Ljungby RK 2010-07-14
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-07-14 kl. 22:29
Klass 4 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. B
Klass 4 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 4 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C+5cm) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C+5cm) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C+5cm) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C+5cm) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C+5cm) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C+5cm) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 1 - Hoppning 1.05 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 1 - Hoppning 1.05 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B

Klass 4 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
Euromirror Sommarcup omg 2
9 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kristina Santesson
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Fanny LundvallMunsboro Pineapple   
 Ljungby RKOkänd050,30027,44
2Beatrice MagnussonZebulan   
 Ljungby RKWindy Boy - Egil048,05028,19
 
3Filippa EklundOllies Glorious   
 Växjöortens FKRockery Full Flight - Kirby Cane Woodcock050,51032,80
4Wilma FranssonPonyta   
 Jönköpings FKOkänd049,77446,51
5Maja KippelPersian Love   
 Ljungby RKOkänd045,51Ute. 
6Maja KippelAriele   
 Ljungby RKPegasus Buckey RWM - Coed Coch Nobl RWM1267,31  
7Maja KippelSuperman   
 Ljungby RK Ute.   
7Maja AnderssonLaban   
 Olofströms RKDito - Mr SnowdoonUte.   
 Emilia StrååthVincent   
 Gemlaortens SKOkänd    
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B Preliminär
Euromirror Sommarcup omg 2
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kristina Santesson
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Linnea BenjaminssonBorn a Pilot  
 Ljungby RKOkänd049,48
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
Euromirror Sommarcup omg 2
23 anmälda, 23 startande, 6 placerade
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kristina Santesson
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Ellen FröderbergCaperann Silver Line   
 Bratteborgs RSSeafield Silver Dun - Rebel Wind047,90028,57
2Isabelle LundhSimon H   
 Alvesta RKOkänd - Okänd042,63028,94
3Elvira HenningssonSilbermond 8   
 Ljungby RKOkänd - Okänd043,95030,84
4Felicia CronholmWhite Beautyful Star   
 Hässleholms HSFOkänd - Okänd052,07032,39
5Frida EngborgMitra   
 Gemlaortens SKokänd - okänd048,50033,32
6Beatrice MagnussonBostorp Basun   
 Ljungby RKWärnanäs Peng - Anglian Gerald050,16034,02
 
7Isabel AndrénHampus   
 Bollebygds RKBuck RNF047,23034,04
8linn karlssonPrissy   
 Tingsryds R&KKDa Capo - Ganore B045,22034,39
9Fanny FranssonSunshine   
 Jönköpings FKOkänd048,95035,34
10Amanda SavilahtiTouch Luck Twice   
 Värnamobygdens RFOkänd047,32035,35
11Ebba JohannessonDokument   
 Älmhult LinnebygdenThe Hale Helios - Örnäs Attila051,14036,04
12Ebba SalomonssonCrusaders Princess   
 Strömsnäsbruks RKCippyn Red Crusader - Kamillo av Haga051,82038,84
13Magdalena BogrenGhost   
 Ljungby RKOkänd045,28438,81
14Ellen FröderbergDiana   
 Bratteborgs RSOkänd - Okänd055,11446,77
15Ronja BergsjöSweet Rocky   
 Ljungby RKSweet Demand - Okänd052,07448,83
16Esther SvenssonKasper van de Vossenhof   
 Vaggeryd-SkillingarydKing Kadanz442,28  
17Mollie SamuelssonReplay   
 Tingsryds R&KKOkänd443,81  
18Elin HollénCindy   
 Ljungby RK 453,92  
19Alice ÅrdPhytagoras   
 Växjöortens FKOkänd465,85  
20Alice LundvallAlbertino   
 Ljungby RKFredriksbergs Dali RNF S- - Kastor RNF1482,33  
21Mikaela FranssonTrojas Balour   
 Ljungby RKJanus RC 71 - Brantshammar Bell Dara RC 282052,29  
22Johannes KarlssonJamiro   
 Ljungby RK Ute.   
22Frida JohannessonBonde   
 Älmhult LinnebygdenSiljar 157 - Enar 135Ute.   
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B Preliminär
Euromirror Sommarcup omg 2
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kristina Santesson
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Frida KarlssonBizette  
 Ljungby RK 047,99
 
2Ingmarie GertssonMolly 3  
 Värnamobygdens RFEkelunds Jim RWR 4 - Fagerås Eros RW 43473,07
3Ida NilssonBossanova  
 Vetlandaortens RFVerona´s Bo-Gi - Hellekis Timjan576,12
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
Euromirror Sommarcup omg 2
28 anmälda, 25 startande, 7 placerade
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kristina Santesson
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Frida JörgenssonZelmaz Fantazie   
 Tenhults RFPalle RNF - Smedhults Cavat RNF051,43030,45
2Angelica SimicStorhaugs Pasquale   
 Vaggeryd-SkillingarydStorhaugs Crusader - Nebo Daniel047,80031,75
3Frida HermanssonBakkegaards Akvavit   
 Alvesta RKStegstedgårds Thor - Staplecross Spitfire052,09032,44
4Moa LarssonAmigo   
 Ljungby RKokänd - okänd054,15037,04
5Linnea BenjaminssonKantjes Tiffany   
 Ljungby RKKantjes Ronaldo044,81430,14
6Isabelle LundhAguino   
 Alvesta RKOkänd - Okänd042,18Ute. 
7Wilma LundvallMidnight   
 Ljungby RKLord Alberth448,94  
 
8Alice LundvallPecinas Safir   
 Ljungby RKGentleman - Ballerino449,24  
9Erika EkmanTornado   
 Tenhults RFCalvin Klein RC 89 - okänd449,40  
10Matilda StrååthAjax   
 Gemlaortens SKOkänd - Okänd450,45  
11Annie NymanTurbo   
 Ljungby RKOkänd452,98  
12Mathilda HåkanssonBloody Mary   
 Bratteborgs RSMinotauros RP - Vera Slipons Fury RNF461,90  
13Annie BengtssonOh What a Nice Surprice   
 Tingsryds R&KKMolenhorn´s Pasja - Wiko462,71  
14Angelica SimicPablim Z   
 Vaggeryd-SkillingarydPablo van Berkenbroek - Pele464,74  
15Frida SamuelssonLawina   
 Tingsryds R&KKPargos - Gedymin467,09  
16Isabella TörmänenSilver Zavannah   
 Gemlaortens SKJalaam - Zadir845,03  
17Emma AlserinJoelsbo Delicious   
 Lammhults RKCoulthard RW 116 - Ceylon 454850,06  
18Mikaela FranssonDeDe   
 Ljungby RK 862,80  
19Felicia LagerkvistMr Tjobakka   
 Ljungby RKOkänd - Okänd1264,59  
20Rebecka JohanssonAlizia   
 Gemlaortens SKMinotauros RP - Horshaga Manolito RW1479,65  
21Julia JohanssonBränntomts Winston   
 Långasjö HSKGarryhack Frederick RC - Myrens Wilbur RC1689,12  
22Emelie SvenssonFlisan   
 Ljungby RKOkänd - OkändUte.   
22Jennifer StenssonHot Shot   
 Ljungby RK Ute.   
22Sofia EkbringLisduff Flash   
 Åseda RFOkändUte.   
22Mathilda HåkanssonJulius V   
 Bratteborgs RSHagens OChief - Tulira HighballUte.   
 Sabina ZanderMozart   
 Isabergs RKÅstratorps Mowitz - Xandino    
 Julia EkelundET Almeria   
 Tingsryds R&KKWestside Fred    
 Felicia SalboTösen   
 Mörrums RF     
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
Euromirror Sommarcup omg 2
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kristina Santesson
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Charlotte FranssonNicco  
 Ljungby RKChess 880 - Okänd453,72
1Ronja BergsjöPicasso V  
 Ljungby RKRodlease Dancing Gold - Hoekshors Denny466,75
1Jenny Karlssonhilda  
 Ljungby RK 460,55
 
4Myria KarlssonIrish Coffee  
 Värnamobygdens RFOkänd - Okänd852,00
4Evelina KarlssonMelvin V  
 Gemlaortens SKHoppenhof´s Erwin - Nieuwmoeds Patric854,92
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
Euromirror Sommarcup omg 2
48 anmälda, 42 startande, 11 placerade
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kristina Santesson
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Julia GreenPia   
 Båstads RK 048,50031,89
2Hanna BenjaminssonJulia   
 Ljungby RK 048,85032,63
3Amanda WirffAragorn RS   
 Ljungby RKNobel - Derrick057,53033,39
4Frida KarlssonCorneille   
 Ljungby RKCardento - Voltaire054,60036,30
5Emma ErlandssonRoger Rabbit   
 Värnamobygdens RF 053,34036,44
6Anna KanstrupPorporino   
 Växjöortens FKPascal - Ditton Wood xx052,79036,92
7Linda GustafssonSoya R   
 Forserums RSQuite Easy - Kaliber056,31038,15
8There´s ErikssonCortina (SWB)   
 Ljungby RKPans Kardinal - Stanford050,61039,01
9Sandra NilssonLove Line H   
 Ljungby RKLavirco - Elmshorn055,56039,38
10Desiree MagnussonCastell   
 Ljungby RKCastor (210216484) - Mix052,45040,80
11Lovisa BengtsonOekarla II   
 Vaggeryd-SkillingarydIndoctro - Ahorn055,22041,00
 
12Milott SalomonssonBlack Birk (SWB)   
 Strömsnäsbruks RKTamburin - Spring Fever xx056,54042,09
13Ingmarie GertssonCor La Di (13)(SWB)   
 Värnamobygdens RFDirco Hästak - Feliciano055,96435,63
14Lovisa BengtsonHavannah   
 Vaggeryd-SkillingarydHomosassa xx - Lester055,66435,78
15Jenny KarlssonCar Dior   
 Ljungby RKCardento - Robin Z058,52440,81
16My BergstenColumbine Q   
 TranemoryttarnaRobin Z - Cortez058,55444,94
17Pauline MengelHigh Knight   
 Braås P&RKIrco Mena - Sandro s. 0001050,94835,99
18Frida SvenssonRoxett   
 R&KS SporrenRe Mexico - Impuls059,21841,64
19Desiree MagnussonBibbi Jones   
 Ljungby RKAcacio (ex Acagion) - Cortez447,97  
20Emmy KarlssonVudilente Fortuyne   
 Karlskrona LyckåPacific - Larno450,53  
21Hanna PerssonUbbel T   
 Ljungby RKMatterhorn - Zeno451,11  
22Matilda JohnssonBolero   
 Ljungby RKElvis - Sztorm453,31  
23Johanna SteenRoyka   
 Ljungby RKNagano - Joost455,17  
24Johanna EklundSkywalker   
 Hässleholms HSFLipton - Labrador456,77  
25Alexandra HafmarSiluette (SWB)   
 Värnamobygdens RFStanford - Rommel458,34  
26Peter SvenssonRonaldino Q   
 Ljungby RKRobin Z - Stanford462,40  
27Elin KrantzenPrestigious (SWB)   
 Ljungby RKPrestige VDL - Safari xx672,70  
28Rebecca AnderssonSilano   
 Värnamobygdens RFHeartbreaker - Triton849,67  
29Ella OlinClewer   
 Östra Torns HFCagancho - Amadeus850,69  
30Johanna Faust SöderlundSayonara   
 Vaggeryd-SkillingarydUttini - Alpen Fürst851,62  
31Elisabeth SaabyeMiss Moneypenny   
 Ljungby RKWillibald - Alpen Fürst851,92  
32Johanna Faust SöderlundEt Westside Rosie   
 Vaggeryd-SkillingarydOkänd - Okänd866,92  
33Daniela AlmqvistKummin (SWB)   
 Växjöortens FKDammen - Alcatraz881,47  
34Hannah BelinFlying Dutchman   
 Gemlaortens SKNooitgedacht - Labrador1257,27  
35Amelie DahlbergBlack Nuss   
 Svarttorps RSIdeal Somolli V. - Dorthe pan1259,56  
36Felicia Stolt WestlingPirexa   
 Kungsbacka RKPilox - Rex Gotthard1261,70  
37Malin NilssonThe Lucky Deal   
 Isabergs RKChess - Hilton xxUte.   
37Tomas LuthmanDiisa   
 Jönköpings FKFelix - Leuthen IUte.   
37Stephanie EnerothAnton   
 Växjöortens FKGrieg - GanescoUte.   
37Josefina FridhagenPrima Donna   
 Tingsryds R&KKLemon - FlamingoUtg.   
37Ida HenrikssonTindra   
 Värnamobygdens RFMagini (SWB) - PascalUte.   
37Elin SvenssonJaffa   
 Ljungby RKLabrador - Kew Gardens xxUte.   
 Anna NilssonCas Soenderskov   
 Ljungby RKCassone - Isotoop    
 Jenny AnderssonKing Zagr   
 Växjöortens FKKing Marco - Trombon    
 Johanna HanssonUpsydaisy   
 Långasjö HSKLagunas - Grannus    
 Mattias AnderssonGimmick   
 Laholmsortenokänd - okänd    
 Malin HjelmquistArtemis   
 Älmhult LinnebygdenMowgli - Urbino    
 Jenny Blommesköld (Boberg)Caffrey   
 Värnamobygdens RFCalido I - Ahorn Z    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B Preliminär
Euromirror Sommarcup omg 2
28 anmälda, 26 startande, 7 placerade
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kristina Santesson
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Ingmarie GertssonSevilla  
 Värnamobygdens RFHip Hop - Camaro M057,73
1Robin AnderssonLady Chicolina BTB  
 Tingsryds R&KKCamaro M - Cortez054,16
1Josefine SvenssonUndercover  
 Västerviksorten 055,53
4Tanja GustafssonEasy Queen  
 Gemlaortens SKQuite Easy - Figaro456,83
4Jenny KarlssonLacoste  
 Ljungby RKRagazzo - Lemon457,90
4Josefine SvenssonPenny lane  
 Västerviksorten 465,46
4Jennie UleskogScarlantiina MD  
 Ljungby RKCamaro M - Sorba (SWB)452,33
4Jenny Karlssonsmuggler  
 Ljungby RKElbastro - Maximus458,27
4Josefine SvenssonGolden Walker (SWB)  
 VästerviksortenGoldmine xx - Watzmann451,56
4Robin AnderssonGolddigger BTB  
 Tingsryds R&KKGoldwing - Chirac453,64
4Lovisa FridhagenChapplin (SWB)  
 Växjöortens FKCagancho - Pentagon (ex Paspartout)453,26
4Pepijn OttKanel (F. 1) (SWB)  
 PlönningeryttarnaOrestus - Aerline H457,72
4Anna GustavssonMarco Polo Hästak (SWB)  
 Ljungby RKCuper - Little Boy450,93
4Josefina GunnarssonCrazy (SWB)  
 Ljungby RKCamaro M - National Zenith xx457,40
 
15Emma SvenssonBella Donna BTB  
 Långasjö HSKBriar (SWB) - Parant675,32
16Jenny KarlssonCactuz (SWB)  
 Ljungby RKCagancho - Willibald777,69
16Josefine SvenssonHarmonie (SWB)  
 VästerviksortenCamaro M - Irco Mena778,21
18Henrik SandénAazlan  
 RK Udden 857,44
18Ingmarie GertssonCorazon (SWB)  
 Värnamobygdens RFCagancho - Little Q862,34
20Kim IvarsonFair Ladonna  
 Ekenässjöns HSK 1257,12
20Nikki MattssonAlfonsa  
 Vetlandaortens RFoklund - lord de lux1253,05
22Robin AnderssonGrafenglück BTB  
 Tingsryds R&KKGrafenstolz - Einstand1654,42
23Emma ErlandssonJerry Lee Lewis  
 Värnamobygdens RF 2061,21
24Robin AnderssonGrafenberg BTB  
 Tingsryds R&KKGrafenstolz - Irco MarcoUte. 
24Jenny KarlssonGrappa  
 Ljungby RKNew Balance - KrocketUte. 
24Peter SvenssonCoco Chanel Z  
 Ljungby RKChellano Z 210134095 - Katouchon XUte. 
 Caroline Toivio-BlomstenQuite a Cool Girl  
 Norrahammar TabergQuite Easy - Furidant  
 Therese LennartsonMaritza  
 Varbergs RK   
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C+5cm) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
Euromirror Sommarcup omg 2
8 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kristina Santesson
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Beatrice MagnussonZebulan   
 Ljungby RKWindy Boy - Egil044,33031,78
2Fanny LundvallMunsboro Pineapple   
 Ljungby RKOkänd046,43033,17
 
3Maja KippelPersian Love   
 Ljungby RKOkänd043,97040,67
4Filippa EklundOllies Glorious   
 Växjöortens FKRockery Full Flight - Kirby Cane Woodcock445,75  
5Maja AnderssonLaban   
 Olofströms RKDito - Mr SnowdoonUte.   
5Wilma FranssonPonyta   
 Jönköpings FKOkändUte.   
 Maja KippelAriele   
 Ljungby RKPegasus Buckey RWM - Coed Coch Nobl RWM    
 Emilia StrååthVincent   
 Gemlaortens SKOkänd    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B Preliminär
Euromirror Sommarcup omg 2
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kristina Santesson
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Linnea BenjaminssonBorn a Pilot  
 Ljungby RKOkänd448,90
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C+5cm) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
Euromirror Sommarcup omg 2
19 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kristina Santesson
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Ellen FröderbergCaperann Silver Line   
 Bratteborgs RSSeafield Silver Dun - Rebel Wind047,37032,24
2Ebba JohannessonDokument   
 Älmhult LinnebygdenThe Hale Helios - Örnäs Attila048,16033,29
3Amanda SavilahtiTouch Luck Twice   
 Värnamobygdens RFOkänd051,41035,96
4Felicia CronholmWhite Beautyful Star   
 Hässleholms HSFOkänd - Okänd046,53036,11
5Beatrice MagnussonBostorp Basun   
 Ljungby RKWärnanäs Peng - Anglian Gerald050,66036,16
 
6Ebba SalomonssonCrusaders Princess   
 Strömsnäsbruks RKCippyn Red Crusader - Kamillo av Haga052,36036,54
7Frida EngborgMitra   
 Gemlaortens SKokänd - okänd043,61036,92
8Esther SvenssonKasper van de Vossenhof   
 Vaggeryd-SkillingarydKing Kadanz043,72430,42
9Elvira HenningssonSilbermond 8   
 Ljungby RKOkänd - Okänd044,53845,15
10Isabelle LundhSimon H   
 Alvesta RKOkänd - Okänd440,68  
11linn karlssonPrissy   
 Tingsryds R&KKDa Capo - Ganore B445,40  
12Alice ÅrdPhytagoras   
 Växjöortens FKOkänd448,74  
13Isabel AndrénHampus   
 Bollebygds RKBuck RNF455,30  
14Ellen FröderbergDiana   
 Bratteborgs RSOkänd - Okänd463,82  
15Mollie SamuelssonReplay   
 Tingsryds R&KKOkänd842,84  
16Ronja BergsjöSweet Rocky   
 Ljungby RKSweet Demand - Okänd862,28  
17Fanny FranssonSunshine   
 Jönköpings FKOkänd1265,17  
18Alice LundvallAlbertino   
 Ljungby RKFredriksbergs Dali RNF S- - Kastor RNFUte.   
 Elin HollénCindy   
 Ljungby RK     
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B Preliminär
Euromirror Sommarcup omg 2
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kristina Santesson
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Nikki MattssonHumle  
 Vetlandaortens RFHip Hop 1045 - New Crest046,34
 
2Ida NilssonBossanova  
 Vetlandaortens RFVerona´s Bo-Gi - Hellekis Timjan456,89
3Ingmarie GertssonMolly 3  
 Värnamobygdens RFEkelunds Jim RWR 4 - Fagerås Eros RW 43863,57
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C+5cm) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
Euromirror Sommarcup omg 2
24 anmälda, 20 startande, 5 placerade
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kristina Santesson
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Matilda StrååthAjax   
 Gemlaortens SKOkänd - Okänd048,46034,34
2Linnea BenjaminssonKantjes Tiffany   
 Ljungby RKKantjes Ronaldo042,78037,61
3Julia JohanssonBränntomts Winston   
 Långasjö HSKGarryhack Frederick RC - Myrens Wilbur RC057,99049,93
4Wilma LundvallMidnight   
 Ljungby RKLord Alberth048,36432,01
5Angelica SimicStorhaugs Pasquale   
 Vaggeryd-SkillingarydStorhaugs Crusader - Nebo Daniel448,12  
 
6Annie NymanTurbo   
 Ljungby RKOkänd451,00  
7Rebecka JohanssonAlizia   
 Gemlaortens SKMinotauros RP - Horshaga Manolito RW458,68  
8Angelica SimicPablim Z   
 Vaggeryd-SkillingarydPablo van Berkenbroek - Pele472,32  
9Isabella TörmänenSilver Zavannah   
 Gemlaortens SKJalaam - Zadir842,69  
10Emma AlserinJoelsbo Delicious   
 Lammhults RKCoulthard RW 116 - Ceylon 454849,32  
11Frida HermanssonBakkegaards Akvavit   
 Alvesta RKStegstedgårds Thor - Staplecross Spitfire849,70  
12Mathilda HåkanssonBloody Mary   
 Bratteborgs RSMinotauros RP - Vera Slipons Fury RNF1264,72  
13Alice LundvallPecinas Safir   
 Ljungby RKGentleman - Ballerino1275,23  
14Frida JörgenssonZelmaz Fantazie   
 Tenhults RFPalle RNF - Smedhults Cavat RNF2066,11  
15Mathilda HåkanssonJulius V   
 Bratteborgs RSHagens OChief - Tulira HighballUte.   
15Mikaela FranssonDeDe   
 Ljungby RK Ute.   
15Isabelle LundhAguino   
 Alvesta RKOkänd - OkändUte.   
15Emelie SvenssonFlisan   
 Ljungby RKOkänd - OkändUte.   
15Frida SamuelssonLawina   
 Tingsryds R&KKPargos - GedyminUte.   
15Felicia LagerkvistMr Tjobakka   
 Ljungby RKOkänd - OkändUte.   
 Sabina ZanderMozart   
 Isabergs RKÅstratorps Mowitz - Xandino    
 Felicia SalboTösen   
 Mörrums RF     
 Julia EkelundET Almeria   
 Tingsryds R&KKWestside Fred    
 Annie BengtssonOh What a Nice Surprice   
 Tingsryds R&KKMolenhorn´s Pasja - Wiko    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
Euromirror Sommarcup omg 2
5 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kristina Santesson
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Myria KarlssonIrish Coffee  
 Värnamobygdens RFOkänd - Okänd048,07
1Emma Rolandsdotter-ClaessonRubin  
 Värnamo KappeledCalvin Klein RC 89 - Dale Haze RC 57049,31
1Erika EkmanTornado  
 Tenhults RFCalvin Klein RC 89 - okänd052,30
 
4Ronja BergsjöPicasso V  
 Ljungby RKRodlease Dancing Gold - Hoekshors DennyUte. 
 Evelina KarlssonMelvin V  
 Gemlaortens SKHoppenhof´s Erwin - Nieuwmoeds Patric  
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.05 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
EuroMirror Sommarcup omg 2
43 anmälda, 36 startande, 9 placerade
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kristina Santesson
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Hanna BenjaminssonJulia   
 Ljungby RK 046,11034,25
2Linda NyströmRomance   
 Gislaved-AnderstorpSambesi (Gambler) - Solid044,95034,39
3Lovisa BengtsonHavannah   
 Vaggeryd-SkillingarydHomosassa xx - Lester050,04035,59
4Amanda WirffAragorn RS   
 Ljungby RKNobel - Derrick052,53036,24
5Desiree MagnussonCastell   
 Ljungby RKCastor (210216484) - Mix050,23037,45
6Linda GustafssonSoya R   
 Forserums RSQuite Easy - Kaliber051,53038,09
7Lovisa BengtsonOekarla II   
 Vaggeryd-SkillingarydIndoctro - Ahorn052,02043,03
8Pauline MengelHigh Knight   
 Braås P&RKIrco Mena - Sandro s. 0001048,10435,28
9Ingmarie GertssonAnton   
 Värnamobygdens RFGrieg - Ganesco063,15442,49
 
10Milott SalomonssonBlack Birk (SWB)   
 Strömsnäsbruks RKTamburin - Spring Fever xx050,80445,22
11Johanna Faust SöderlundSayonara   
 Vaggeryd-SkillingarydUttini - Alpen Fürst050,06843,57
12Sandra NilssonLove Line H   
 Ljungby RKLavirco - Elmshorn050,27Ute. 
13Amelie DahlbergBlack Nuss   
 Svarttorps RSIdeal Somolli V. - Dorthe pan445,23  
14Peter SvenssonRonaldino Q   
 Ljungby RKRobin Z - Stanford447,48  
15Rebecca AnderssonSilano   
 Värnamobygdens RFHeartbreaker - Triton448,40  
16My BergstenColumbine Q   
 TranemoryttarnaRobin Z - Cortez450,47  
17Anna KanstrupPorporino   
 Växjöortens FKPascal - Ditton Wood xx450,52  
18Jenny KarlssonCar Dior   
 Ljungby RKCardento - Robin Z455,10  
19Annie WallénAfrodite   
 Ljungby RKWillibald - Raga Navarro xx457,60  
20Emma ErlandssonRoger Rabbit   
 Värnamobygdens RF 464,25  
21Johanna SteenRoyka   
 Ljungby RKNagano - Joost570,77  
22Matilda JohnssonBolero   
 Ljungby RKElvis - Sztorm849,77  
23Ingmarie GertssonCor La Di (13)(SWB)   
 Värnamobygdens RFDirco Hästak - Feliciano852,41  
24Hannah BelinFlying Dutchman   
 Gemlaortens SKNooitgedacht - Labrador857,21  
25Frida SvenssonRoxett   
 R&KS SporrenRe Mexico - Impuls857,35  
26There´s ErikssonCortina (SWB)   
 Ljungby RKPans Kardinal - Stanford1247,08  
27Elisabeth SaabyeMiss Moneypenny   
 Ljungby RKWillibald - Alpen Fürst1253,79  
28Daniela AlmqvistKummin (SWB)   
 Växjöortens FKDammen - Alcatraz1255,82  
29Julia GreenPia   
 Båstads RK 1653,42  
30Hanna PerssonUbbel T   
 Ljungby RKMatterhorn - Zeno1684,80  
31Johanna Faust SöderlundEt Westside Rosie   
 Vaggeryd-SkillingarydOkänd - Okänd1770,31  
32Ida HenrikssonTindra   
 Värnamobygdens RFMagini (SWB) - Pascal1980,67  
33Anna NilssonCas Soenderskov   
 Ljungby RKCassone - IsotoopUte.   
33Felicia Stolt WestlingPirexa   
 Kungsbacka RKPilox - Rex GotthardUte.   
33Tomas LuthmanDiisa   
 Jönköpings FKFelix - Leuthen IUte.   
33Desiree MagnussonBibbi Jones   
 Ljungby RKAcacio (ex Acagion) - CortezUte.   
 Emmy KarlssonVudilente Fortuyne   
 Karlskrona LyckåPacific - Larno    
 Johanna EklundSkywalker   
 Hässleholms HSFLipton - Labrador    
 Jenny AnderssonKing Zagr   
 Växjöortens FKKing Marco - Trombon    
 Malin HjelmquistArtemis   
 Älmhult LinnebygdenMowgli - Urbino    
 Mattias AnderssonGimmick   
 Laholmsortenokänd - okänd    
 Jenny Blommesköld (Boberg)Caffrey   
 Värnamobygdens RFCalido I - Ahorn Z    
 Johanna HanssonUpsydaisy   
 Långasjö HSKLagunas - Grannus    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.05 bed. A Avd. B Preliminär
EuroMirror Sommarcup omg 2
15 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kristina Santesson
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Henrik SandénAazlan  
 RK Udden 048,45
1Tanja GustafssonEasy Queen  
 Gemlaortens SKQuite Easy - Figaro054,44
1Josefina GunnarssonCrazy (SWB)  
 Ljungby RKCamaro M - National Zenith xx052,76
1Pepijn OttKanel (F. 1) (SWB)  
 PlönningeryttarnaOrestus - Aerline H050,43
 
5Ingmarie GertssonCorazon (SWB)  
 Värnamobygdens RFCagancho - Little Q455,93
5Jennie UleskogScarlantiina MD  
 Ljungby RKCamaro M - Sorba (SWB)453,65
7Ella OlinClewer  
 Östra Torns HFCagancho - Amadeus852,98
7Kim IvarsonFair Ladonna  
 Ekenässjöns HSK 855,40
7Emma ErlandssonJerry Lee Lewis  
 Värnamobygdens RF 853,21
10Alexandra HafmarSiluette (SWB)  
 Värnamobygdens RFStanford - Rommel1667,64
11Anna GustavssonMarco Polo Hästak (SWB)  
 Ljungby RKCuper - Little BoyUte. 
11Peter SvenssonCoco Chanel Z  
 Ljungby RKChellano Z 210134095 - Katouchon XUte. 
 Jenny KarlssonGrappa  
 Ljungby RKNew Balance - Krocket  
 Caroline Toivio-BlomstenQuite a Cool Girl  
 Norrahammar TabergQuite Easy - Furidant  
 Therese LennartsonMaritza  
 Varbergs RK   
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport