Ljungby RK 2010-10-23 - 2010-10-24
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-11-13 kl. 12:28
Klass 3 - Dressyr FEI Lagt.program för juniorer (Msv B)
Klass 5 - Dressyr FEI Prix S:t Georges
Klass 1 - Dressyr Svår B:1

Klass 3 - Dressyr FEI Lagt.program för juniorer (Msv B)
9 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Premier
Domare C: Maud Delling
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Martina ErikssonGlennfiddish1 200,00 kr24424465,946
 Sydslättens RFBolero - Granit1 
2Kajsa RosengrenLarssonEstoril af Säfva800,00 kr23623663,784
 Båstads RKMaster - Utrillo2 
 
3Amalie Egholm HebsgaardClinton 23423463,243
 Åsbo RFCesam - Urbino3 
4Carolina GrünerwaldRegine 23223262,703
 Vikbolandets RFRobin - Locarno4 
5Katarina GustafssonMr Nice 23023062,162
 Hogsta DRMr Mershwin (SWB) - Bayron (SWB)5 
6Ellinor MagnussonGolden Champ 22822861,622
 Åseda RFGolden Wind - Clongish6 
7Anja BodéAtterupgards Valdemar 22722761,351
  Welt Hit 2 - Fruhling7 
8Anna NordCarrik 22322360,270
 Grevagårdens RFArrlik - Krocket8 
 
till toppen

Klass 5 - Dressyr FEI Prix S:t Georges
13 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Premier
Domare H: Magnus Ringmark
Domare C: Maud Delling
Domare M: Christina Petersson
 
PlatsRyttareHästPremieHCMTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Sofia MöllerChannon 10821 500,00 kr25024824874665,439
 Linköpings FKRubignon - Mazarin212 
2Karin ToetPadran HK1 000,00 kr25124624674365,175
 Sydslättens RFWolfgang - Gagson W124 
3Anette ChristenssonFortender600,00 kr24624325274165,000
 Lidköpings RKFlorestani - Frülingsrausch331 
 
4Stéphanie AxelssonEmilian 24024224772963,947
 Lindelunda SRKAmiral - Herkules643 
5Elisabeth AardalErikssonWin for Me 2 24123923871862,982
 Linköpings RSWolkentanz - Lemon xx455 
6Pernilla PetterssonWarmann 23523823270561,842
 Nääs RFWarsteiner - Imperator867 
7Annika KroonLawall 23723223370261,579
 Alingsås RSLimborat - Grannenstolz786 
8Frida PeterssonWilbur 24123122870061,404
 Växjöortens FKWeltman - Walör499 
9Lena HolgerssonGordon 22723823169661,053
 Skultagårdens RFNobel - Eighty Eight Keys xx1068 
10Linda SöderbergMarshall ALB 23121522366958,684
 Segersta SRMago xx - My Sherif91110 
11Maria LindgrenBacardi 22522022166658,421
 Kågeröds Lantl.Beach Boy - Stanford111011 
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Svår B:1
7 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Premier
Domare H: Maud Delling
Domare C: Magnus Ringmark
Domare M: Christina Petersson
 
PlatsRyttareHästPremieHCMTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Cecilia DorseliusLennox1 500,00 kr27227726281167,583
 Flyinge HSKLaurentianer - Florestan I111 
2Anneli BorghZodiac1 000,00 kr25924424474762,250
 Lidköpings RKMaster - Roemer225 
 
3Katarina GustafssonSavoy 24123925573561,250
 Hogsta DRSack - Happy Day532 
4Stephanie BroddAccept 24823724973461,167
 Hogsta DRCortez - Strong Statement xx343 
5Peter HärnstamLondiamo 24423624972960,750
 Helenedals RKLondonderry - Andiamo453 
6Marie LaritzArmagnac 24122623169858,167
 Österlens RKAmiral - Stanford566 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport