Ljungby RK 2010-07-28
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-08-18 kl. 16:03
Klass 4 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 4 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B

Klass 4 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
Euromirror Sommarcup omg 3
7 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kerstin Bojestig
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Fanny LundvallMunsboro Pineapple   
 Ljungby RKOkänd048,23025,29
2Beatrice MagnussonZebulan   
 Ljungby RKWindy Boy - Egil049,06026,31
 
3Wilma FranssonPonyta   
 Jönköpings FKOkänd048,77026,48
4Maja KippelPersian Love   
 Ljungby RKOkänd045,43028,68
5Maja KippelAriele   
 Ljungby RKPegasus Buckey RWM - Coed Coch Nobl RWM447,76  
6Michelle NilzonSuperman   
 Ljungby RK Ute.   
 Filippa EklundOllies Glorious   
 Växjöortens FKRockery Full Flight - Kirby Cane Woodcock    
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
Euromirror Sommarcup omg 3
19 anmälda, 19 startande, 5 placerade
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kerstin Bojestig
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Amanda SavilahtiTouch Luck Twice   
 Värnamobygdens RFOkänd056,34025,06
2Elvira HenningssonSilbermond 8   
 Ljungby RKOkänd - Okänd046,97026,60
3Ellen FröderbergCaperann Silver Line   
 Bratteborgs RSSeafield Silver Dun - Rebel Wind050,58027,01
4Mollie SamuelssonReplay   
 Tingsryds R&KKOkänd048,04028,00
5Beatrice MagnussonBostorp Basun   
 Ljungby RKWärnanäs Peng - Anglian Gerald052,10029,20
 
6Felicia CronholmWhite Beautyful Star   
 Hässleholms HSFOkänd - Okänd057,90030,20
7Isabelle LundhSimon H   
 Alvesta RKOkänd - Okänd042,60030,40
8Ronja BergsjöSweet Rocky   
 Ljungby RKSweet Demand - Okänd053,10031,00
9Tina SörensenFriis Hilina   
 Torpa RSAquavit N - Zaraf OX056,07031,40
10Ebba SalomonssonCrusaders Princess   
 Strömsnäsbruks RKCippyn Red Crusader - Kamillo av Haga048,20031,50
11nellie lagetkvistpochantas   
 Ljungby RK 046,45032,46
12Alice ÅrdPhytagoras   
 Theleborgs RSOkänd048,50445,00
13linn karlssonprissy   
 Tingsryds R&KK 447,05  
14Ellen FröderbergDiana   
 Bratteborgs RSOkänd - Okänd449,50  
15Esther SvenssonKasper van de Vossenhof   
 Vaggeryd-SkillingarydKing Kadanz453,82  
16Johannes KarlssonJamiro   
 Ljungby RK 462,79  
17Lina HellströmSmedhults Harpa   
 Gärds RF 862,55  
18Tanja GustafssonWhite Dream Child   
 Gemlaortens SKOkändUte.   
18Mikaela FranssonTrojas Balour   
 Ljungby RKJanus RC 71 - Brantshammar Bell Dara RC 28Ute.   
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B Preliminär
Euromirror Sommarcup omg 3
4 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kerstin Bojestig
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Alexandra HultbergSmedhults Harpa  
 Värnamo Kappeled 051,86
1Hanna ErikssonKina  
 Jönköpings FKStar Kingdom RWD9 - Cognac RW51049,60
 
3Frida KarlssonBizette  
 Ljungby RK 1986,06
 Ida NilssonBossanova  
 Vetlandaortens RFVerona´s Bo-Gi - Hellekis Timjan  
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
Euromirror Sommarcup omg 3
22 anmälda, 21 startande, 6 placerade
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kerstin Bojestig
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Linnea BenjaminssonKantjes Tiffany   
 Ljungby RKKantjes Ronaldo043,71026,86
2Isabelle LundhAguino   
 Alvesta RKOkänd - Okänd043,50027,03
3Matilda StrååthAjax   
 Gemlaortens SKOkänd - Okänd047,99028,57
4Moa LövestedtAvanti   
 Kvibille RKKarlsfelts Caruso - National Zenith049,09029,72
5Amelie KarlssonPicasso   
 Tenhults RFOkänd044,17031,85
6Angelica SimicStorhaugs Pasquale   
 Vaggeryd-SkillingarydStorhaugs Crusader - Nebo Daniel054,77031,98
 
7Emelie SandahlMiss X   
 Ljungby RKOkänd - Okänd054,42039,96
8Frida HermanssonBakkegaards Akvavit   
 Lammhults RKStegstedgårds Thor - Staplecross Spitfire048,19427,90
9Angelica SimicPablim Z   
 Vaggeryd-SkillingarydPablo van Berkenbroek - Pele048,87428,70
10Fanny FranssonCamino   
 Jönköpings FKMinotauros - Revel Shampagne048,93429,22
11Tanja GustafssonVelcro Boy   
 Gemlaortens SKOkänd052,13432,01
12Johanna BlomqvistSjödalens Magnolia   
 Hässleholms HSFJuno Rory - Lambay Boy051,04433,50
13Isa AronssonSilverado   
 Lammhults RK 047,66436,29
14Julia SjödinZambah   
 Värnamobygdens RFCarnaby Patrick Hooligan RC 79 - Värnbergs Orion RC 27450,67  
15Annie BengtssonOh What a Nice Surprice   
 Tingsryds R&KKMolenhorns Pasja - Wiko460,45  
16Julia JohanssonBränntomts Winston   
 Långasjö HSKGarryhack Frederick RC - Myrens Wilbur RC463,00  
17Julia EkelundET Almeria   
 Tingsryds R&KKWestside Fred848,66  
18felicia lagerkvistmr tjobakka   
 Ljungby RK 1276,54  
19Julia AnderssonRiver Haze   
 Gemlaortens SKPrins River - Zoy GunUte.   
19Mikaela FranssonDeDe   
 Ljungby RK Ute.   
 Michelle TrosthoelGinger A   
 Sävsjö RidklubbMartini - Till the Champ    
 Desirée Stiernstam BergEmbla Luna   
 Billdals RKOkänd    
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
Euromirror Sommarcup omg 3
5 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kerstin Bojestig
Banbyggare: Thomas Lennartsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Charlotte FranssonNicco  
 Ljungby RKChess 880 - Okänd057,11
1Ronja BergsjöPicasso V  
 Ljungby RKRodlease Dancing Gold - Hoekshors Denny050,02
1Myria KarlssonIrish Coffee  
 Värnamobygdens RFOkänd - Okänd051,06
 
 Evelina KarlssonMelvin V  
 Gemlaortens SKHoppenhof´s Erwin - Nieuwmoeds Patric  
 Alma TrofastPole Position  
 Värnamobygdens RFGolden Garlic - Abbeeyleix Owen  
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
Euromirror Sommarcup omg 3
30 anmälda, 29 startande, 8 placerade
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kerstin Bojestig
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Amanda WirffAragorn RS   
 Ljungby RKNobel - Derrick053,59030,63
2Johanna Faust SöderlundEt Westside Rosie   
 Värnamo KappeledOkänd - Okänd049,01033,32
3Desiree MagnussonCastell   
 Ljungby RKCastor (210216484) - Mix046,47034,61
4Elin BragePhilippa   
 Gislaved-AnderstorpOpius - Hertigen052,71034,74
5Johanna SteenRoyka   
 Ljungby RKNagano - Joost055,28036,05
6Lenita NorinBette Midler   
 Värnamobygdens RFNiemar - Chou Chin Chow050,74036,12
7Lenita NorinUfano   
 Värnamobygdens RFKoriander - Fier de Lui053,76038,77
8Milott SalomonssonBlack Birk (SWB)   
 Strömsnäsbruks RKTamburin - Spring Fever xx054,35041,11
 
9Matilda JohnssonBolero   
 Ljungby RKElvis - Sztorm055,83042,96
10Anna PohlCanidja   
 Nykyrka RKCastor - Napoleon054,28250,43
11Elin KrantzenMalmertz Elsa   
 Ljungby RKQuite Easy - Carthago055,70433,89
12Theres ErikssonCortina (SWB)   
 Ljungby RKPans Kardinal - Stanford045,48433,90
13Emma ErlandssonRoger Rabbit   
 Värnamobygdens RFOkänd - Okänd051,26439,53
14Peter SvenssonRonaldino Q   
 Ljungby RKRobin Z - Stanford054,28440,02
15Frida SvenssonPortnahully Toby   
 Karlshamns RKOkänd053,80445,15
16Jenny KarlssonCar Dior   
 Ljungby RKCardento - Robin Z055,16445,45
17Elina JohanssonElva   
 Ljungby RK 050,54841,67
18Johanna Faust SöderlundSayonara   
 Värnamo KappeledUttini - Alpen Fürst056,111638,83
19Rebecca AnderssonSilano   
 Värnamobygdens RFHeartbreaker - Triton449,66  
20Hanna BenjaminssonJulia   
 Ljungby RKLast Liberty - Cavalotti449,89  
21Malin SvenssonSoya   
 Värnamobygdens RF 450,15  
22My BergstenColumbine Q   
 TranemoryttarnaRobin Z - Cortez453,50  
23Daniela AlmqvistKummin (SWB)   
 Växjöortens FKDammen - Alcatraz459,17  
24Desiree MagnussonBibbi Jones   
 Ljungby RKAcacio (ex Acagion) - Cortez564,57  
25Sanna RosengrenNoblesse   
 Älmhult Linnebygden 1366,54  
26Sandra NilssonLove Line H   
 Ljungby RKLavirco - Elmshorn1991,86  
27Elin KrantzenPrestigious (SWB)   
 Ljungby RKPrestige VDL - Safari xx2287,83  
28Marlene WrennåsTanjo Rebell   
 Levenebygdens RK Ute.   
28Frida SvenssonRoxett   
 Karlshamns RKRe Mexico - ImpulsUte.   
 Mikaela PerssonSuccess   
 Ljungby RKokänd - okänd    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B Preliminär
Euromirror Sommarcup omg 3
20 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kerstin Bojestig
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Victoria AlmgrenTop Flight  
 Värnamobygdens RF 057,73
1Henrik SandénAslan  
 RK Udden 053,83
1Frida KarlssonArizona  
 Ljungby RK 050,64
1Jennie UleskogScarlantiina MD  
 Ljungby RKCamaro M - Sorba (SWB)052,17
1Ingmarie GertssonColumbus (SWB)  
 Värnamobygdens RFCamaro M - Pentagon (ex Paspartout)055,83
 
6Alexandra HafmarSiluette (SWB)  
 Värnamobygdens RFStanford - Rommel455,40
6Victoria AlmgrenCatina T  
 Värnamobygdens RFAl Cantino - Quite Easy460,62
6Josefina GunnarssonCrazy (SWB)  
 Ljungby RKCamaro M - National Zenith xx458,19
9Linda NyströmShagliostro  
 Gislaved-AnderstorpCagliostro - Poetic Justice (conn.hingst)669,43
10Victoria AlmgrenCornelia  
 Värnamobygdens RFCorland - Robin Z857,44
11Henny VinlöfLupol T Hästak  
 Sävsjö RidklubbDirco Hästak (SWB) - Steinbeck982,76
12Wilma LundvallKatina  
 Ljungby RK 1871,63
13Jessica AnderssonLanduros E  
 Ljungby RKLancado - DurosUte. 
13Tilly SwaerdensAnthonio  
 Ljungby RKTolando - Respect NRAUte. 
13Anna GustavssonMarco Polo Hästak (SWB)  
 Ljungby RKCuper - Little BoyUte. 
 Eva-Marie SandbergErbelfe RAA (34) (SWB)  
 Värnamobygdens RFOrlando - Bellini  
 Victoria AlmgrenCruznette  
 Värnamobygdens RFSanta Cruz - Robin Z  
 Annie HultquistArtiq (SWB)  
 Vetlandaortens RFCuper - Diamant  
 Jenny KarlssonLacoste  
 Ljungby RKRagazzo - Lemon  
 Jenny Karlssonsmuggler  
 Ljungby RKElbastro - Maximus  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A Preliminär
Euromirror Sommarcup omg 3
19 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kerstin Bojestig
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Beatrice MagnussonZebulan   
 Ljungby RKWindy Boy - Egil053,70028,22
2Ellen FröderbergCaperann Silver Line   
 Bratteborgs RSSeafield Silver Dun - Rebel Wind055,23028,98
3Elvira HenningssonSilbermond 8   
 Ljungby RKOkänd - Okänd053,52029,89
4Esther SvenssonKasper van de Vossenhof   
 Vaggeryd-SkillingarydKing Kadanz052,71030,22
5Wilma FranssonPonyta   
 Jönköpings FKOkänd059,41030,76
 
6Amanda SavilahtiTouch Luck Twice   
 Värnamobygdens RFOkänd052,43031,64
7Ebba SalomonssonCrusaders Princess   
 Strömsnäsbruks RKCippyn Red Crusader - Kamillo av Haga059,36038,44
8nellie lagetkvistpochantas   
 Ljungby RK 060,01039,77
9Tanja GustafssonWhite Dream Child   
 Gemlaortens SKOkänd065,08Ute. 
10Maja KippelPersian Love   
 Ljungby RKOkänd451,82  
11Fanny LundvallMunsboro Pineapple   
 Ljungby RKOkänd452,62  
12Ronja BergsjöSweet Rocky   
 Ljungby RKSweet Demand - Okänd458,74  
13Felicia CronholmWhite Beautyful Star   
 Hässleholms HSFOkänd - Okänd465,52  
14Alice ÅrdPhytagoras   
 Theleborgs RSOkänd469,36  
15Mollie SamuelssonReplay   
 Tingsryds R&KKOkänd854,40  
16Isabelle LundhSimon H   
 Alvesta RKOkänd - Okänd1251,76  
17Beatrice MagnussonBostorp Basun   
 Ljungby RKWärnanäs Peng - Anglian Gerald1690,09  
18linn karlssonprissy   
 Tingsryds R&KK Ute.   
 Filippa EklundOllies Glorious   
 Växjöortens FKRockery Full Flight - Kirby Cane Woodcock    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B Preliminär
Euromirror Sommarcup omg 3
3 anmälda, 2 startande
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kerstin Bojestig
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Elin JonssonPoetic Boy  
 Lammhults RK 457,18
1Frida KarlssonBizette  
 Ljungby RK 453,88
 Ida NilssonBossanova  
 Vetlandaortens RFVerona´s Bo-Gi - Hellekis Timjan  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
Euromirror Sommarcup omg 3
17 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kerstin Bojestig
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Tanja GustafssonVelcro Boy   
 Gemlaortens SKOkänd061,31035,18
2Johanna BlomqvistSjödalens Magnolia   
 Hässleholms HSFJuno Rory - Lambay Boy060,84045,76
3Angelica SimicStorhaugs Pasquale   
 Vaggeryd-SkillingarydStorhaugs Crusader - Nebo Daniel458,19  
4Moa LövestedtAvanti   
 Kvibille RKKarlsfelts Caruso - National Zenith458,55  
 
5Frida HermanssonBakkegaards Akvavit   
 Lammhults RKStegstedgårds Thor - Staplecross Spitfire459,28  
6Julia SjödinZambah   
 Värnamobygdens RFCarnaby Patrick Hooligan RC 79 - Värnbergs Orion RC 27460,43  
7Matilda StrååthAjax   
 Gemlaortens SKOkänd - Okänd464,22  
8Fanny FranssonCamino   
 Jönköpings FKMinotauros - Revel Shampagne475,09  
9Julia JohanssonBränntomts Winston   
 Långasjö HSKGarryhack Frederick RC - Myrens Wilbur RC476,30  
10Julia EkelundET Almeria   
 Tingsryds R&KKWestside Fred857,00  
11felicia lagerkvistmr tjobakka   
 Ljungby RK Ute.   
11Angelica SimicPablim Z   
 Vaggeryd-SkillingarydPablo van Berkenbroek - PeleUte.   
11Linnea BenjaminssonKantjes Tiffany   
 Ljungby RKKantjes RonaldoUte.   
11Isabelle LundhAguino   
 Alvesta RKOkänd - OkändUte.   
 Michelle TrosthoelGinger A   
 Sävsjö RidklubbMartini - Till the Champ    
 Mikaela FranssonDeDe   
 Ljungby RK     
 Desirée Stiernstam BergEmbla Luna   
 Billdals RKOkänd    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
Euromirror Sommarcup omg 3
4 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kerstin Bojestig
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Myria KarlssonIrish Coffee  
 Värnamobygdens RFOkänd - Okänd1259,88
 
2Emma Rolandsdotter-ClaessonRubin  
 Värnamo KappeledCalvin Klein RC 89 - Dale Haze RC 571794,05
 Evelina KarlssonMelvin V  
 Gemlaortens SKHoppenhof´s Erwin - Nieuwmoeds Patric  
 Alma TrofastPole Position  
 Värnamobygdens RFGolden Garlic - Abbeeyleix Owen  
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
Euromirror Sommarcup omg 3
24 anmälda, 22 startande, 6 placerade
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kerstin Bojestig
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Amanda WirffAragorn RS   
 Ljungby RKNobel - Derrick056,23032,66
2Peter SvenssonRonaldino Q   
 Ljungby RKRobin Z - Stanford063,02036,52
3Elin KrantzenMalmertz Elsa   
 Ljungby RKQuite Easy - Carthago061,17036,78
4Matilda JohnssonBolero   
 Ljungby RKElvis - Sztorm064,51043,36
5Lenita NorinUfano   
 Värnamobygdens RFKoriander - Fier de Lui060,08440,04
6Hanna BenjaminssonJulia   
 Ljungby RKLast Liberty - Cavalotti455,98  
 
7My BergstenColumbine Q   
 TranemoryttarnaRobin Z - Cortez458,05  
8Rebecca AnderssonSilano   
 Värnamobygdens RFHeartbreaker - Triton459,02  
9Emma ErlandssonRoger Rabbit   
 Värnamobygdens RFOkänd - Okänd460,98  
10Lenita NorinBette Midler   
 Värnamobygdens RFNiemar - Chou Chin Chow462,01  
11Elin BragePhilippa   
 Gislaved-AnderstorpOpius - Hertigen465,60  
12Desiree MagnussonBibbi Jones   
 Ljungby RKAcacio (ex Acagion) - Cortez466,72  
13Jenny KarlssonCar Dior   
 Ljungby RKCardento - Robin Z467,14  
14Sandra NilssonLove Line H   
 Ljungby RKLavirco - Elmshorn572,84  
15Johanna SteenRoyka   
 Ljungby RKNagano - Joost778,00  
16Theres ErikssonCortina (SWB)   
 Ljungby RKPans Kardinal - Stanford861,62  
17Milott SalomonssonBlack Birk (SWB)   
 Strömsnäsbruks RKTamburin - Spring Fever xx861,70  
18Malin SvenssonSoya   
 Värnamobygdens RF 868,01  
19Frida SvenssonRoxett   
 Karlshamns RKRe Mexico - Impuls969,26  
20Johanna Faust SöderlundEt Westside Rosie   
 Värnamo KappeledOkänd - Okänd971,49  
21Desiree MagnussonCastell   
 Ljungby RKCastor (210216484) - Mix1683,54  
22Johanna Faust SöderlundSayonara   
 Värnamo KappeledUttini - Alpen FürstUte.   
 Annie WallénAfrodite   
 Ljungby RKWillibald - Raga Navarro xx    
 Fia RüdénResident   
 Älmhult LinnebygdenKennedy - Dutch Boy    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B Preliminär
Euromirror Sommarcup omg 3
10 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Överdomare: Peter Steen
Hoppdomare: Kerstin Bojestig
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Frida KarlssonIkea Hästak  
 Ljungby RKCortus - Voltaire065,25
1Jennie UleskogScarlantiina MD  
 Ljungby RKCamaro M - Sorba (SWB)065,65
 
3Frida KarlssonArizona  
 Ljungby RK 459,36
4Alexandra HafmarSiluette (SWB)  
 Värnamobygdens RFStanford - Rommel865,37
5Henny VinlöfLupol T Hästak  
 Sävsjö RidklubbDirco Hästak (SWB) - Steinbeck972,59
6Jessica AnderssonLanduros E  
 Ljungby RKLancado - Duros28116,68
7Anna GustavssonMarco Polo Hästak (SWB)  
 Ljungby RKCuper - Little BoyUte. 
 Victoria AlmgrenLa Cruzer  
 Värnamobygdens RFSanta Cruz - National Zenith  
 Annie HultquistArtiq (SWB)  
 Vetlandaortens RFCuper - Diamant  
 Sandra PalmCalippa S  
 Ljungby RKCosmopolite S (SWB) - Caretino  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport