http://www.equipe.com/resultat/top_small.gif

Ljungby RK 2010-11-13

 

EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-11-13 kl. 18:05
Klass 2 - Dressyr Lätt B:2 Kategori D
Klubbmästare Ponny = Stephanie Gustafsson på Oldeberts Valentino
Klass 1 - Dressyr Lätt B:2
Klubbmästare Häst = Elin Krantzen på Qaramelle

 

Klass 2 - Dressyr Lätt B:2 Kategori D

4 anmälda, 4 startande, 1 placerade

Domare C: Louise Nygren

 

Plats

Ryttare

Häst

Premie

C

Totalt

Procent

 

Uppfödare

Härstamning

 

1

Stephanie Gustafsson

Oldeberts Valentino

 

204

204

68,000

 

Ljungby RK

Valentino H - Oakley Bubbling On

1

 

 

2

Sanna Gustafsson

Oldeberts Valentino

 

196

196

65,333

 

Ljungby RK

Valentino H - Oakley Bubbling On

2

 

3

Nora Nyberg

Magica De Hex II

 

185

185

61,667

 

Ljungby RK

Myrens Wilbur RC - Öxenholm Marble Jr RC

3

 

4

Emelie Svensson

Flisan

 

182

182

60,667

 

Ljungby RK

Okänd - Okänd

4

 

 

till toppen

 

Klass 1 - Dressyr Lätt B:2

15 anmälda, 15 startande, 4 placerade

Domare C: Louise Nygren

 

Plats

Ryttare

Häst

Premie

C

Totalt

Procent

 

Uppfödare

Härstamning

 

1

Elin Krantzen

Qaramelle

 

214

214

71,333

 

Ljungby RK

Bocelli (SWB) - Pontus

1

 

2

Hanna Benjaminsson

Julia

 

201

201

67,000

 

Ljungby RK

Last Liberty - Cavalotti

2

 

3

Stephanie Gustafsson

Zeb

 

195

195

65,000

 

Ljungby RK

Qalle (SWB) - Zorn

3

 

4

Jessica Palm

Independence

 

194

194

64,667

 

Ljungby RK

 

4

 

 

5

Maria Friberg

Contiki

 

190

190

63,333

 

Ljungby RK

Crelido - Calino

5

 

6

Åza Holm Skoglund

Thinthin (18) (SWB)

 

187

187

62,333

 

Ljungby RK

Highlight - Hubertus

6

 

7

Axelie Petersson

News

 

182

182

60,667

 

Ljungby RK

Okänd - Okänd

7

 

8

Jessica Aronsson

Lili Marlen

 

181

181

60,333

 

Ljungby RK

Lauries Crusador xx - Wolkenstein II

8

 

8

Yasmin Nazzal

Corsar Q

 

181

181

60,333

 

Ljungby RK

Cortez - Any Questions

8

 

10

Anna Fohlin

Milgun Explore

 

178

178

59,333

 

Ljungby RK

Garofalo xx - Quilted xx

10

 

11

Anna Fohlin

Åke

 

176

176

58,667

 

Ljungby RK

Sundance Kid - Delvin Kosmos US 602-AZ

11

 

12

Desiree Magnusson

Bibbi Jones

 

175

175

58,333

 

Ljungby RK

Acacio (ex Acagion) - Cortez

12

 

12

Elin Svensson

Jaffa

 

175

175

58,333

 

Ljungby RK

 

12

 

14

Elin Krantzen

Temptation (SWB)

 

163

163

54,333

 

Ljungby RK

Twiligt - Bayron

14

 

15

Terese Svensson

Wintery

 

158

158

52,667

 

Ljungby RK

Lotus Pool - Persian Bold

15

 

 

till toppen

 

Equipe - Datasystem för ridsport