Ljungby RK 2010-10-23 - 2010-10-24
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-10-23 kl. 18:55
Klass 6 - Dressyr Medelsvår B:3
Klass 4 - Dressyr Medelsvår A:1
Klass 2 - Dressyr FEI Intermédiaire I

Klass 6 - Dressyr Medelsvår B:3
10 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Premier
Domare C: Britt Hammar
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Camilla JohanssonSir Toby1 200,00 kr32532567,708
 Ostkustens DRWeltbürger - Trofe1 
2Cecilia KristoffersenMr Amerigo800,00 kr31031064,583
 Lindelunda SRKDon Primero - Amiral2 
3Anja BodéAtterupgards Valdemar500,00 kr30930964,375
  Welt Hit 2 - Fruhling3 
 
4Martina ErikssonGlennfiddish 30730763,958
 Sydslättens RFBolero - Granit4 
5Anna NordCarrik 30630663,750
 Grevagårdens RFArrlik - Krocket5 
5Helene LiljenbergWeltfhyr LH 30630663,750
 Vetlandaortens RFWeltman - Stanford5 
7Kajsa RosengrenLarssonEstoril af Säfva 30530563,542
 Båstads RKMaster - Utrillo7 
8Lovisa Nordström AnderssonStar Fighter 30030062,500
 Ostkustens DRAlpen Corrado - Okänd8 
9Emmelie KarlssonDon Shuffle EK 29729761,875
 Ostkustens DRDon Schufro - Sandro Song9 
10Sofia MatteoniDu Maurier 27527557,292
 Årsta-RunstenDon Crusador - Rohdiamant10 
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Medelsvår A:1
8 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Premier
Domare H: Christina Petersson
Domare C: Maud Delling
Domare M: Britt Hammar
 
PlatsRyttareHästPremieHCMTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Anette ChristenssonFortender1 500,00 kr28326928683864,961
 Lidköpings RKFlorestani - Frülingsrausch121 
2Sofia MöllerChannon 10821 000,00 kr28026427682063,566
 Linköpings FKRubignon - Mazarin236 
 
3Suzanne LarssonTest 26227428181763,333
 Björbäcks RFTestarossa - Leopard412 
4Katarina GustafssonMr Nice 27526027280762,558
 Hogsta DRMr Mershwin (SWB) - Bayron (SWB)348 
5Linda SöderbergMarshall ALB 25925327979161,318
 Segersta SRMago xx - My Sherif563 
6Carolina GrünerwaldRegine 25125927578560,853
 Vikbolandets RFRobin - Locarno857 
7Lena HolgerssonGordon 25325227978460,775
 Skultagårdens RFNobel - Eighty Eight Keys xx773 
8Martina ErikssonGlennfiddish 25424627977960,388
 Sydslättens RFBolero - Granit683 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr FEI Intermédiaire I
14 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Premier
Domare H: Maud Delling
Domare C: Christina Petersson
Domare M: Britt Hammar
 
PlatsRyttareHästPremieHCMTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Anneli BorghZodiac1 500,00 kr23624725273564,474
 Lidköpings RKMaster - Roemer312 
2Stéphanie AxelssonEmilian1 000,00 kr24824323572663,684
 Lindelunda SRKAmiral - Herkules128 
3Stephanie BroddAccept600,00 kr23623225672463,509
 Hogsta DRCortez - Strong Statement xx361 
 
4Katarina GustafssonSavoy 24124323872263,333
 Hogsta DRSack - Happy Day226 
5Peter HärnstamLondiamo 21724224370261,579
 Helenedals RKLondonderry - Andiamo943 
5Marie LaritzArmagnac 22923623770261,579
 Österlens RKAmiral - Stanford557 
7Pernilla PetterssonWarmann 22223024269460,877
 Nääs RFWarsteiner - Imperator684 
8Frida PeterssonWilbur 22123224069360,789
 Växjöortens FKWeltman - Walör765 
9Annika KroonLawall 22022123467559,211
 Alingsås RSLimborat - Grannenstolz899 
10Elisabeth AardalErikssonWin for Me 2 21322022565857,719
 Linköpings RSWolkentanz - Lemon xx101010 
11Karin ToetPadran HK 0000 
 Sydslättens RFWolfgang - Gagson W    
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport