

39

SANDRA BJÖRNELAND, Alingsås RS

RONDINE S

0

64.99

40

ANNA ATTVIK, Onsala RF

FLOKITA

0

65.95

41

ALBERT WISTRÖM, Skogslottens RF

ALLISON

0

66.02

42

JONNA SUNDBLAD ELVERFORS, Billdals RK

GHANA 103

0

66.58

43

NICLAS HAKING, Sandö SportRF

BAILANDO

0

67.66

44

AMANDA OSCARSSON, Vetlandaortens RF

BRAZIL JACK

0

67.67

45

PEDRO GOSK, Danmark

SCHAKIRA

0

67.96

46

REBECCA HALLBERGFISCHER, Vellinge HSF

CORNEL

0

68.28

47

SANDRA FRANSSON, Vimmerbyortens RF

ELVIRA

0

68.98

48

SANDRA FRANSSON, Vimmerbyortens RF

LIVERPOOL 32

0

69.25

49

NICLAS HAKING, Sandö SportRF

SUNNY CELESTE

0

69.69

50

PEDRO GOSK, Danmark

LEON

0

69.91

51

JENS PERSSON, Henriksdals RF

HOLLYWOOD KLG

0

70.08

52

ELIN FORSBERGJOHANNESSEN, Varbergs RK

LEXUS

0

71.23

53

JENNY KARLSSON, Ljungby RK

CORINT

0

71.70

54

LI FRANTZNILSSON, Snapphanarnas RF

ORAN

4

53.33

55

DIANA SELLBERG, Halmstads FRK

BRITT VAN DE ZUUTHOEVE

4

56.22

56

KAROLINA DIESNER, Vetlandaortens RF

CALQYL

4

57.82

57

VERONICA KARLSSON, Ryttarkamraterna i V

TEA TIME

4

59.21

58

EMMA LARSSON, Vinslövs RF

EROS

4

60.73

59

INGMARIE GERTSSON, Värnamobygdens RF

KING ZAGR

4

60.81

60

AMANDA ANDERSSON, Flammabyggets RK

CORTEX

4

61.36

61

KAROLINA DIESNER, Vetlandaortens RF

CHANTILLY

4

61.68

62

PONTUS HUGOSSON, Kungsbacka RK

CARMON

4

62.23

63

KARIN FRÄNDBERG, Östra Sörmlands Lant

KINGSTON

4

62.49

64

REBECCA HALLBERGFISCHER, Vellinge HSF

ACCOSANDRO

4

62.73

65

CAROLINE DREIJER, Växjöortens FRK

AKTION VAN HET HOMBROEK

4

63.69

66

FRIDA NORSTEDT, Kungsbacka RK

MENDOZA

4

63.77

67

JOHANNA WALLTER, Strömsholms RSF

LEO MINOR

4

66.17

68

ALBERT WISTRÖM, Skogslottens RF

PALMETTO

4

68.38

69

JOHANNA NILSSON, Snapphanarnas RF

VALKENIER

4

69.95

70

AMANDA WIRFF, Ljungby RK

ARAGORN RS

4

73.94

71

FRIDA KARLSSON, Ljungby RK

CORNEILLE

4

76.41

72

REBECCA HALLBERGFISCHER, Vellinge HSF

JUMP DAUDAIE

4

77.58

73

FELICIA TORGERSEN, Fjärås HoppR

JUMPING JACK FLASH

8

57.02

74

CHARLOTTE WALLIN

MELKA

8

65.69

75

MARTIN STÅHLFORS, Ölands RF

COLORADO SN

8

68.53

76

INA FORSSÈN, Onsala RF

LESMONA H

8

70.11

77

LI FRANTZNILSSON, Snapphanarnas RF

CORELLO

8

70.69

78

HANNA ÅHMAN WÅHLBERG, Brokindsryttarna

CASH

8

76.06

79

LISAMARIA NORLANDER, Skogslottens RF

CREO QUALITY SC

9

80.37

80

SOFIA BENGTSBERG, Linköpings FRK

LITTLE FEATHER

10

82.30

81

MALIN ISAKSSON, Team Aspvik RK

CARLOTTA B

12

72.47

82

EMMA OLOFSSON, Laholmsortens L RF

MANDALAY

12

74.87

83

LINNEA HOLMBERG, Jump Club RSF

ASCO 63

12

76.33

84

ANNIE FRIVOLD, Fjärås HoppR

CARINA TETTI Z

Ute

84

CHARLOTTE FRANSSON, Ljungby RK

CLAUDIUS R

Ute

84

JONNA SUNDBLAD ELVERFORS, Billdals RK

VICTORY P

Ute

84

BIRGITTA WALLENSTAM, Billdals RK

AKTROS

Ute

84

LOUISE CARLANDER, Billdals RK

LARESTA

Ute

84

INGRID OLSSON, Varbergs RK

MADEIRA

Ute

84

JOANNA HALLBERG, Helsingborgs FRK

WESTLIFE

Ute

84

CHARLOTTE FRANSSON, Ljungby RK

LADY CHESNEY

Ute




Klass 6 1.20 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Peter Steen. Domare:Kerstin Hultquist. Banbyggare:Fredrik Malm.

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

THOMAS FASTEUS, Varbergs RK

ARBITRAGE

0

73.27

* 1

SIRI SWÄRD, Linköpings FRK

ALEA M

0

69.92

* 1

FRIDA NORSTEDT, Kungsbacka RK

MICHIGAN

0

67.48

* 1

INGMARIE GERTSSON, Värnamobygdens RF

MINJA

0

75.21

* 1

SARA NENSÉN, Bankeryds RK

CLIPZ

0

73.27

* 1

CLAES BRUDEFORS, Falkenbergsortens RF

FILIOKUS

0

65.24

* 1

LOUISE TORGERSEN, Fjärås HoppR

SINKADUS

0

70.52

* 1

ANNIKA KNAUST, Drevinge RS

STROMBERG

0

66.31

* 1

ELIN KRANTZEN, Ljungby RK

MALMERTZ ELSA

0

66.11

* 1

SIRI SWÄRD, Linköpings FRK

ZUMONIA 61

0

74.36

* 1

MY GUSTAFSSON, Vetlandaortens RF

ZICO

0

72.60

* 1

INGMARIE GERTSSON, Värnamobygdens RF

CALIBER

0

68.34

* 1

ROBERTO CRISTOFOLETTI, Ridklubben Ekenrytta

CORTINA

0

69.53

* 1

THERESE NYMAN, Västerås RS

ACINDO SB

0

71.54

* 1

CLAES BRUDEFORS, Falkenbergsortens RF

SCOOBY DOO

0

64.07

* 1

TONY SJÖSTRÖM, Onsala RF

LINE UP S

0

67.02

17

NICLAS HAKING, Sandö SportRF

WATERLOO

4

69.68

17

ISABELLE AXTELIUS, Laholmsortens L RF

SOLOS FAVE

4

68.00

17

ANDERS LAGERGREEN, Bromma RK

COLIBRIE

4

68.42

20

PERNILLA DANNBERG, Västerås RS

SKYWALKER

5

87.22

21

AMANDA HANSSON, Kungsbacka RK

AKITA D Z

8

71.88

21

JENS PERSSON, Henriksdals RF

HIGH FIDELITY

8

71.82

23

CAROLINE MANNFALK

TRODI

9

102.33

24

ANNIE HULTQUIST, Vetlandaortens RF

ARMINA

13

101.39

24

MARIA FIEBER, Sölvesborgs RK

MAIN BOY

13

84.22

26

JOHAN SANDSTRÖM, Varbergs RK

CARDHU

17

84.70




Klass 7 1.30 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A:0
Överdomare:Peter Steen. Domare:Kerstin Hultquist. Banbyggare:Fredrik Malm.

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

ANNIE HULTQUIST, Vetlandaortens RF

ARTHEA

0

48.99

* 2

MARIA INGVARSSON, Varbergs RK

LISSABON

0

49.47

* 3

SANDRA CARLSSON, Värnamobygdens RF

TOM JONES

0

49.91

* 4

MARIA SJÖGREN, Helsingborgs FRK

CARLOS

0

50.16

* 5

MARIA SJÖGREN, Helsingborgs FRK

TURBO

0

50.75

* 6

ROBERTO CRISTOFOLETTI, Ridklubben Ekenrytta

TIMOTEI

0

50.84

* 7

ANNA INGVARSSON, Varbergs RK

ABIEM

0

50.85

* 8

JOHANNA NILSSON, Snapphanarnas RF

JOLLY

0

50.89

* 9

MARIA INGVARSSON, Varbergs RK

CHESS 18

0

50.90

* 10

ANDERS LAGERGREEN, Bromma RK

SIDINE

0

50.97

* 11

PEDRO GOSK, Danmark

CALIPPO

0

51.09

* 12

AMANDA ANDERSSON, Kungälvs Hästsportkl

LUDVIG

0

51.29

* 13

ELIN ADOLFSSON, Billdals RK

LIMARO

0

52.19

* 14

CHRISTINA FOBIAN, Danmark

FØLHOLMS C-DAY

0

52.41

* 15

NICLAS PARMLER, Kungsbacka RK

BEXLEY

0

52.49

* 16

ELLEN BRUNES, Skaraborgs FRK

VERA

0

52.58

* 17

ANNA INGVARSSON, Varbergs RK

COCO CHANEL Z

0

53.08

* 18

JOSEPHINE KARLSSON, Billdals RK

GEMINI

0

53.34

* 19

SARA SAMUELSSON, Onsala RF

L´ESPRIT 14

0

53.58

* 20

EVA OLAUSSON, Tranemoryttarna

CAPRIFOL

0

53.90

* 21

MARIA INGVARSSON, Varbergs RK

LOBELIA

0

54.66

* 22

JULIA GSON, Ängelholms RF

FAIR DEAL

0

54.69

* 23

FRIDA KARLSSON, Ljungby RK

ULRICH VAN DE ZUUTHOEVE

0

56.38

24

ANDERS LAGERGREEN, Bromma RK

VACANTOS

0

56.39

25

FRIDA KARLSSON, Ljungby RK

IKEA HÄSTAK

0

56.65

26

ISABELL BENGTSSON, Dagstorpsortens RF

GIANNA

0

56.85

27

THERESE NYMAN, Västerås RS

LAGANA

0

57.09

28

LINA HELLSTRÖM, Värnamo Kappeled RK

RED MIDT LIGHT

0

57.69

29

ÅSA FRÄNDBERG, Östra Sörmlands Lant

CAPELLA

0

57.80

30

ÅSA FRÄNDBERG, Östra Sörmlands Lant

WISHFUL

0

57.89

31

ANNIKA KNAUST, Drevinge RS

FREE AND EASY

0

58.04

32

JOANNA HALLBERG, Helsingborgs FRK

DOMINGO VIBEHOLM