http://www.equipe.nu/resultat/top_small.gif

Ljungby RK 2010-09-26

 

EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-09-26 kl. 17:28
Klass 1 - Dressyr Lätt A:P1 Lag Kategori C
Klass 1 - Dressyr Lätt A:P1 Lag Kategori D

 

Klass 1 - Dressyr Lätt A:P1 Lag Kategori C

10 anmälda, 10 startande, 3 placerade

Premier

Domare H: Karoline Lindahl

Domare C: Rebecca Bejrum

Domare M: Louise Nygren

 

Plats

Ryttare

Häst

Premie

H

C

M

Totalt

Procent

 

Uppfödare

Härstamning

 

1

Evelina Ljungqvist

Paulo Pan

250,00 kr

253

258

245

756

66,316

 

Åseda RF (6)

Örnäs Sun Boy - Cawdor Hywel

2

1

2

 

2

Mollie Sager

Sun Rise

250,00 kr

256

248

246

750

65,789

 

Mantorpsryttarna (1)

Stackarps Bilbau - Surprise

1

2

1

 

3

Ellinor Jonsson

Taigans Pele

250,00 kr

239

225

232

696

61,053

 

Rappestad RK (3)

Peregrin RNF 66 - Gandhi RNF 82

3

3

3

 

 

4

Emma IngmanWettler

Oh so Wonderful

 

222

224

230

676

59,298

 

Vikbolandets RF (2)

Okänd

6

5

4

 

5

Alice Friberg

Stalone

 

228

225

219

672

58,947

 

Åseda RF (6)

Halenshof Wilfried - De Ridderslag Carlo

4

3

6

 

6

Ann Jansson

Manpower

 

221

222

228

671

58,860

 

RK Udden

Power Boy - Wärnanäs Wasa

7

7

5

 

7

Maja Häger

Power Prince

 

223

224

214

661

57,982

 

Rappestad RK (3)

Power Boy - Candide

5

5

9

 

8

Jenny Frodhe

Olbiz Tellus

 

220

222

215

657

57,632

 

Rappestad RK (3)

Värnbergs Orion - Pommac

8

7

7

 

9

Erika Svensson

Cel-Bo

 

218

220

215

653

57,281

 

Mantorpsryttarna

Verona´s Bo-GI - Mr Charm

10

9

7

 

10

Jennie Thuresson

Gardwoods Nacado

 

220

203

201

624

54,737

 

Nybro Ridklubb (5)

Casimirsborgs Avocado - Peregrin

8

10

10

 

 

till toppen

 

Klass 1 - Dressyr Lätt A:P1 Lag Kategori D

24 anmälda, 24 startande, 6 placerade

Premier

Domare H: Karoline Lindahl

Domare C: Rebecca Bejrum

Domare M: Louise Nygren

 

Plats

Ryttare

Häst

Premie

H

C

M

Totalt

Procent

 

Uppfödare

Härstamning

 

1

Sofia Karlsson

Ben

250,00 kr

259

254

239

752

65,965

 

Ljungby RK (4)

Okänd

1

1

5

 

2

Linnea Nilsson

Anells Digestive

250,00 kr

248

253

245

746

65,439

 

Ljungby RK (4)

Linksbury Royalist - Wärnanäs Peng

3

2

1

 

3

Stephanie Gustafsson

Oldeberts Valentino

250,00 kr

250

243

245

738

64,737

 

Ljungby RK (4)

Valentino H - Oakley Bubbling On

2

5

1

 

4

Viktoria Wicen

Hagens Rosmara

250,00 kr

245

244

244

733

64,298

 

Braås P&RK

Värnbergs Orion RC - Blue Chief RC

7

4

3

 

5

Liv Nyström

Virdarnas Sider

250,00 kr

245

235

238

718

62,982

 

Mantorpsryttarna (1)

Valentin Bell RNF - Hoekshors Denny RNF

7

8

6

 

6

Ellinor Magnusson

Köhls Karusell

250,00 kr

246

230

240

716

62,807

 

Åseda RF (6)

Bostorp Bells - Paddock Camargue

5

12

4

 

 

7

Carolina Grünerwald

Derano Classic

 

239

243

232

714

62,632

 

Vikbolandets RF (2)

Derano B - Small-Land Martino

11

5

8

 

8

Evelina Milesson

Tequila

 

244

241

228

713

62,544

 

Nybro Ridklubb (5)

Fridolf - Belinda

10

7

12

 

9

Julia Augustsson

Thy Benjamin

 

245

245

222

712

62,456

 

Mantorpsryttarna

Bazuun - Luckington Flee

7

3

16

 

10

Mimmi Sandvide

William

 

248

234

228

710

62,281

 

Nybro Ridklubb (5)

Okänd

3

10

12

 

11

Ingrid Setterberg

Munsboro Maverick

 

236

230

237

703

61,667

 

Mantorpsryttarna

Okänd

13

12

7

 

12

Emilia Asplund

Blue Diamond

 

246

226

225

697

61,140

 

Åseda RF (6)

Okänd

5

16

15

 

13

Ebba Folkeson

Lively Sunflower

 

230

235

229

694

60,877

 

Mantorpsryttarna (1)

Okänd

14

8

11

 

14

Ebba Nyberg

Pride Melody

 

227

234

230

691

60,614

 

Ljungby RK (4)

Verona´s Bo-Gi - Stoatley Pride II

17

10

9

 

15

Lina Angerstig

Gullabos Halloween

 

228

229

230

687

60,263

 

Nybro Ridklubb (5)

Rolökke Swallow - Höjmarkens Ikaros

15

15

9

 

16

Frida Berg

Odbjergs Rubin

 

237

225

222

684

60,000

 

Rappestad RK (3)

Höjlunds Motley - Hepitho

12

17

16

 

17

Ofelia Berg

Nicko Ticko

 

228

225

227

680

59,649

 

Ljungby RK

Verona´s Bo-Gi RP - Silverlea Top Hat RNF

15

17

14

 

18

Josephine Halldan

Grythöjdens General

 

219

230

219

668

58,596

 

Mantorpsryttarna (1)

Sörbys Oboy RNF - Burton Starlight RNF

20

12

18

 

19

Linnea Benjaminsson

Kantjes Tiffany

 

224

218

212

654

57,368

 

Ljungby RK

Kantjes Ronaldo

18

19

23

 

20

Josefine Strömgren

Bränntomts Jessie Boy

 

224

214

214

652

57,193

 

Vikbolandets RF (2)

Rookery Full Flight RWC - Ernford Jester RWR

18

22

21

 

21

Miranda Hammarstedt

King of Sunshine

 

217

218

214

649

56,930

 

Ljungby RK

Okänd

22

19

21

 

22

Rebecca Ewe

Morgonsol

 

219

211

215

645

56,579

 

Särö RF

Cognac RW - Maraton

20

23

20

 

23

Hanna Eriksson

Hoppenhof´s Jop RNF 180

 

208

218

218

644

56,491

 

Jönköpings FK

Nieuwmoeds Patrick - Brummerhoeve´s Boss

23

19

19

 

24

Saga Bergholtz

Ekslätt af Chapman

 

195

205

209

609

53,421

 

Vartorps RS

Rolls Royce - Holiday Prince

24

24

24

 

 

till toppen

 

Klass 1 - Dressyr Lätt A:P1 Lag

6 startande lag

Domare H: Karoline Lindahl

Domare C: Rebecca Bejrum

Domare M: Louise Nygren

 

Plats

Uppfödare

Lagnr

Procent

 

 

Lagledare

 

 

 

Ryttare

Häst

Summa

 

1

Ljungby RK

Lag 4

65,380

 

 

Chrissa

 

 

 

 

Sofia Karlsson

Ben

65,965

 

 

 

 

Linnea Nilsson

Anells Digestive

65,439

 

 

 

 

Stephanie Gustafsson

Oldeberts Valentino

64,737

 

 

 

 

Ebba Nyberg

Pride Melody

60,614

 

2

Åseda RF

Lag 6

63,421

 

 

Catarina Magnusson

 

 

 

 

Evelina Ljungqvist

Paulo Pan

66,316

 

 

 

 

Alice Friberg

Stalone

58,947

 

 

 

 

Ellinor Magnusson

Köhls Karusell

62,807

 

 

 

 

Emilia Asplund

Blue Diamond

61,140

 

3

Mantorpsryttarna

Lag 1

63,216

 

 

Sissi Lilja

 

 

 

 

Mollie Sager

Sun Rise

65,789

 

 

 

 

Liv Nyström

Virdarnas Sider

62,982

 

 

 

 

Ebba Folkeson

Lively Sunflower

60,877

 

 

 

 

Josephine Halldan

Grythöjdens General

58,596

 

 

 

 

2

Rappestad RK

Lag 3

59,678

 

 

Christine Esping

 

 

 

 

Ellinor Jonsson

Taigans Pele

61,053

 

 

 

 

Maja Häger

Power Prince

57,982

 

 

 

 

Jenny Frodhe

Olbiz Tellus

57,632

 

 

 

 

Frida Berg

Odbjergs Rubin

60,000

 

5

Vikbolandets RF

Lag 2

59,708

 

 

Lena Grunewald

 

 

 

 

Emma IngmanWettler

Oh so Wonderful

59,298

 

 

 

 

Carolina Grünerwald

Derano Classic

62,632

 

 

 

 

Josefine Strömgren

Bränntomts Jessie Boy

57,193

 

6

Nybro Ridklubb

Lag 5

61,696

 

 

Ingrid Eriksson

 

 

 

 

Evelina Milesson

Tequila

62,544

 

 

 

 

Jennie Thuresson

Gardwoods Nacado

54,737

 

 

 

 

Mimmi Sandvide

William

62,281

 

 

 

 

Lina Angerstig

Gullabos Halloween

60,263

 

 

till toppen

 

Equipe - Datasystem för ridsport