Ljungby RK 2010-06-30
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-07-01 kl. 10:38
Klass 1 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 1 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 3 - Hoppning 0.90 bed. A Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.90 bed. A Avd. B
Klass 4 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori B Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori B Avd. B
Klass 4 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori C Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori C Avd. B
Klass 4 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori D Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori D Avd. B

Klass 1 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
24 anmälda, 21 startande, 6 placerade
Överdomare: Peter Steen
Tävlingsledare: Bojestig Kerstin
Hoppdomare: Kristina Santesson
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Hanna BenjaminssonJulia   
 Ljungby RK 047,14036,78
2Peter SvenssonRonaldino Q   
 Ljungby RKRobin Z - Stanford051,32038,26
3Theres ErikssonCortina (SWB)   
 Ljungby RKPans Kardinal - Stanford048,58039,35
4Rebecca AnderssonSilano   
 Värnamobygdens RFHeartbreaker - Triton050,93039,47
5Hanna PerssonUbbel T   
 Ljungby RKMatterhorn - Zeno050,74042,86
6My BergstenColumbine Q   
 TranemoryttarnaRobin Z - Cortez049,51044,51
 
7Johanna SteenRoyka   
 Ljungby RKNagano - Joost054,29046,62
8Tomas LuthmanDiisa   
 Jönköpings FKFelix - Leuthen I049,63453,82
9Annie WallénAfrodite   
 Ljungby RKWillibald - Raga Navarro xx454,31  
10Jenny Blommesköld (Boberg)Caffrey   
 Värnamobygdens RF 454,61  
11Jenny KarlssonCar Dior   
 Ljungby RKCardento - Robin Z456,88  
12Desiree MagnussonBibbi Jones   
 Ljungby RKAcacio (ex Acagion) - Cortez565,15  
13Matilda JohnssonBolero   
 Ljungby RKElvis - Sztorm849,61  
14Malin SvenssonSoya   
 Värnamobygdens RFSorba (SWB) - Parant857,73  
15Frida SvenssonRoxett   
 Karlshamns RKRe Mexico - Impuls1466,21  
16Felicia Stolt WestlingPirexa   
 Älmhult LinnebygdenPilox - Rex Gotthard1676,67  
17Angelica StigssonCecilia   
 Norrahammar TabergCeylon - Alpen Fürst2060,85  
18Elisabeth SaabyeMiss Moneypenny   
 Ljungby RKWillibald - Alpen Fürst2268,04  
19Peter SvenssonRänta   
 Ljungby RKAnart - Jazz2581,78  
20Linn CarlssonRiante   
 Ljungby RKAram KWPN 2402 - IrokoUte.   
20Emma ErlandssonLeslie Gore   
 Värnamobygdens RFQuite Easy - RacotUtg.   
 Elin KrantzenPrestigious (SWB)   
 Ljungby RKPrestige VDL - Safari xx    
 Miranda JohanssonWilona S   
 TranemoryttarnaGraphitan - Tangelo xx    
 Anni OvesonRavelli Team Tilly   
 Sölvesborgs RKRavallo - Napoleon    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B Preliminär
17 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Överdomare: Peter Steen
Tävlingsledare: Bojestig Kerstin
Hoppdomare: Kristina Santesson
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Jenny KarlssonCactus  
 Ljungby RK 055,33
1Caroline GyllenswärdStanleybrook Rio  
 PlönningeryttarnaWhatswatt Persian King047,45
1Dennis CarlssonSherino  
 Värnamobygdens RF 052,94
1Henrik SandénAatlant  
 RK Udden 049,70
1Frida KarlssonMarco Polo Hästak (SWB)  
 Ljungby RKCuper - Little Boy049,66
 
6Josefina GunnarssonCrazy (SWB)  
 Ljungby RKCamaro M - National Zenith xx457,02
6Oleg StefanovStella Cruz (SWB)  
 Växjöortens FKSanta Cruz VDL - Hertigen453,35
6Carita MagnussonBirma (SWB)  
 Frosta RFNobel - Brilliant449,28
9Oleg StefanovGreat Feeling (SWB)  
 Växjöortens FKFor Feeling - Everest861,93
10Oleg StefanovCompis (SWB)  
 Växjöortens FKCamaro M - Irco Marco1257,65
11Carita MagnussonSpi Lip (SWB)  
 Frosta RFLipton - Homosassa xx1648,03
11Emma ErlandssonJerry Lee Lewis (SWB)  
 Värnamobygdens RFRobin Z - Racot1651,63
13Jenny KarlssonGrappa  
 Ljungby RKNew Balance - Krocket1882,86
14Åza HolmThinthin (18) (SWB)  
 Ljungby RKHighlight - Hubertus2892,95
15Maria AderlindAkrobina  
 Lammhults RKAkribori - MaroccoUte. 
 Ingmarie GertssonAhimsa (SWB)  
 Värnamobygdens RFHamilton - Mansingh xx  
 Ingmarie GertssonPoetic Saigon  
 Värnamobygdens RFPoetic justice - Mizsa ox  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A Preliminär
Euromirror Sommarcup omg 1
23 anmälda, 22 startande, 6 placerade
Överdomare: Peter Steen
Tävlingsledare: Bojestig Kerstin
Hoppdomare: Kristina Santesson
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Esther SvenssonKasper van de Vossenhof   
 Vaggeryd-SkillingarydKing Kadanz041,27025,19
2Wilma FranssonPonyta   
 Jönköpings FKOkänd049,08026,94
3Maja FriskMinigårdens Nala   
 Vetlandaortens RFHellekis Timjan RW - Crezent ox FA048,17029,58
4Maja KippelPersian Love   
 Ljungby RKOkänd045,17030,29
5Emilia StrååthVincent   
 Gemlaortens SKOkänd054,27032,75
6Ronja BergsjöSweet Rocky   
 Ljungby RKSweet Demand - Okänd046,30033,70
 
7Beatrice MagnussonBostorp Basun   
 Ljungby RKWärnanäs Peng - Anglian Gerald049,00039,99
8Elin HollénCindy   
 Ljungby RK 046,68044,53
9Frida EngborgMitra   
 Alvesta RKOkänd - okänd042,54437,79
10Albin ElwDawn   
 Värnamobygdens RFOrchis Frivaldi 43-98-0608 - Gimmic RP 101043,28445,32
11Amanda SavilahtiTouch Luck Twice   
 Värnamobygdens RFOkänd049,45448,02
12Maja KippelAriele   
 Ljungby RKPegasus Buckey RWM - Coed Coch Nobl RWM046,96Ute. 
13Mollie SamuelssonReplay   
 Tingsryds R&KKOkänd442,10  
14Elvira HenningssonSilbermond 8   
 Ljungby RKOkänd - Okänd448,86  
15Fanny FranssonSunshine   
 Jönköpings FKOkänd459,23  
16Johannes KarlssonJamiro   
 Ljungby RK 463,16  
17Linn KarlssonPrissy   
 Tingsryds R&KK 570,09  
18Alice ÅrdPhytagoras   
 Theleborgs RSOkänd672,24  
19Jonna MaredStackarps Melissa   
 Kvibille RKLorimer RNF 49 - Silverlea Michaelmas848,57  
20Mikaela FranssonTrojas Balour   
 Ljungby RKJanus RC 71 - Brantshammar Bell Dara RC 282049,67  
21Tova JohanssonJakita   
 Ljungby RK 2098,98  
22Malin EvaldssonRiver Po   
 Karlshamns RKPo Speing River xx - AlladinUte.   
 Beatrice SmedenmanTotte   
 Bankeryds RKOkänd    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B Preliminär
Euromirror Sommarcup omg 1
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Peter Steen
Tävlingsledare: Bojestig Kerstin
Hoppdomare: Kristina Santesson
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
 Linnea BenjaminssonBorn a Pilot  
 Ljungby RKOkänd  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B Preliminär
Euromirror Sommarcup omg 1
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Peter Steen
Tävlingsledare: Bojestig Kerstin
Hoppdomare: Kristina Santesson
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1ida nilssonBossanova  
 Vetlandaortens RF 055,99
1Fanny SalomonssonCrusaders Princess  
 Strömsnäsbruks RKCippyn Red Crusader - Kamillo av Haga048,88
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
Euromirror Sommarcup omg 1
28 anmälda, 25 startande, 7 placerade
Överdomare: Peter Steen
Tävlingsledare: Bojestig Kerstin
Hoppdomare: Kristina Santesson
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Isabelle LundhAguino   
 Alvesta RKOkänd - Okänd039,16025,96
2Linnea BenjaminssonKantjes Tiffany   
 Ljungby RKKantjes Ronaldo041,89026,55
3Frida HermanssonBakkegaards Akvavit   
 Lammhults RKStegstedgårds Thor - Staplecross Spitfire044,20028,37
4Amelie KarlssonHalle Salix   
 Tenhults RFAshfield C. Crobdhearg - Holiday Prince046,65028,38
5Mathilda HåkanssonJulius V   
 Bratteborgs RSHagens OChief - Tulira Highball045,89030,13
6Mikaela FranssonDeDe   
 Ljungby RK 043,32031,02
7Angelica SimicPablim Z   
 Vaggeryd-SkillingarydPablo van Berkenbroek - Pele046,51031,67
 
8Adina WennerstamBellina   
 Sävsjö RidklubbFrederiksminde Hazy Chance - Hagens O´Chief046,87033,28
9Annie NymanTurbo   
 Ljungby RKOkänd047,18038,40
10Emma AlserinJoelsbo Delicious   
 Lammhults RKCoulthard RW 116 - Ceylon 454049,83046,41
11Erika EkmanTornado   
 Tenhults RFCalvin Klein RC 89 - okänd048,04432,05
12Julia JohanssonBränntomts Winston   
 Långasjö HSKGarryhack Frederick RC - Myrens Wilbur RC050,55872,24
13Felicia EnerothKilbarry Saphire   
 Växjöortens FKOkänd047,28Ute. 
14Isabella TörmänenSilver Zavannah   
 Gemlaortens SKJalaam - Zadir441,65  
15Julia EkelundET Almeria   
 Tingsryds R&KKWestside Fred446,31  
16Felicia LagerkvistMr Tjobakka   
 Ljungby RKOkänd451,75  
17Frida SamuelssonLavina   
 Tingsryds R&KK 463,86  
18Matilda JohanssonChiquita   
 Vaggeryd-SkillingarydOkänd1473,59  
19Mathilda HåkanssonBloody Mary   
 Bratteborgs RSMinotauros RP - Vera Slipons Fury RNF1681,74  
20Nellie Lagerkvistflisan   
 Ljungby RK 1873,96  
21ebba svenssonRynn   
 Lammhults RKokändUte.   
21maja petterssonTop Hat II   
 Tingsryds R&KKGentleman - Merrie MarshallUte.   
21Jennifer StenssonHot Shot   
 Ljungby RK Ute.   
21Malin GladhPaintball   
 Lammhults RK Ute.   
21My FribergLorenzo   
 Ljungby RKokänd - okändUte.   
 Caroline MagnussonOliver Twist II   
 Bättreopps HSFredriksbergs Esa - Värends Pedro    
 Felicia StigssonMarisca   
 Värnamobygdens RFokänd - okänd    
 Alicia SmedenmanMistra RNF   
 Bankeryds RKMister Malthe RNF - Silverlea Rambo RNF    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
Euromirror Sommarcup omg 1
6 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Peter Steen
Tävlingsledare: Bojestig Kerstin
Hoppdomare: Kristina Santesson
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Ronja BergsjöPicasso V  
 Ljungby RKRodlease Dancing Gold - Hoekshors Denny048,67
1Frida SvenssonPortnahully Toby  
 Karlshamns RKOkänd051,99
 
3Jenny KarlssonHilda  
 Ljungby RK 857,67
4Emma Rolandsdotter-ClaessonRubin  
 Värnamo KappeledCalvin Klein RC 89 - Dale Haze RC 572082,48
5myria karlssonIrish Coffee  
 Värnamobygdens RFOkänd - OkändUte. 
 Isa AronssonNors Stella Lyra  
 Lammhults RKPower Boy - Coed Coch Targed  
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.90 bed. A Avd. A Preliminär
33 anmälda, 30 startande, 8 placerade
Överdomare: Peter Steen
Tävlingsledare: Bojestig Kerstin
Hoppdomare: Kristina Santesson
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Emma JohanssonSugar Sweet  
 Ljungby RKSorba - No No Jim xx052,48
1Rebecca AnderssonSilano  
 Värnamobygdens RFHeartbreaker - Triton052,15
1Felicia Stolt WestlingPirexa  
 Älmhult LinnebygdenPilox - Rex Gotthard053,25
1Caroline GyllenswärdStanleybrook Rio  
 PlönningeryttarnaWhatswatt Persian King051,08
1Hanna PerssonUbbel T  
 Ljungby RKMatterhorn - Zeno052,91
1Linn CarlssonRiante  
 Ljungby RKAram KWPN 2402 - Iroko049,95
1Jenny KarlssonCar Dior  
 Ljungby RKCardento - Robin Z060,30
1Frida HermanssonPampas  
 Lammhults RKBonaparte - Elizar051,62
1Emma ErlandssonLeslie Gore  
 Värnamobygdens RFQuite Easy - Racot055,22
1My BergstenColumbine Q  
 TranemoryttarnaRobin Z - Cortez056,71
1Lova OlssonCandyman  
 Ljungby RKCondor II - Valentino051,14
1Elin SvenssonJaffa  
 Ljungby RKLabrador - Kew Gardens xx055,21
1Emylie LindqvistDolce & Gabbana  
 Hufvudsta RK 059,29
1Theres ErikssonCortina (SWB)  
 Ljungby RKPans Kardinal - Stanford050,84
1Tomas LuthmanDiisa  
 Jönköpings FKFelix - Leuthen I055,43
 
16Peter SvenssonRänta  
 Ljungby RKAnart - Jazz457,41
16Desiree MagnussonBibbi Jones  
 Ljungby RKAcacio (ex Acagion) - Cortez465,97
16Matilda JohnssonBolero  
 Ljungby RKElvis - Sztorm453,95
16Malin SvenssonSoya  
 Värnamobygdens RFSorba (SWB) - Parant453,18
16Frida SvenssonRoxett  
 Karlshamns RKRe Mexico - Impuls459,31
16Angelica ErikssonZarah  
 Tingsryds R&KKBolero - Brabant461,37
16Angelica StigssonCecilia  
 Norrahammar TabergCeylon - Alpen Fürst451,66
23Elin KrantzenPrestigious (SWB)  
 Ljungby RKPrestige VDL - Safari xx573,82
24Johanna SteenRoyka  
 Ljungby RKNagano - Joost781,72
25Mikaela Perssonsuccess  
 Ljungby RK 860,59
25Alexandra Hafmarsiluett  
 Värnamobygdens RF 850,07
27Elisabeth SaabyeMiss Moneypenny  
 Ljungby RKWillibald - Alpen Fürst973,18
28Angelica ErikssonGdynia  
 Tingsryds R&KK Ute. 
28Fanny ArnoldssonLucas Fakir  
 Eriksmåla RKOkänd - OkändUte. 
28Peter SvenssonCoco Chanel Z  
 Ljungby RKChellano Z 210134095 - Katouchon XUte. 
 Miranda JohanssonWilona S  
 TranemoryttarnaGraphitan - Tangelo xx  
 Jenny Blommesköld (Boberg)Caffrey  
 Värnamobygdens RF   
 Anni OvesonRavelli Team Tilly  
 Sölvesborgs RKRavallo - Napoleon  
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.90 bed. A Avd. B Preliminär
22 anmälda, 19 startande, 5 placerade
Överdomare: Peter Steen
Tävlingsledare: Bojestig Kerstin
Hoppdomare: Kristina Santesson
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Jenny Karlssonsmuggler  
 Ljungby RKElbastro - Maximus057,17
1Jenny KarlssonCactus  
 Ljungby RK 062,30
1Dennis CarlssonSherino  
 Värnamobygdens RF 058,48
1Oleg StefanovCompis (SWB)  
 Växjöortens FKCamaro M - Irco Marco054,69
1Carita MagnussonBirma (SWB)  
 Frosta RFNobel - Brilliant052,13
1Josefina GunnarssonCrazy (SWB)  
 Ljungby RKCamaro M - National Zenith xx057,70
1Carita MagnussonSpi Lip (SWB)  
 Frosta RFLipton - Homosassa xx050,37
1Jenny KarlssonLacoste  
 Ljungby RKRagazzo - Lemon057,58
 
9Ulrika PalmbergLook at Me  
 Ölands RFCuper - Cortus450,68
9Amelie KarlssonLill Qalle (SWB)  
 Tenhults RFQalle - Hertigen459,52
9Frida KarlssonMarco Polo Hästak (SWB)  
 Ljungby RKCuper - Little Boy453,86
9Emma ErlandssonJerry Lee Lewis (SWB)  
 Värnamobygdens RFRobin Z - Racot456,28
9Maria AderlindAkrobina  
 Lammhults RKAkribori - Marocco457,77
9Ulrika PalmbergPontiac  
 Ölands RF 450,43
15Oleg StefanovGreat Feeling (SWB)  
 Växjöortens FKFor Feeling - Everest856,78
15Tilly SwaerdensAnthonio  
 Ljungby RKTolando - Respect NRA861,79
15Oleg StefanovStella Cruz (SWB)  
 Växjöortens FKSanta Cruz VDL - Hertigen857,82
18Jenny KarlssonGrappa  
 Ljungby RKNew Balance - Krocket974,26
19Åza HolmThinthin (18) (SWB)  
 Ljungby RKHighlight - HubertusUte. 
 Ingmarie GertssonAhimsa (SWB)  
 Värnamobygdens RFHamilton - Mansingh xx  
 Angelica NilssonHermes I (SWB)  
 Ölands RFHip Hop (SWB) - Mowgli  
 Ingmarie GertssonPoetic Saigon  
 Värnamobygdens RFPoetic justice - Mizsa ox  
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori B Avd. A Preliminär
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Peter Steen
Tävlingsledare: Bojestig Kerstin
Hoppdomare: Kristina Santesson
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Maja KippelPersian Love  
 Ljungby RKOkänd048,81
1Emilia StrååthVincent  
 Gemlaortens SKOkänd055,12
1Wilma FranssonPonyta  
 Jönköpings FKOkänd045,47
1Maja KippelAriele  
 Ljungby RKPegasus Buckey RWM - Coed Coch Nobl RWM047,09
 
5Maja KippelSuperman  
 Ljungby RK 685,07
6Justine BrogårdSilette  
 Sävsjö RidklubbIntrig 378 - Julit 394Ute. 
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B Preliminär
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Peter Steen
Tävlingsledare: Bojestig Kerstin
Hoppdomare: Kristina Santesson
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Linnea BenjaminssonBorn a Pilot  
 Ljungby RKOkänd051,46
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori C Avd. A Preliminär
18 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Överdomare: Peter Steen
Tävlingsledare: Bojestig Kerstin
Hoppdomare: Kristina Santesson
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Tova JohanssonJakita  
 Ljungby RK 050,93
1Albin ElwDawn  
 Värnamobygdens RFOrchis Frivaldi 43-98-0608 - Gimmic RP 101052,17
1Alice ÅrdPhytagoras  
 Theleborgs RSOkänd056,25
1Ronja BergsjöSweet Rocky  
 Ljungby RKSweet Demand - Okänd054,02
1Mollie SamuelssonReplay  
 Tingsryds R&KKOkänd046,23
1Esther SvenssonKasper van de Vossenhof  
 Vaggeryd-SkillingarydKing Kadanz040,79
1Fanny FranssonSunshine  
 Jönköpings FKOkänd048,58
1Elin HollénCindy  
 Ljungby RK 049,26
1Elvira HenningssonSilbermond 8  
 Ljungby RKOkänd - Okänd056,39
1Amanda SavilahtiTouch Luck Twice  
 Värnamobygdens RFOkänd054,85
1Frida EngborgMitra  
 Alvesta RKOkänd - okänd043,83
1Linn KarlssonPrissy  
 Tingsryds R&KK 051,85
 
13Johannes KarlssonJamiro  
 Ljungby RK 461,27
13Jonna MaredStackarps Melissa  
 Kvibille RKLorimer RNF 49 - Silverlea Michaelmas460,75
13Beatrice MagnussonBostorp Basun  
 Ljungby RKWärnanäs Peng - Anglian Gerald454,48
13Malin EvaldssonRiver Po  
 Karlshamns RKPo Speing River xx - Alladin465,15
17Mikaela FranssonTrojas Balour  
 Ljungby RKJanus RC 71 - Brantshammar Bell Dara RC 282051,65
18Linda OlssonIke  
 Ljungby RKIdzard - Condor oxUte. 
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B Preliminär
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Peter Steen
Tävlingsledare: Bojestig Kerstin
Hoppdomare: Kristina Santesson
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Michelle NilzonRuth  
 Ljungby RK 060,02
2ida nilssonBossanova  
 Vetlandaortens RF 580,51
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori D Avd. A Preliminär
27 anmälda, 24 startande, 6 placerade
Överdomare: Peter Steen
Tävlingsledare: Bojestig Kerstin
Hoppdomare: Kristina Santesson
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Emma AlserinJoelsbo Delicious  
 Lammhults RKCoulthard RW 116 - Ceylon 454054,43
1Mathilda HåkanssonJulius V  
 Bratteborgs RSHagens OChief - Tulira Highball053,62
1Felicia LagerkvistMr Tjobakka  
 Ljungby RKOkänd046,48
1Erika EkmanTornado  
 Tenhults RFCalvin Klein RC 89 - okänd047,27
1Annie NymanTurbo  
 Ljungby RKOkänd055,98
1Linnea BenjaminssonKantjes Tiffany  
 Ljungby RKKantjes Ronaldo045,08
1Isabella TörmänenSilver Zavannah  
 Gemlaortens SKJalaam - Zadir046,40
1Ebba KarlssonHalle Salix  
 Tenhults RFAshfield C. Crobdhearg - Holiday Prince055,60
1Julia JohanssonBränntomts Winston  
 Långasjö HSKGarryhack Frederick RC - Myrens Wilbur RC051,98
1Frida SamuelssonLavina  
 Tingsryds R&KK 051,49
1Felicia EnerothKilbarry Saphire  
 Växjöortens FKOkänd052,99
1Angelica SimicPablim Z  
 Vaggeryd-SkillingarydPablo van Berkenbroek - Pele049,26
1Isabelle LundhAguino  
 Alvesta RKOkänd - Okänd047,82
1Moa LarssonAmigo  
 Ljungby RKokänd - okänd056,66
1Adina WennerstamBellina  
 Sävsjö RidklubbFrederiksminde Hazy Chance - Hagens O´Chief052,20
1Mathilda HåkanssonBloody Mary  
 Bratteborgs RSMinotauros RP - Vera Slipons Fury RNF051,41
 
17maja petterssonTop Hat II  
 Tingsryds R&KKGentleman - Merrie Marshall476,48
17Mikaela FranssonDeDe  
 Ljungby RK 445,95
19My FribergLorenzo  
 Ljungby RKokänd - okänd580,62
20Jennifer StenssonHot Shot  
 Ljungby RK 869,32
20Julia EkelundET Almeria  
 Tingsryds R&KKWestside Fred848,44
22Nellie Lagerkvistflisan  
 Ljungby RK 1381,57
23Johanna BrogårdChiquita  
 Sävsjö RidklubbOkändUte. 
23ebba svenssonRynn  
 Lammhults RKokändUte. 
 Caroline MagnussonOliver Twist II  
 Bättreopps HSFredriksbergs Esa - Värends Pedro  
 Felicia StigssonMarisca  
 Värnamobygdens RFokänd - okänd  
 Sofia EkbringLisduff Flash  
 Åseda RFOkänd  
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Peter Steen
Tävlingsledare: Bojestig Kerstin
Hoppdomare: Kristina Santesson
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Jenny KarlssonHilda  
 Ljungby RK 059,01
1Isa AronssonNors Stella Lyra  
 Lammhults RKPower Boy - Coed Coch Targed048,78
1Emma Rolandsdotter-ClaessonRubin  
 Värnamo KappeledCalvin Klein RC 89 - Dale Haze RC 57062,03
 
4Charlotte FranssonNicco  
 Ljungby RKChess 880 - Okänd456,16
4myria karlssonIrish Coffee  
 Värnamobygdens RFOkänd - Okänd468,47
6Ronja BergsjöPicasso V  
 Ljungby RKRodlease Dancing Gold - Hoekshors DennyUte. 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport